Sjeverna Albanija

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

Tokom rasprave o voznji po Hercegovini, kolega Igor Ralic je dostavio ovaj vrlo inspirativan link:
IRalic wrote:Malo kamenjara za zazubice: http://www.youtube.com/watch?v=YV8jRkVyWAg
Kako sam vec odranije posmatrao moguce ulaze i izlaze u Sjevernu Albaniju iz Crne Gore, ovaj link je donio prevagu da ozbiljnije porazmislim o biciklistickoj turi tim dijelom.

Na Google Earthu, na LAT 42.414633, LON 19.499240 nalaze se serpentine iz videa. Kanjon koji se vidi je kanjon Cijevne i upravo odatle se lomi i prelazi u jedan dosta divlji dio, prije nego sto udje u Crnu Goru.

Ka jugozapadu, taj put se polako spusta i dolazi skoro do pred granicni prelaz sa Crnom Gorom, na Skadarskom jezeru, Hani i Hotit.
Ka sjeveroistoku, taj put dolazi pred Gusinje u Crnoj Gori, preko zvanicnog prelaza.

Dakle, ideje, informacije?
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

Evo ja jos jedared da istaknem kako je deonica od Gusinja preko Vermosha pa sve uz CG granicu do Kopliku nesto izuzetno, i dovoljno je baciti pogled na G.Earth pa da se dodje do nedvosmislenog zakljucka.
A gledajuci izvanredni klip koji je Igor poslao, stice se utisak i ocekivanih prilika sa bezbednosne strane tj. da su u pitanju zaseoci sa uglavnom starijim ljudima.
Ipak, oprez i upotreba engleskog sa kojom reci albanskog radi podilazenja je prirodna stvar.
No, planovi ko planovi; neke godine su pokazale kako put na leto nanese na neocekivane strane, ali ovaj plan ce stajati dok se jednom ne nakanim...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Ja takodje ozbiljnije razmisljam o tako necemu jos od pre par godina, uglavnom u sklopu neke vece ture,
sa Ohridskog jezera uz onu neku reku (nemam mapu pri ruci ;) ) na sever, i nekako napraviti kakav lep krug severno od Drima ..

Takodje se ne bih bas sam upucivao u takve akcije, te bi idealno bilo kada bi mogli uklopiti kakvu malu ekipu i izvesti tu prelepu divljinu :)

Kada sam malo bolje procitao pisanije nasih Ceskih kolega, shvatio sam da tamo pise kako su krenuli iz Kolasina,
i preko Gusinja (dakle preko Bjelasice i Andrijevice) uzanim asfaltnim putem presli u Albaniju.
Pominje da sam prelaz nije bio obelezen ni na jednoj mapi koju su imali,i nisu bili sigurni da postoji.


Au!! tek sad pogledah na Google Earth-u tu trasu od serpentina do Gusinja preko Vermose .. Au !! KAD IDEMO !!!!????? :D

Sto se termina tice, pa sta znam, ja u Septembru imam kakve obaveze, mozda bih mogao tek pocetkom Oktobra.
Ranije sta znam, moze mozda i Maj .. a u samo leto verujem da je previse vruce. Ceski kolega izmerio 52 stepena :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

IRalic wrote: ... Kada sam malo bolje procitao pisanije nasih Ceskih kolega, shvatio sam da tamo pise kako su krenuli iz Kolasina,
i preko Gusinja (dakle preko Bjelasice i Andrijevice) uzanim asfaltnim putem presli u Albaniju.
Pominje da sam prelaz nije bio obelezen ni na jednoj mapi koju su imali,i nisu bili sigurni da postoji.

