Golija od 24. do 26. oktobra 2008.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Golija od 24. do 26. oktobra 2008.

Post by bluealek »

Ajmo drugari da napravimo ove godine još neviđenu bajkersku feštu krajem meseca na Goliji! Sve informacije, kao i trekove planiranih vožnji, imate na

http://www.freebiking.org/Najave/Ture/golija.html
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Hajde da razbijem muk.

Znam da ste navikli da nudim i prevoz za određeni broj bajkera iz Beograda, ali bojim se da ovoga puta to neće biti moguće pošto ću već biti u tom kraju na terenu, tako da ću samo doći da izvezemo tu turu nakon čega se vraćam da završim posao.

Očekujem da ćemo uspeti da okupimo bajkere iz Beograda, Novog Sada, možda i Niša, Kraljeva, Užica. Molim da ko god od vas planira da krene na ovu turu to obelodani ovde i kaže koliko još ljudi može da poveze sa sobom, i odakle (eventualno da ostavi i svoj broj telefona, kako bi interesenti mogli da mu se jave). Ova tema bi trebalo da bude centralno mesto za dogovore vezano za organizaciju ture.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ako nekog brine prevoz, a ne može da se organizuje drugačije - iz BG-a na skoro svaki sat imate novopazarske autobuse koji prolaze kroz Kraljevo i gradić Ušće, koje je desetak km od manastira Studenica i nešto manje od 25 km od motela Radočelo. Dakle, za dva sata ste od Ušća do motela SA POSETOM manastiru Studenica! A imate iz Ušća i lokalne autobuse koji voze do Studenice i do Milića.
Upravo pitah drugara - sigurno iz Kraljeva za Miliće kreće autobus lokalac u 14:00, a trebalo bi da ima i neki u 18:00 ali to treba da proverim.

Za one koji znaju (tj. verovatno samo za Sašu) - onaj odron na putu ispod isposnice je saniran i puštena je saobraćajnica koja se letos gradila desno od odrona. To je inače neko čudo od neimarstva (neko suvo betoniranje, bušenje ili već šta), objašnjavali su mi da je to rešenje tu primenjeno prvi put na Balkanu...

Za povratak do Ušća u nedelju uveče vam treba i manje od sat vremena jer je skoro ceo put - asfaltirana nizbrdica. Ali verovatno će u to vreme već da padne mrak pa imajte i to u vidu, mada na tom putu praktično nema saobraćaja. Od Ušća ponovo hvatate neki od pazarskh buseva (a ima i onih koji se vraćaju sa mora) i svi bez problema ubacuju bajk u bus - probao ja dva puta, a probali i drugi.

Ja ću najverovatnije sa drugarom koji je iz tih krajeva krenuti u petak ranije, možda da posetim Krivaču, vrh Radočela i da pozavršavam još neke posliće.

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Jedan potencijalni zainteresovani :)
Uvek sam nekako masio voznje u ovo doba godine,kada su sume najlepse,
te bih tu tradiciju hteo da promenim ;)

E sad,nisam siguran koliko bi moje redovno ciklisticko sredstvo bilo zgodno za uslove koji tamo vladaju.
Tj. da li mozes malo detaljnije da predstavis uslove podloge koji nas tamp cekaju ?
Problem bi predstvljali duboki kolotrazi,i previse mekan teren (blato,pesak)
A ako je podloga relativno tvrda,i relaticno ravna,onda nema problema.

U svakom slucaju bih se potrudio da nabavim neki mtb,tj. pozajmim ili sta vec,
ali ako bi moglo i lezeci,to se ne bih izlagao bolu uspravnog bicikla ;)
Polednji put sam presao oko 50km i posle me je sve bolelo 3 dana :-/

Sto se prevoza tice,ja bi trebalo da imam mali auto na raspolaganju bez vecih problema,
ali nosace nemam,kuku nemam.
Sto prakticno znaci,da bi se dva bajka trebala nekako smestiti unutra kada se obori zadnje sediste,
skinu tockovi i sl.
U slucaju tricikla,on ide na krov,ali opet tesko da unutra moze da bude mesta za vise od jednog putnika+bajk.
Ako bi imali nosac koji se kaci na peta vrata,onda bi moglo troje,tj. ja+2 putnika.
Lancia Y je u pitanju,znaci nekih 6l/100km troska za gorivo

Pa tako,ja sam interes ispoljio,ali jos uvek nista sigurno,jer nemam reseno pitanje bajka.


pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Aco, nije isključeno da ću i ja moći da ti se pridružim za "uvertiru" u petak, ali hajde da to ostavimo da donesem konačan zaključak kad mi budu poznati svi parametri ovog posla koji ću tih dana raditi na Kopu.

