Beograd i okolina

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

jeepster
Freewheeler
Posts: 9
Joined: 24 Dec 2008, 14:13

Re: Beograd i okolina

Post by jeepster »

Dodao bih i sledecu informaciju (eventualno sugestiju):
Kada se stigne do Kupinova ima put koji se nastavlja na glavnu dzadu i koji vodi kroz topolovu sumu u pravcu juga. Tim putem se izbija na obalu Save gde ima zgodan splav za predah i na tom mestu pristaje skela koja vozi putnike namernike na relaciji Skela (Obrenovacka) - Kupinovo. Skela u neparne sate ide iz Skele do Kupinova a u parne sate iz Kupinova ka Skeli. Telefon skeladzije je 064/3954974 tako da se moze proveriti da li skela saobraca, u koje vreme i cena prelaska pre planiranja rute. Kada se predje Sava onda se nasipom moze doci skoro do termoelektrane "Nikola Tesla A" (paznja "A" elektrana je odatle nizvodno dok je malo uzvodno odatle i "B" elektrana) a odatle dalje asfaltom do Obrenovca a onda dalje i do Beograda sa tom razlikom sto je ova varijanta zgodna za one koji stanuju na brdima (Banovo, Petlovo, Zeleznik, Zarkovo...) a udahne i malo avanture u celu rutu. Od Skele do Obrenovca ima 20 km a od Obrenovca do Ade ima ravnih i laganih 27 km pored Save. Za one kojima je to malo u Skeli se moze okrenuti i na desnu stranu u pravcu Sapca gde usput ima par zgodnih mesta od kojih izdvajam Provo. Kod Prova Sava pravi veeeeliku krivinu sto celo mesto cini interesantnim za kupanje i obilazak. Voda je relativno cista (provereno leta 2008) i ima par prodavnica gde covek moze da kupi hranu i ostali provijant. Takodje nikako ne propustiti ni Boljevacko kupaliste ... e sad ako sve kazem onda nece biti interesantno a i koliko mi se cini zabava je u tome da se samostalno otkrivaju "tajna", zgodna mesta. Voznja u toplom delu godine garantuje skoro svetski provod dok u hladnijem delu otkriva bogatu prirodu i zivotinjski svet - nesto kao uzivo varijanta domace Nacionalne Geografije.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by shebez »

Hvala na informacijama ovo i te kako znaci, ja cesto odem do Obedske bare iz Rusnja a reku prelazim kod Ostruznice tako da mogu malo i da promenim. Cuo sam da tu u okolini kupinova bas u tom pravcu ima i neko etno selo koje vredi pogledati. Nego da li neko ima informaciju da li postoji neki ovakav prelaz preko Dunava nizvodno od koviljskog mosta. Negde izmedju Kostolca i Velikog Gradista?
Pozdrav svima.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by bluealek »

Imaš skelu koja vozi između Banatske palanke i Rama. Davnih dana kad sam bio mlađi, znatno besposleniji i imao pregršt slobodnog vremena za ubiti često sam je koristio za bajkerska zapucavanja od Beograda kroz južni Banat ka istočnoj Srbiji. Odličan način da se preskoči saobraćajni haos Smederevsko-Požarevačkog kraja i takoreći u trenutku zaroni u magiju Đerdapa.
Aca1983
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2009, 14:45
Location: Beograd

Re: Beograd i okolina

Post by Aca1983 »

bluealek wrote:Aco, kad izgustiraš ta mesta koja "nisu predaleko", dobrodošao si da nam se pridružiš u jednodnevnim i vikend turama po mestima koja su naizgled daleko, a kakve redovno organizujemo tokom većeg dela sezone. Videćeš da su dovoljno lepa da vredi investirati par sati strpljenja u prevoz do njih, a vratiće se višestruko odsustvom hazarda sa kojima si neminovno suočen pedalirajući po okolini Beograda i neverovatnim ugođajem pedaliranja kroz predele gde je isključena mogućnost da naletiš na automobil ili bilo šta urbano.
Realne sanse postoje da vam se i ja jedne prilike u ne tako dalekoj buducnosti prikljucim u nekoj od tih sezonskih a jednodnevnih tura. No, da ne obecavam unapred, za svaki slucaj. U svakom slucaju hvala na prijatnom pozivu i milo mi je sto sam dobrodosao.