Au!! tek sad pogledah na Google Earth-u tu trasu od serpentina do Gusinja preko Vermose .. Au !! KAD IDEMO !!!!????? :D

Sto se termina tice, pa sta znam, ja u Septembru imam kakve obaveze, mozda bih mogao tek pocetkom Oktobra.
Ranije sta znam, moze mozda i Maj .. a u samo leto verujem da je previse vruce. Ceski kolega izmerio 52 stepena :)
Juce sam prilicno vremena proveo na Goole Earthu i zakljucio da jedini ulaz sa sjevera moze biti taj, od Gusinja preko Vermose. Postoji cak i fotografija granicnog prelaza. Onda sam uzeo i auto-kartu Albanije, 1:400 000, koju sam nabavio prije nekolike godine, da lakse uocim puteve. I evo mog predloga.

Gusinje - Vermoshi - kanjon Cijevne (tj. put sa onim serpentinama) - Hani i Hotit (granicni prelaz sa CG, na Skadarskom jezeru) - Koplik (juzno u ravnici) - prateci neku rijeku na selo Boge (pored pogresne oznake za Danilovgrad) - pa na prevoj na ulazu u N.P. Theth (LAT 42.388539, LON 19.719537) - silazak u dolinu Theth - dalje kanjonom rijeke do mosta na LAT 42.287494, LON 19.798866 - odatle ide jak, jak uspon, preko 2 prevoja ka selu Kir (LAT 42.239121, LON 19.713606) - opet u kanjon neke rijeke (koja ulazi u Skadar) - Skadar - Bar, pa na voz za Beograd.

Potencijalna kraca varijanta je, da se od onih serpentina produzi kanjonom Cjevne ka Podgorici (npr. ispenju se serpentine, pa se vratimo opet dole). Medjutim, mislim da od toga nema nista. Ranije je vojska imala kasarnu tacno na granici, na vrhu iznad kanjona, a na Google Earthu vidim da put prolazi pored nekih baraka sa albanske strane, koje me bas nesto upucuju na vojne objekte.

Koliko bi ovo dana izaslo, ne znam, jer nisam preracunao kilometrazu, niti napravio grubi profil terena.
Sto se tice vremena, mislio sam za maj sledece godine, jer ce tada ostati jos snijega po vrhovima, imacemo dovoljno vremena da prikupimo informacije i pripremimo sebe i bicikla.

Ova godina mi je prilicno popunjena sa privatnim obavezama, i tesko da mogu odvojiti 7-10 dana.


NAPOMENA1: pogledajte sve slike oko N.P. Theth. Ja sam ostao fasciniran.

NAPOMENA2: ovaj dio ne nosi dzabe naziv PROKLETIJE, pa treba biti nadasve pazljiv sa izborom vremena. Da kazem odmah da ispadam iz svake kombinacije koja bi se pozivala na avanutrizam u nagonu emocija, a iskljucila pri tome zdrav razum.

NAPOMENA3: tu zivi najgori dio albanskog stanovnistva. Losu sliku o njima imaju i sami albanci juzno odatle (info iz prve ruke); blizu tog terena su bili poznati kampovi iz rata na Kosovu; a jos od ranije Kralj Nikola pise: "što je tamo dolje / oko Blata i ta Malesija / ili gornji što su Arnauti / sprema Peći i sprem Đakovice / to je ljuto, jadno i ijetko / za talijer ubiju čovjeka. "
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by bluealek »

vcorovic wrote:NAPOMENA3: tu zivi najgori dio albanskog stanovnistva. Losu sliku o njima imaju i sami albanci juzno odatle (info iz prve ruke); blizu tog terena su bili poznati kampovi iz rata na Kosovu; a jos od ranije Kralj Nikola pise: "što je tamo dolje / oko Blata i ta Malesija / ili gornji što su Arnauti / sprema Peći i sprem Đakovice / to je ljuto, jadno i ijetko / za talijer ubiju čovjeka. "
Nisam šovinista (a nadam se ni paranoik) ali upravo iz ovog razloga se bojim da je rizik mnogo veći od potencijalnog doživljaja i fascinacije predelima. I verujem da to koje smo nacionalnosti ne igra preveliki udeo u tom riziku. Ima toliko predela slične lepote koji su potpuno bezbedni, da ne vidim zašto bi se stavljala glava u torbu upuštanjem u ovakvu turu.
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