Igore, ne mogu da donesem kompetentan sud o tome koliko je teren pogodan za "ležećeg", pre svega zato što jedno 70% ove trase koju smo zamislili ni Aca ni ja do sada nismo prošli. Trasu smo crtali na osnovu (prilično ažurnih) mapa Golije, ali se na osnovu mape ne mogu proceniti karakteristike podloge. Što znači da smo mi spremni na sve eventualne poteškoće koje bi teren mogao da postavi pred nas.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Post by VladaS »

Sto se prevoza tice,ja bi trebalo da imam mali auto na raspolaganju bez vecih problema,
ali nosace nemam,kuku nemam.
Da vidis, i ja imam interesovanja za Goliju, mada ima jos dobre dve nedelje, sto znaci da mesta iskrsavanju ima.
Ali ono u sta nemam sumnje, je da posedujem nosac za 5a vrata, pa ako ustreba usled dogovora, to ne bi bio problem ako bude odgovaralo.
Na njega navodno staju 3 bicikla; mada mi nije ulivalo poverenje kad god bih stavio toliko, ali nista nije otpadalo za sad :wink:
Pa eto videcemo nadalje; a mozda bi ti za taj vikend ipak bio podobniji klasican bicikl :wink:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

VladaS wrote: a mozda bi ti za taj vikend ipak bio podobniji klasican bicikl :wink:
Verovatno bi,ali problem je to ga nemam :] znaci moram se pozabaviti pozajmljivanjem istog.

Znaci Vlado,u slucaju potrebe moze se racunati na tvoj nosac ?

@Sale
Znaci manje vise istrazivcka varijanta.U takvom slucaju se ipak ne bih rizikovao sa trajkom.
Videcu koje su mi opcije za mtb..

pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Igore, pokušaću da budem još malo konstruktivniji u opisu karakteristika puta, barem na osnovu onoga što jesmo prošli od ove trase i sposobnosti za tumačenje kategorije puta ucrtanog na karti. Verujem da će jedno 70% puta biti dobar, nasut makadam sličan Kučajskim putevima koji su ti dobro poznati. Neposredno na početku uspona ka Košaninovim jezerima i malo iza toga na putu kroz šumu, kao i oko samog Jankovog kamena i prvih nekoliko kilometara spusta s Jankovog Kamena dozvoljavam mogućnost da možda bude malo više blata i da put ne bude baš pogodan za putnička kola (ovo pominjem čisto kao reper), odnosno da bude zemljani šumski put varijabilnog nivoa poravnatosti i sastava podloge. Od Brusnika na dalje ne očekujem više nikakve probleme, a kad stignemo do Devića uključujemo se na asfalt, kojim vozimo do kraja. S obzirom da je jesen i da je bilo dosta kiše (i da je sasvim moguće da će u međuvremenu još koji put pasti kiša), usput svakako treba očekivati prolaženje kroz barice, pliće ili dublje.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Kako sada stvari stoje idemo .
Sale ,koliko ima km do dole od BG-a ?
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Ako je verovati Mapsource-u, 243 km. I po njemu je najkraći put autoputem do Mladenovca, pa na Topolu, Rudnik, Čačak, Požegu, Arilje i preko Ivanjice. S tim što ja mislim da je malo opuštenija vožnja (a moguće i brža) autoputem do Batočine, pa na Kragujevac, Kraljevo i dalje Ibarskom magistralom pa kod Ušća desno. Mada tako imaš trošak putarine do Batočine.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Ok,ostaje nam jos da se nadamo da ce meteoroloske prilike biti na nasoj strani.
Željko
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Post by VladaS »

u slucaju potrebe moze se racunati na tvoj nosac ?
Da da, i sa potrebom i bez nje, tj. mozda je zgodnije i 2 bajka nositi na nosacu nego ih rasklopljavati i obarati zadnju klupu. Mada opet, to nudi nerazmisljanje o brzini kretanja i o tome sta se desava pozadi.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ok,ja sam resio problem bicikla,sto znaci idem 100%,odnosno ima nameru ;-)

Pa hajde onda da se organizujemo .. Vlado,ides ?


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Izgleda da će se termin za onaj moj posao na Kopu malo pomeriti, što znači da bih kretao iz Beograda. U tom slučaju mogu da povezem još troje.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ja imam auto na raspolaganju,sto znaci moze jos jedan putnik ako nema nosaca,li jos dva ako imamo nosac za 3 bicikla.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply