SR Suntour viljuske

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
GeNTro
Posts: 3
Joined: 09 Apr 2006, 21:37
Location: Kragujevac

SR Suntour viljuske

Post by GeNTro »

Cuo sam da su se mnogo popravile Suntour viljuske. Da li ima neko iskustva sa novijim modelima Ja imam na svom Giant-u neku iz 2001, koristim je godinu dana i osecam da rapidno propada.

Drugim recima da li vuk menja cud?
It's not about size of the dog in a fight. It's about size of the fight in a dog.
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Re: SR Suntour viljuske

Post by Serb »

GeNTro wrote:Cuo sam da su se mnogo popravile Suntour viljuske. Da li ima neko iskustva sa novijim modelima Ja imam na svom Giant-u neku iz 2001, koristim je godinu dana i osecam da rapidno propada.

Drugim recima da li vuk menja cud?
SR Sutour sam vozio na SCOTT-u a sad i na FUJI-u i mogu da kazhem da je sasvim solidna vila (vozio i marzocchi tako da mogu da uporedim). To je vila za tezhe ljude (95kg+) i traje oko godinu dana do dve. Nije RockShock ili neka bolja ali cje odraditi posao na XC vozhnjama.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Изгледа да се заиста јесу поправиле, што је за сваку похвалу. Рецимо, модел NRX 9100 (модел за 700ц точак) има подешавање, даљинско закључавање на волану, тежи 1700 грама и нов кошта 329 евра.

Нисам имао прилике да се сретнем са тим конкретним моделом уживо, али сам се сусретао са осталим новијим SRS моделима и могу да кажем да су заиста бољи од старијих.

Чак више није реткост да се фабрички ставља неки SRS амортизер на бицикл са XТ опремом (Mistral, Red Bull...). Наравно, и даље нису врх али прате конкуренцију у тој некој средњој-нижој ценовној класи.
Image
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Mene zanima koji su najčešći simptomi kada viljuška počne da propada. Ja imam SR Suntour NCX D na kojoj se pojavio mali luft u levoj nogici. U servisu kažu da je to normalno. Viljuška je inače relativno jednostavne konstrukcije, bez ulja i vazduha – samo opruge. Kako se održava, da li može da se servisira (isplati li se) ili se cela menja kada propadne?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Goran wrote:Mene zanima koji su najčešći simptomi kada viljuška počne da propada. Ja imam SR Suntour NCX D na kojoj se pojavio mali luft u levoj nogici. U servisu kažu da je to normalno. Viljuška je inače relativno jednostavne konstrukcije, bez ulja i vazduha – samo opruge. Kako se održava, da li može da se servisira (isplati li se) ili se cela menja kada propadne?
Naravno da je normalno,mislim normalno je da taj deo dotraje,
i normalno je a se on zameni novim ..
Ako imas luft kod pokreta napred-nazad
otisao je "bushing" ,ne znam kako se to kod nas kaze .. semering ?

To je prsten kroz koga klize stapovi viljuske ..

To postoji na svakoj viljusci,bez obzira ima li ulje,vazduh ili sta vec ..
Jedino ne postoji kod Cannondale Head shock-a jer tamo viljuska klizi po iglicastim lezajima ..


Dakle,ako je luft izrazen,moras promeniti "bushing"
Nabavis rezerni,viljsuka se rastavi,ocisti,podmaze,ubaci novi deo,i sklopi .. i teras dalje sa viljuskom kojoj je uradjena generalka ..


E sad,koliko,i da li se to isplati,to ne bih znao .. pitaj u nekom ozbiljnom servisu ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply