Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by bluealek »

Konačno je jedna veća grupa fribajkera došla u priliku da se pridruži Aci i Kuši u uživanju u lepotama koje su njima stalno na raspolaganju - obišli smo jedan veoma lep krug od Dobrih Voda, preko Cvetalice do Kavgalije, najvišeg vrha Studene planine, da bismo stigli do Željina (1785 m) kao krajnje tačke našeg puta i u povratku preko Rašovice usput posetili i jezero Selište. Vreme je bilo sjajno, pravo letnje u subotu (koja je po zahtevnosti trase bila teži dan), dok se u nedelju pokvarilo, tako da smo napustili naš kamp na Bukoviku pod Željinom u oblacima.

Kilometraža je bila dobro odmerena (42 km + uspon na Željin prvog dana, 32 km + uspon na Ljukten drugog dana), kao i trasa, proveli smo dva sjajna dana na jednom vrlo divljem i dinamičnom prostoru, koji po sastavu svojih šuma veoma podseća na po lepoti nadaleko čuvene šume na Tari.

Evo i fotografija:
http://www.freebiking.org/galerije/main ... temId=5884

A tu je i .gpx trek sa bitnijim tačkama:
http://www.freebiking.org/TUROTEKA/2009 ... Zeljin.zip

Hvala pre svega našim novim prijateljima Maji, Nikoli, Marku i Blaži što su se družili sa nama, a i članovi "stare" ekipe - Đorđe (Shebez), Milan i Vlada (Sremčević) su svojim učešćem uveličali ovo opušteno letnje druženje, koje je imalo samo jednu manu - previše je kratko trajalo.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by bachaman »

Ajde ljudi, `ocu da chujem utiske , da mogu na miru da se kajem shto nisam ishao :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by alazovic »

Evo gledaj moje slike i pati :)

http://alazovic.fotopic.net/c1728606.html
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by x3m_optimus »

Slike su ti odlicne, a komentari jos bolji. Najbolji je kviz: Nadjite fotografa :lol:

Nadam se da nije bilo tehnickih problema... Malo vam se vreme pokvarilo u nedelju, ali nadam se da nije bilo kise i blata...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by alazovic »

Kiše nije bilo, sem par beznačajnih kapi u nedelju ujutro, a blata - pa nismo se vozikali po Adi 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by arxmilan »

Super je bilo i vreme i tura...jos me drzi onaj pogled sa zeljina...uhhh..kakva divota.....moram ponovo da odem..ali ovaj put moram zbog kuse da idem Beograd Zeljin Beogra..U JEDNOM DANU.. :lol:
steta za one koji nisu isli a i pohvale za novajlije dobro su se drzali..:)..
i sta sam sad ja ispao jedini perveznjak tamo...gde je kusa kao golac..:)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Zmajche
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2009, 15:19
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by Zmajche »

He he he... Javlja se trazeni fotograf :)

Utisci nas koji smo prvi put bili na turi sa freebikerima su vrlo pozitivni. Bili smo u nedoumici u pocetku, ili bar neki od nas, kako cemo se snaci, da li cemo pratiti ritam, da li su bicikle dovoljno dobre, da li smo mi dovoljno dobri.... O, sva ta pitanja i dileme. I onda PUF! Ekipa opustena i raspolozena, ritam dobar i prilagodljiv, uzivanje u prirodi i druzenju.
Ni mi nismo bili tako losi i odvozali smo celu turu. Osim manjih problema sa pozadinama i sedistima sve ostalo je bilo sjajno ! I Goc i Zeljin su fantasticni i relativno pusti sto znaci i ocuvani, a to prija i oku i dusi :-)

Mozete da racunate da cemo vam se pridruziti na nekoj od sledecih tura :D

Aco, fotke su sjajne, cak i one sa golacima c c c.....

Veliki pozdrav,
Maja, Nikola i Marko
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by VladaS »

arxmilan wrote:Super je bilo i vreme i tura...jos me drzi onaj pogled sa zeljina...
Zeljin - highlight ture:
http://www.vrum.fotopic.net/p59710053.html

p.s. ja nisam bio svestan kakav se nudizam odvija u blizini mog satora, posteni ljudi su se samo umili :D
mark0
Posts: 6
Joined: 20 Jul 2009, 12:47

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by mark0 »

dobar dan
tura je bila super, jel hoce neko da kupi bicikl?
lepe su sve slike, dodacu i moje kada razvijem film.
pozdrav svima.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by milke »

mark0 wrote:dobar dan
tura je bila super, jel hoce neko da kupi bicikl?
lepe su sve slike, dodacu i moje kada razvijem film.
pozdrav svima.
Toliko dobra da više ne želiš da voziš bajs :shock: :D
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by Blaza »

Pozdrav ekipo!