@Jeepstar
Lepo objasnjeno. Vozio sam kroz sumu u Kupinovu, ali nisam prelazio skelom za Skelu, valja probati i to, sto da ne. Plus kao sto rece ima i mestasce da se okrepim picencem i cekanje skele ucini kracim.

@Shebez
Ja mislim da je to etno selo u Boljevcima. U Bojcinskoj sumi se nalazi "KOLEBA" . To je mali restoran, tj. mesto napravljeno po uzoru na stocarske kolebe od pre nekog veka, al mogu turisti da zasednu, naruce nesto za gricnuti, popiti , i tako. Eto, sram me bilo, toliko puta prodjem blizu, a nikako da svratim tamo.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by shebez »

Ne nije to Etno selo u Bojcinskoj sumi, Vec negde u pravcu kad se iz centra Kupinova krene prema Savi, prema skeli.
A usput evo par slika iz Bojcinske sume...

Image
Image
Image
Image

Mesto je stvarno super kao sto se vidi bas su se potrudili da lepo izgleda.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
nisuholon
Posts: 18
Joined: 28 Dec 2008, 14:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by nisuholon »

Kunalagon i ja smo pre neki dan pokusali da pedlamo tim putem kojim je on isao kad je zito bilo u poodmakloj fazi ali smo se zaustavili jer su zlikovci koji voze automobile i zagadjuju okolinu napravili od puta klizaliste. Jedva da smo zivu glavu izvukli. Nije nam pomogao ni jedan Finac u nasoj ekipi. Saznali smo samo da ljudi iza kraja sveta (blok 45) zive u veoma cudnim uslovima. Neki cak imaju kuce ispod dalekovoda. Kunalagonu se upalilo svetlo na bajsu kad smo prolazili ispod. Pamet u glavu i obilazite dalekovode. Da ne svetlite u mraku. :D
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by Dejv »

Znaci ti ljudi u tim kucama pod dalekovodima imaju besplatno osvetljenje.... Bezicni prenos el-energije... Sad je tu pitanje kako dovoljnu kolicinu struje na taj nacin pokupiti pa da se otkacis sa elektro sistema ; )
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
nisuholon
Posts: 18
Joined: 28 Dec 2008, 14:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by nisuholon »

Nije njima ni na kraj pameti da se skinu sa El. sistema. Navikli su na svetlenje u mraku. Deca se ne gube, psi i macke takodje kad padne mrak. :idea: :D Kad ti crkne baterija na telefonu pravac dalekovod. Milina. Jos oni imaju i neki odvratni kanal preko puta ulice pa im je i za vodu jeftinoca. Ne mari sto je cudne boje i jos cudnijeg mirisa. :D
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Beograd i okolina

Post by misaxtr »

Mozda se ovo cini kao daleka destinacija - u stvari je Kosutnjak od presle nedelje i danas ( 22.02. )...

Image

Image

Image

Image
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
nisuholon
Posts: 18
Joined: 28 Dec 2008, 14:25
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by nisuholon »

Ja nikako da odem do Kosutnjaka ovih dana. Planiram sa Kunalagonom i kumom put do ostruznickog mosta novobeogradskom stranom pa preko mosta i Ostruznice nekim njivama do Mostanice i dalje prema Avali i nazad u Blok istim putem ili preko centra. :D
Aca1983
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2009, 14:45
Location: Beograd

Re: Beograd i okolina

Post by Aca1983 »

@Shebez

Ortak, izgleda da sam pronasao ono etno selo-doduse, to je stari grad ako sam dobro skontao Brankovica iz 15-tog veka, a naziv mu je Kupinik. Ima neka i mapa na sajtu Surcinske opstine, ma da skroz na skroz neprecizna, ali mozes je pogledati ovde http://turizam.surcin.net/ , a kad malo otopli provozacu se biciklom, cisto da vidim gde je to tacno.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beograd i okolina

Post by shebez »

E to je to...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
mangulic
Posts: 1
Joined: 23 Jun 2009, 12:51

Re: Beograd i okolina

Post by mangulic »

Koleba je u stvari kafana "Bojcinska koleba" i nalazi se u Bojcinskoj sumi na ulazu u Progar kad se ide iz pravca Jakova i Boljevaca (tj. na izlazu iz Progar kad se ide pravcem od Kupinova. Mapa: http://www.koleba.rs/gdesmo_mapa.html
Post Reply