bluealek wrote:
vcorovic wrote:NAPOMENA3: tu zivi najgori dio albanskog stanovnistva. Losu sliku o njima imaju i sami albanci juzno odatle (info iz prve ruke); blizu tog terena su bili poznati kampovi iz rata na Kosovu; a jos od ranije Kralj Nikola pise: "što je tamo dolje / oko Blata i ta Malesija / ili gornji što su Arnauti / sprema Peći i sprem Đakovice / to je ljuto, jadno i ijetko / za talijer ubiju čovjeka. "
Nisam šovinista (a nadam se ni paranoik) ali upravo iz ovog razloga se bojim da je rizik mnogo veći od potencijalnog doživljaja i fascinacije predelima. I verujem da to koje smo nacionalnosti ne igra preveliki udeo u tom riziku. Ima toliko predela slične lepote koji su potpuno bezbedni, da ne vidim zašto bi se stavljala glava u torbu upuštanjem u ovakvu turu.
Ma nema u iznošenju neugodnih činjenica nikakvog šovinizma. Činjenice su činjenice, posebno ako se ne mijenjaju vijekovima. I meni ovi podaci takođe unose nemir, ali računam ako je mogao onaj češki mladi par da ide, ne vidim razloga da i nas 5-6 ne pođemo. Jedino insistiram na dobroj pripremi, jer ako nekome otkaže biciklo, ili tijelo, moramo za svaki dio puta znati kuda i kako da se izvučemo. Jer, bili bi smo u beskraju planina zvanih Prokletije. Ja sam odlučio da napravim ovu turu. Kada, sa kime ne znam; vrijeme će iskristalisati. Napraviću plan, prezentovati ga, pa se nadam da ćemo se okupti. Npr. ova ekipa što je raspravljala i oko ove teme i oko Hercegovine čini mi se kao jako dobro društvo. Kako god, ova godina otpada.
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija - karte

Post by vcorovic »

Pronadjoh ovo:

http://www.reise-know-how.de/product_in ... ts_id/1832

Kako se tebi Sale čini? Ti si mnogo ovakvih stvari propustio kroz ruke ...
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija - izvod iz knjige britanskog novinara

Post by vcorovic »

bluealek wrote:Nisam šovinista (a nadam se ni paranoik) ali upravo iz ovog razloga se bojim da je rizik mnogo veći od potencijalnog doživljaja i fascinacije predelima. I verujem da to koje smo nacionalnosti ne igra preveliki udeo u tom riziku. Ima toliko predela slične lepote koji su potpuno bezbedni, da ne vidim zašto bi se stavljala glava u torbu upuštanjem u ovakvu turu.
Evo jednog linka u prilog ovom tvom stavu:

http://www.amazon.com/Accursed-Mountain ... 32&sr=1-10

Pa u pregledu uredništva stoji:

"Carver, a British journalist sporting a well-worn passport, visited Albania in 1996. His stunning account of his adventures is both enlightening and tragic. ... But as Carver ventures further north, a deeper, more conservative mentality emerges, and he finds himself in an archaic, feudal world of tribal honor and responsibility. In the inhospitable mountain towns of Kukes, Bajram Curri and Valbona, banditry and vendetta killings are the main occupationsAand to step outside at dark without the accompaniment of a local or a gun is to invite death. It's into this remote corner of Europe, bloodied by innumerable family feuds, that the Kosovars have fled."

