Cyclocomputer

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Cyclocomputer

Post by thunderchase »

Do prošle godine sam imao Tomo XC koji mi je sasvim vršio posao. Pošto je ta bicikla ukradena, meni je ostao samo sam uređaj, jer je ono ležište zajedno sa senzorom otišlo along with the bike nekim ciganima. E, sad: može li se naći negde samo to što meni treba (manje važno), ili, ako ne, KOJI mi c.k. preporučujete u tom nekom cenovnom rangu (oko 1000 din), pošto su mi te osnovne f-je sasvim dovoljne (više važno)? Ne favorizujem ni jednu marku, samo da nisu neki kung-fu bezimeni kinezosi :).

Fala.
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Ne znam da li može da se nađe samo to što tebi treba. Eventualno ako je nekom crko sam ciklokompjuter pa je sačuvao ležište iz puke nostalgije ili kao rezervu ako mu se desi isto što i tebi. U svakom slučaju cifra koju si naveo kao limit pa još plus nekih 200 dinara ti je novi Tomo XC a budući da znaš o čemu se radi tj. da si ga već imao... go for it!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Moj cm je plaćen 8eur, prošle godine mu je cena pala na 5, sad je verovatno u klasi kusur-žvakica. Osim lošeg tripa da se *jednom* godišnje resetuje sam od sebe, sve ostalo radi savršeno. Dakle, ako nisi pri kinti (i vodiš nezavisnu evidenciju ukupne pređene kilometraže), slobodno uzmi neku socijalu.
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

Sad sam gledao neke Cateye modele i dvoumim se izmedju Velo 5 i Velo 7. Posto je cena skoro ista, ne znam koji je kvalitetniji i bolji, pa bi mogao neko ko ima neki od ova dva modela da nesto kaze o njima. Ako se ispostavi da su losi, uzecu TomoXC na kraju.
strahinja
Posts: 12
Joined: 12 Jul 2006, 21:23

Post by strahinja »

Ja imam cat-eye velo 5 i potpuno je OK. Ima samo osnovne funkcije, ali je vrlo kvalitetno izradjen (kalitetna plastika, nista ne skripi i nema "viskova" plastike). Jedina mana je sto dolazi sa magnetom koji moze da se montira samo na standardne zbice (okrugle), a posto ja imam tocak sa 24 pljosnate zbice morao sam da ga "budzim", da bih moga da ga montiram na zbicu... Enivej, dobar je, za te pare super :)
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

I ja posedujem gore spomenuti Velo 5... iako je jeftin jako se dobro pokazao .. koristim ga nesto vise od godinu dana... sljaka bez problema....preporuka
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

OK, pozabaviću se malo razlikama između njega i Velo 7, pa ću odlučiti koji mi je bolji. Hvala na preporukama!
starcha
Freebiker
Posts: 14
Joined: 21 Jul 2005, 10:00

Ima li negde novi Sigma bicikl - računara

Post by starcha »

:)

Ima li novih modela Sigme u Capriolo - u u BGDu
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

http://www.cateye.com/en/products/viewP ... hp?catId=6]

Iz ovoga se vidi da je njihov bazicni model velo 5. sledeci je vec mighty 8, tako da je velo 7 kod nas zaostatak, vise se ne proizvodi, kao ni velo 8.

http://www.cateye.com/en/pdfs/VL500.pdf

ovde se moze skinuti uputstvo za velo5/8 gde se vide razlike u ova 2 ciklokompjutera.
Image

MTB-VRH brate!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

A mozes da posetis i neki lokalni servis,mozda su bas dobili bajseve gde je vlasnik zaboravio da da i sam ciklometar uz njega ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Re: Ima li negde novi Sigma bicikl - računara

Post by Easst »

starcha wrote::)

Ima li novih modela Sigme u Capriolo - u u BGDu
Meni je pre neki dan pukla gumica na sigmi, ona što drži onaj deo dole na prednjoj viljušci, tako da bolje kupi cateye. :)

A ako ipak uzmeš sigmu i pukne ti gumica, iseci prstenćić od neke stare unutrašnje gume pa to stavi umesto gumice, ja sam to uradio pa da vidim kolko će da potraje.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Ima li negde novi Sigma bicikl - računara

Post by IRalic »

Easst wrote:A ako ipak uzmeš sigmu i pukne ti gumica, iseci prstenćić od neke stare unutrašnje gume pa to stavi umesto gumice, ja sam to uradio pa da vidim kolko će da potraje.
Ma ne ne ne neeee deckoooo ;)
Ako pukne,uzmes busilicu,malu,i burgiju od recimo 3mm
probusis dve rupe kroz plastiku (tamo gde ide gumica)
a zatim proguras kroz njih 3mm(ili vec kakve god..) zip-vezice
i lepo zategnes senzor na viljusku (ili gde vec) :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

pa i to što kažeš, al to ću kad pukne sadašnji setting
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Re: Cyclocomputer

Post by Easst »

Inače nije pukla ova gumica tako da je ovo moje jednostavnije i bolje rešenje jer ne moraš ništa da bušiš i kupuješ (pošto verovatno imaš negde neku staru unutrašnju)
Post Reply