Preporuka za pneumatike 26"

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Post by shebez »

Pritom zadnja nema takav otpor zbog sipke od sic-a
Pretpostavljam zato sto mu ram odnosno (sipka od sica) pravi zavetrinu pa je manji odpor. A mozda sam i pogresno protumacio, neznam.
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

@ Shebez Ne verujem da si pogrešno protumačio samo se pitam šta onda pravi zavetrinu šipci od sedišta :mrgreen: . Šalu na stranu te aerodinamičke karakteristike imaju veze samo na biciklama za hronometar (zato se i koriste disk točkovi jer aerodinamički otpor stvara zadnja strana bandaša, a ne guma sama po sebi)...Čuo sam da neki vozači stavljaju prednju gumu tanju radi lakšeg upravljanja biciklom, a ujedno zbog manje mase gume olakšava se ceo bicikl. Neki čak kažu da je sveukupna kontrola bajsa bolja. Osećaj je nešto što je individualno i treba uzeti sa rezervom ili probati...
PSG_bg

Post by PSG_bg »

shebez wrote:
Pritom zadnja nema takav otpor zbog sipke od sic-a
Pretpostavljam zato sto mu ram odnosno (sipka od sica) pravi zavetrinu pa je manji odpor. A mozda sam i pogresno protumacio, neznam.
Odlicno si shvatio.Ja imam prednju tanju od zadnje i jedino je lakse upravljati.Nije kao da okreces FAP-ov volan.Imam 1.95 napred,a mogu misliti sa 2.10 sta bi bilo,koja mi je inace,pozadi.Za hronometar zatvore ceo tocak sa diskom da vazduh ne prolazi kroz toccak i da tako ne bi stvarao otpor.

@nikola
Decko, ima veze zbog aerodinamike i nemoj biti napaljen.Strujnica tezi da se sto pre izjednaci.Ako znas kako krilo na avionu funkcionise onda ce ti biti mnogo jasnije.Naravno na bajsu su manje brzine pa nema opasnosti od ocepljenja struje. :D
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Struja

Post by Nikola »

Šta je sad otcepljenje struje ? :o
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Re: Struja

Post by Biodiesel »

Nikola wrote:Šta je sad otcepljenje struje ? :o
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
PSG_bg

Re: Struja

Post by PSG_bg »

Nikola wrote:Šta je sad otcepljenje struje ? :o
To ti je negativan uticaj naglog odvajanjavazdsne struje sa krila aviona.E sad na krilima imas turbulizatore koji tu struju usmeravaju tako da ona ne moze da izazove ocepljenje.Ja sam rekao da u biciklizmu srecom nema i toga jer smo vec pominjali aerodinamiku i sl.Ja sam to rekao samo za avion.Pozz
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Preporuka za pneumatike 26"

Post by corovicgoran »

Moze li mi neko reci gde i po kojoj ceni se mogu naci Miselinke 26" i 20" x1,5 ili jos uze od 1.5.Potrebne su mi za trajk!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Preporuka za pneumatike 26"

Post by IRalic »

corovicgoran wrote:Moze li mi neko reci gde i po kojoj ceni se mogu naci Miselinke 26" i 20" x1,5 ili jos uze od 1.5.Potrebne su mi za trajk!!!
Michelin ne znam, ali u 20" velicini mozes da porucis kod Jankovica, generalnog zastupnika za Schwalbe. www.jankovic-comp.rs
ili mozda preko Steintrikes-a narucis, pa kad im diler bude dolazio iz Austrije, da ponese sta ti treba. (ako slucajno nemaju nesto kod sebe na lageru)

Za 26" Michelin imas u Capriolu.Sad koje i po kojoj ceni, to ces sam morati da pogledas ;)

A ako nije tajna, za kakav to trajk ti trebaju ? :D


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Galenika
Posts: 4
Joined: 11 Apr 2010, 05:31
Contact:

Re: Preporuka za pneumatike 26"

Post by Galenika »

Pozdrav svim forumasima. Potrebna mi je pomoc oko kupovine spoljasnjih guma 26 x nesto :D
Kako se ja u 99 % slucajeva vozim po asfaltu, necu krampon gumu vec neku tanku, recimo 26 x 1.50 ali da ne bude ni skroz celava, vec da ima malo "mesa" koje bi radilo posao u slucaju da naletim na sitne komadice stakla, trnje, itd... Sada imam CST kineza koje sam kupio 2008. godine i busio sam ih ukupno 18 puta za dve sezone, sto prednju, sto zadnju. Kako sam proslog leta odlepio, resio sam da sad pre 1. maja ( to je za mene pocetak sezone ), konacno resim pitanje tih famoznih guma. Ovaj CST mi je 26 x 2.00 i imam utisak da je mnogo siroka, u stvari imam utisak da je guma nevidjeno djubre :D
Dakle, dajte neki predlog za gume u koje se necu razocarati, a ako mogu i slike predlozenih guma. Rezime: da nije krampon i da nije skroz celava, da moze dosta da se naduva, da bude tvrda, da se ne busi kao CST ( po mogucstvu da ima neku zastitu od busenja). U servisu mi majstor nudio neku gumu koja je unutra punjena gelom i taj gel sprecava busenje. Kako je isti majstor predlozio CST, onda mu ja tu nesto ne verujem. Cena te gume sa gelom u sebi je oko 2200 komad. Ja sam spreman da izdvojim 3000 - 3500 za dve spoljne. Mislim da za te pare mogu da se kupe zaista pristojne gume.
Post Reply