... medjutim dole u komentarima ima unekoliko oprecnih misljenja, ali, kako vidim, ako se ne slažu da ima vatre, ono se svi slažu da ima dima.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

Gusinje - Vermoshi - kanjon Cijevne (tj. put sa onim serpentinama) - Hani i Hotit (granicni prelaz sa CG, na Skadarskom jezeru) - Koplik (juzno u ravnici) - prateci neku rijeku na selo Boge (pored pogresne oznake za Danilovgrad) - pa na prevoj na ulazu u N.P. Theth (LAT 42.388539, LON 19.719537) - silazak u dolinu Theth - dalje kanjonom rijeke do mosta na LAT 42.287494, LON 19.798866 - odatle ide jak, jak uspon, preko 2 prevoja ka selu Kir (LAT 42.239121, LON 19.713606) - opet u kanjon neke rijeke (koja ulazi u Skadar) - Skadar - Bar, pa na voz za Beograd.
...o da...imenjace, uze mi turu iz usta :D
Samo moze i do Ulcinja, pa na autobus...; kao i koji dan duze: obalom Skadarskog jezera na Virpazar, Rijeku Crnojevica pa Podgorica...ali dobro kada se udje u CG to je vec svrsena stvar.
...slike NP Teth...znam ih vec napamet od silnog gledanja...kao i ceo taj juznoProkletijski krug od Koplika do Skadra...
Sve je tu fino koncipirano, najpre zagrevanje uz CG granicu, pa onda glavna injekcija ka Tetu.
Greota stvarno za tu bezbednost, i ja se nastojim raspitati kod poznanika koji bi mogao poznavati jako dobro tamosnje prilike...svakako ne bismo isli medjedu na rupu :roll:
Jeste nadje se ovakvih predela i na bezbednijim mestima, ali se mora ici u najblizoj varijanti do Alpa, a cekajuci beli sengen, slicno je kao cekajuci Godoa.
...malo mi daleko taj maj2010...
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

VladaS wrote: Greota stvarno za tu bezbednost, i ja se nastojim raspitati kod poznanika koji bi mogao poznavati jako dobro tamosnje prilike...svakako ne bismo isli medjedu na rupu :roll:
...
...malo mi daleko taj maj2010...
Po meni, ljeto je suviše blizu za ovako ozbiljan put. Ne mislim tu toliko na lične pripreme, koliko na pribavljanje infromacija i analizu puta. Možda će neko reći da previše analiziram, ali to su PROKLETIJE i PLEMENA SJEVERNE ALBANIJE, a mi nosimo PASOŠ SRBIJE. Sve nezgodnije, od nezgodnijeg. Mislim da nije dovoljno uzeti samo kartu i reći idemo ovim putem. Svako od učesnika treba preračunati kolika je njegova potrošnja hrane i snage i može li to da izvuče/povuče. Po slobodnoj procjeni, ovako od oka, to je oko 5-6 dana vožnje. Drugo, na taj teret dolaze i rezervni djelovi za bicikla, jer, mi tamo nemamo kome drugome otići, do sami sebi.

Stoga je, po meni, a i zbog nekih ličnih obaveza, najranije vrijeme kasna jesen, koja opet donosi problem sa vremenom. Prvi sledeći trenutak je kasno proljeće 2010., dok se snijegovi malo otope. To je i meni najdraže vrijeme, jer ostane još malo snijega, što zna dati predivne fotografije. Prednost ove kasnije varijante je što bi se izvela na miru i što bi mogli, možda, priuštiti i neke bočne izlete, jer ne bi to odradili na brzinu.

Mislio sam, dok prikupim malo materijala, napraviti mali vodič-knjižicu (kao onda za Maglić, samo još bolje; zna Sale), u PDF-u, pa podijeliti to zainteresovanim, da odštampaju. Međutim, zbog obaveza na poslu i u porodici, ne mogu to da uradim za mjesec dana. BIlo bi jako dobro da se i ostali zainteresovani raspitaju koliko mogu, pribave materijala koliko mogu pa da polako pravimo turu i da je izvezemo bez problema i loših i skupih iznenađenja. Lično mi je veća draž sve dobro isplanirati i prepustiti se ugođaju na terenu, nego se deklarisati kao avanturista, pa na terenu, umjesto da gledam i uživam, tragam kada mi je autobus i gdje da noćim, i imam li dovoljno para, ili moram da bježim kući koliko me noge nose.

