Pomoc

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Pomoc

Post by leksi »

Sta mislite o ovom bajku. Nameravam da kupim sebi jedan ovakav ili slican, ovaj je za sada najuzi izbor pa me interesuje kakvo je misljenje iskusnih biciklista o tome. hvala unapred. pozdrav. Inace bajk ima po ramu ogrebotine od transporta, ali nikakvih ostecenja.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pomoc

Post by IRalic »

A kojem bajku ? :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

KATEGORIJA:

Mtb » Freeride /Niskobudzetni /XC Hardtail
VELICINA:

57cm
PROIZVODAC:

Canyon
STAROST:



OPIS:
Kvalitetan bajs. Uvežen polovan iz inostranstva, ovde dva puta vožen. Prodajem ga ili menjam uz doplatu.

Oprema je DEORE XT (prednji i zadnji menjači), pogon ROMAX, ROCK SHOX


http://www.cikloberza.com/show.php?id=8886
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pomoc

Post by Dejv »

Prvo razmisli da li volis robu sa takvom istorijom?
(Tetka poslala iz inostranstva bicikl...)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

PA ispada da je 90 posto polovnjaka kradeno, kako prepoznati da bicikl nije kraden. Dosta oglasa sam zvao uglavnom je to "uvoz" iz inostranstva.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Pomoc

Post by Dejv »

Stvar i jeste u tome da je 90% polovnjaka jeste kradeno.

Onaj ko je posteno platio ceo bicikl - znas kad ce da ga proda za pare koje moze da ga proda u Srbiji?
Ja sam zato moj transportovao preko 2/3 sveta.

Uz to - imaj na umu - taj ima super opremu... xt itd.. e sad - razmisli kad jednom neki deo strada kako ce to da izgleda?

Ide po principu - koliko je far za ficu/keca/juga a koliko je far za ferrari? Vodi racuna i o tome.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

Hvala Dejv. pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pomoc

Post by bluealek »

Slažem se sa Dejvom. Poražavajuće je što u ovoj zemlji bar 90% ljudi nema nikakav moralni problem da budu deo nekog kriminalnog lanca (kupci, prodavci, posrednici...), to je ovde kao dobar dan, nešto uobičajeno i podrazumevajuće, bez čega se takoreći ne bi moglo živeti :roll: . Ja sam dugo razmišljao da li da uopšte obnovim oglasnu sekciju na sajtu, jer sam svestan da nemam načina da sprečim da se kroz nju nude kradeni bicikli, čime, na neki način, postajem saučesnik. Na kraju sam to ipak učinio idući nekom linijom manjeg otpora, ali se barem trudim da fokus sajta budu druge vrste sadržaja (koje fakat čine 95% saobraćaja na Freebikingu), umesto da, poput nekih od konkurenata, rejting gradim na reklamiranju kriminala.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pomoc

Post by IRalic »

Sumljivog porekla ili ne, ja bih ipak dodao nesto konkretno apropos samog bicikla u oglasu ;)
a dileme tog tipa da ipak ostavimo potencijalnom kupcu.

Oglas je ocajan, kao i slike, tako da covek bas i ne zna kako se prodaju bajkovi ;)
Ono sto moze da se sazna iz oglasa (prakticno nista), tj. sa tih uzasnih slika, jeste da je bajk prilicno mator. Pre 1999 100%
posto ako dobor vidim na toj mutnoj slici, tak XT oprema je serije pre 2000 godine M740 ili kako vec ..
I posto izgleda da je sve iz istog kompleta zajedno sa viljuskom, veliko je pitanje u kakvom su stanju same komponente,
a pogotovo tockovi, a i sam ram.
Ako je bicikl jaaaako malo vozen (sto nikako ne mozes precizno utvrditi) moguce je da je sve jos u dobrom stanju,
ali nikakve garancije nemas, i cak i licni pregled poznavalaca ne moze utvrditi da li recimo menjac da se raspadne sledece nedelje,
ili ce izdrazti i koju godinu ..
Ipak je 10 godina 10 godina ..
Dakle ja bih zakljucio da je i pored povoljne cene (210 eur) kupovina ipak rizicna.
Za tu lovu je moguce naci nesto dosta mladje, ali sa opremom "nize" klase (koja verovatno radi podjednako dobra kao i ta vislje a starije klase)

Koliko sma shvatio suma koju planiras da izdvojis se vrti tu negde oko 200 eura
te sam na istom sajtu primetio jednu dosta bolju ponudu.
http://www.cikloberza.com/show.php?id=9556
135 eur i jos ti trebaju oba tocka i kaseta da bi se mogao voziti,i kocnice.
a v-brake tockove za oko 50-70 eura ima kolko volis, sve da biras.
Za tu lovu mozes i nove tockove kupiti.
Inace taj bajk je najmanje 2004 godiste dakle relativno je mlad, i KTM je veoma kvalitetna firma.


Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pomoc

Post by IRalic »

Dejv wrote:
Uz to - imaj na umu - taj ima super opremu... xt itd.. e sad - razmisli kad jednom neki deo strada kako ce to da izgleda?
.

Da, kupis Alivio i zamenis i to je to ;-p
Bilo koji deo da rikne, koji moze ceo da se zameni NE MORA da se kupuje u istoj klasi ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

spustio cenu na 160
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

hvala svima na savetima
leksi
Posts: 7
Joined: 03 Oct 2009, 17:03

Re: Pomoc

Post by leksi »

ovo je interesantna ponuda ktm ram. taman imam vremena da tokom zime sve kompletiram i da na prolece dobijem super bajk. hvala na savetu.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Pomoc

Post by milke »

Dajem glas KTM-u... imam skoro isti ram i posle 3 godine intenzivne vožnje nema ni naznaka oštećenja a ram je izuzetno lep za oko ;)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Pomoc

Post by zotja »

Ja bi to ko iz odmah pustio reformu zakona o bezbednosti saobracaja na putevima - registracija kao za sva motorna vozila tako i za biciklice,ko nekada pre malo manje od 100 god.Trajna registracija!Da vidim onda 90% kradenih bikeova u Srbiji.Zamislite pricu o 90% kradenih automobila,pa ja se mozda prvi nebi libio da pozajmim auto od komsija da odem malo na posao,malo na pecanje,na more...itd.Ovako sad frka da kupim,frka da prodam polovan bike.
Post Reply