Evo da se i ja javim i pohvalim citav hepening kao jedinstven dozivalj za ljudsko telo i um. Tura prvog dana je bila bas -high stakes- vid dzombe!Na čekpointu kod dugih livada sam jedva sabio klopu, koju ponesoh. Kako ste uspeli da spavate, posle tih treskanja, ja sam dobijao dejavu voznje u satoru. pa sa freekombinovao sa kolima vid litl sukses. Inace ovim putem bih vas sve obavestio da mi je telefon pronadjen kod odvajanja za Zeljin jedno 500m uzbrdo "neostecen" (но комент), covek koji ga nasao je Boban, covek iz Kraljeva naisao Dzipom, i pokupio telefon. Posebna zahvalnost takodje Saletu i Aci, na drugarskoj inicijativi da se damo u potragu za dzombilnim. Izgoreo sam po ramenima do koske, poslednjih par kilometara me je kidao vrat, al nezalim ovo je kik kakav se samo pozeleti moze, jos da nam je Sale demonsrtrirao svoje kulinarske vestine sa gljivama, i dodao malo sremusa za "Milana" tek onako. Naravno imati GPS je lepo imati, pa kad imas čep kod Stepojevca, ti se okrenes pa po livadi, a ono naletis na polja sa kukuruzom, greota da nedripiš koji komad, čisto da se malo baci u vodu, baš onako kao sto Milan dovati one maline sa Ljuktena :D

Ajd pozz, i do sledeče ture

PS: Predlog za Kušu i ekipu iz Kingtown-a, obavezan deo opreme za Goč i Zeljin ubuduće "Motoorne testere "
Vozdr
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by shebez »

Malo kasnim sa javljanjem, ali tako izgleda zivot kad se vratis u svakodnevnicu posla...
Voznja je bila super, vreme odlicno, ekipa iznenadjujuca (ovde nije bilo novajlija, ovo su sve vrh bajkeri).
Nadam se da nije bilo tehnickih problema... Malo vam se vreme pokvarilo u nedelju, ali nadam se da nije bilo kise i blata...
Koliko se secam imali smo samo jednu busnu gumu i blata... :roll:
Image
Sve pohvale za domacine, odlicno odabrana ruta, najeli smo se malina, jagoda, borovnica. Uzivali u fenomenalnim vidicima.
Nismo se okupali na jezeru :( ali zato ono nocno kupanje na hladnom izvoru je i te kako prijalo. Brrrr....
Posebno da pohvalim Blazu kako vozi (auto), na saletovom ofroudu po okolini Beograda zaobilazeci zastoj na magistrali pratio nas je kao da smo rudom vezani. Tako da bi sigurno mogao da se oproba u nekoj od emisija ofroud avantura :D
Evo i slika: http://djordjesgallery.fotodock.co.uk/c1729484_1.html
Pa do neke sledece voznje...
Pozdrav
Last edited by shebez on 22 Jul 2009, 10:00, edited 1 time in total.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by x3m_optimus »

Koliko se secam imali smo samo jednu busnu gumu i blata...

Pa vidi, da sam isao ja, bilo bi tu najmanje jos 2-3 gume :lol: hehehe...

Odlicne su ti slike! Reci mi samo kakva je ono buba sto si uslikao?! Neka plava sa crnim sarama po antenama...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Goč, Studena planina, Željin - kako je bilo?

Post by Gruja »

Baš lepe slike, lepa voznja. Ova slika je vrlo zanimljiva:
http://djordjesgallery.fotodock.co.uk/p59748940.html
Reci mi samo kakva je ono buba sto si uslikao?! Neka plava sa crnim sarama po antenama...
I ja sam uslikao jednu na Suvoj planini:
http://lh4.ggpht.com/_6RZ9lgsQENo/SmZFH ... C08812.JPG
Ja je znam pod imenom strižibuba.... da li tačno, ne znam, inače ovo su mlade bube, kad odrastu budu potpno crne i
izgledaju mnogo opako.
Post Reply