U vezi sigurnosti, treba biti obazriv, ali ne i preplašen. Grupa od oko 4+ ljudi nije mala. Ni tamo sigurno ne skaču sa grana i kamenja za vrat. Albanija se otvorila prije 18 godina. Nadam se i očekujem, ako malo saznamo o njihovim pravilima i običajima, da možemo proći bez i jednog problema. Ja sam više puta sam zalazio po BiH zabitima, u i oko minskih polja, na mjestima gdje nisam bio dobrodošao zbog svoje etničke pripadnosti, ali poslije prvih opreznih koraka sa obje strane, obično ne bi bilo problema, ili bih bio znatiželjno primljen.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by rajko55 »

Cao ja prodjoh taj deo prosle godine,bih i u Skadru samo sam ja prosao sa donje strane ka Baru pa za Dubrovnik.Nisam imao nikakvog loseg iskustva bilo nas je dvojica govorili da smo Srbi i necusmo ruznu rec,mada i tamo verovatno ima budala (kao i kod nas).Sto se klope tice nemorate se opterecivati toliko, cene su malo nize od nasih i ima sve od Coca-cole-zero girosa ,konzervi, stranog Piva mada je i Tirana toceno odlicno krigla 0.5l 60 dinara i svuda hladno.evo slika
http://rajko55.fotopic.net/c1566463.html i http://rajko55.fotopic.net/c1569074.html
pozdrav od Rajka
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Helou :)

Da Vladimire, upravo sam i ja na Earth-u obrnuo taj krug sinoc :) I ostao sam fasiniran, kako time sto sam video na Earth-u,
kako i slikama koje su prikacene od ljudi koji su tuda prosli.

Slazem se da se treba dobro pripremiti tehinicki, jer bih taj prostor uporedio sa nekim Tadzikistanom i slicnoj nedodjiji,
gde se covek obraduje kad naidje na nesto sto lici na prodavnicu prehrambene robe, a o bajk delovima moze samo da se sanja,
kao i o nekom back-up planu tipa "sednes na autobus" pa nastavis dalje.

Dakle pitanje ostaje koliko dana ta trasa moze da potraje.Molio bih one koji to umeju, da udare "trek" i da vidimo koliko tu kilometara ima orjentaciono.
Kad vec pominjem trek, kontaktirao sam Honzu iz Ceske, i on mi rece da je vec nekom pisao juce, i prikacio kakav trek.
Prikacio je valjda i meni, ali negde se zagubio izgleda .. a i onako ne bih znao, kako ni Honza, kako da tja trek iskoristim :D <gps illiterate> ;)
Evo sta on ukratko kaze o svemu:
Since that time I have been in Albania many times and I love it. I do not see any problem there with security. It is the same as in Romania or in Ukraine and no banditos are there. If you would be afraid, I do not recommend to appear in the region from Puke to south around the Macedonian borders.

I suppose that most of the people tell you some scary stories because you are from Serbia and you want to travel to Albania....

We were also afraid, but nothing has happened. I really like it there. You have to go to mountains and do not spend much time around the sea. The areas there are not that nice...
Tako da, ko sto rece Vlada, kad je on sa sve "slobodoumnom zapadno devojkom" isao medju te "divljake" .. ;)

Od broja dana zavisi koliko treba hrane poneti, i naravno od toga kakve su sanse da se ona negde uz put nabavi.
Hrana znaci teret, te treba dobro o tome porazmisliti, i adekvatno se pripremiti.
U svakom udaljenom regionu, odkazivanje pak tregera recimo, znaci i kraj tog putovanja,
i ja u tom regionu ne bih racunao na veliku mogucnost da biciklistu koji je nesposoban da samostalno nastavi putovanje
neko "spase" i preveze do negde gde moze ili na opravi/zameni pokvareni deo,ili da se vrati kuci.
Jedino bo mogao da se osloni na svoje kolege, i ako ih ima dovoljno, i imaju gde da pretovare teret, mogu da ga spasu.

Da, svakako se moze tura produziti, pre ili posle Albanije, pa cak i da posle toga svako krene nekim svojim putem.
Mene odavno privlaci krug Murino-Cakor-Pec-Kula-Rozaj ali nekako ne znam, sa srpskim pasosom u Peci, nekako bas i ne bih ;)

Slazem se sa Vladom da takvih predela i takvih nedodjija nema u nasem najblizem okruzenju.
Pamir i Himalaji su sve samo ne blizu, Alpi takodje, i jednostavno odlazak na takvo neko mesto pre svega dosta kosta,a Prokletije kostaju voznu kartu do Kolasina i nazad.
Takodje mi je daleko sledeca godina, ali ok, ako se ne bi izvelo ove, uvek postoji sledeca ;)
Jedino ne znam koliko ima smisla ici u sred leta.Mozda pocetak Juna jos i nekako ..
Maj opet na tim visinama moze da bude dosta hladan, odnosno verovatno zamrzava tokom noci,a to me bas ne raduje preterano.
Kad je toplo ipak mozes da se kakvom vodom ispolivas i okupas, a kad je ladno,bogami malo teze to ide ..

Pa tako ..


POzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

Od broja dana zavisi koliko treba hrane poneti, i naravno od toga kakve su sanse da se ona negde uz put nabavi.
Hrana znaci teret, te treba dobro o tome porazmisliti, i adekvatno se pripremiti.
Da ja isto ciljam da bi Albanija stala u 5-6 dana, a hrana u vecim varosima ( Koplik, Skadar ) nije problem. Tako da bi se trebalo naoruzati za taj krug ( ka Tetu do Skadra ) od oko 100km.
Sto se tice bicikla, tu zaista ne treba pomisljati ni na kakve servise.
Cini mi se da se ukupna kilometraza od Gusinja do izlaza kod Ulcinja, vrti oko 200km.
I mislim da je Maj za nijansu prerano. U pitanju su visoke planine, pa bih pre rekao od Juna nadalje.
Koje godine :?:...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by bluealek »

VladaS wrote:Koje godine :?:...
Recimooooo... 2050? 8) Ili barem ne pre nego što Albanija uđe u EU i dobije bezbednosne strukture i pravni poredak po EU standardima. Ako baš insistirate da to bude pre, onda što veća grupa, to bolje (barem jedno 5-6 ljudi), a verovatno ne bi škodilo ni da grupa bude naoružana sa nekoliko cevi vatrenog oružja, za ne daj bože.

Rajko pominje potpunu bezbednost oko Skadra, ali Skadar nikad nije ni bio sporan, problem su visokogorska područja krajnjeg severa Albanije, gde važe neka potpuno druga pravila i gde je potpuno drugi mentalitet. U Kašmiru bi verovatno bilo za nijansu bezbednije.

Mislim da bi bilo mnogo bolje da planiramo turu po Alpima, nije taj beli Šengen tako daleko... A Slovenija je recimo blizu, i prelepa zemlja. Da ne pominjem Austriju, Švajcarsku, Italiju, Francusku, što se sve može nadovezati, a nudi ne 5-6 dana pedaliranja, nego barem desetostruko toliko (za onoga ko je dovoljno besposlen da može da odvoji toliko vremena).
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

bluealek wrote: Mislim da bi bilo mnogo bolje da planiramo turu po Alpima, nije taj beli Šengen tako daleko... A Slovenija je recimo blizu, i prelepa zemlja. Da ne pominjem Austriju, Švajcarsku, Italiju, Francusku, što se sve može nadovezati, a nudi ne 5-6 dana pedaliranja, nego barem desetostruko toliko (za onoga ko je dovoljno besposlen da može da odvoji toliko vremena).
Sengen mozda nije toliko daleko (nadajmo se, mada licno nisam optimista i u cuda ne verujem.da se desilo cudo,to bi se desilo pre ove nove godine)
ali je dan kada cemo sebi moci da priustimo putovanje po Austriji, Svajcarskoj, Italiji i Fransuskoj mnogo dalje od belog sengena.
Slovenija mozda jeste blizu, ali i ona spada u Sengen zonu ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply