Bubanj potok

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

neon
Posts: 4
Joined: 17 Apr 2008, 15:12

Bubanj potok

Post by neon »

Interesuje me da li je neko pokušavao ili je eventualno kupio biciklo prema kuloarskim pričama od preprodavaca bajseva.

Takođe ako je gore navedeno tačno kojeg kvaliteta su bajsevi, koje cijene su u pitanju, kojim danom i u koliko sati se treba pojaviti na navedenoj lokaciji da bi mogao da se kupi ok biciklo?

Recimo mene konkretno interesuju proizvodjaci GT i Focus pa bih želio da znam kolika je vjerovatnoća pronalska tih tipova bajseva?

Molim vas da ne spajate ovu temu sa nekom postojecom ili slične manevre jer očekujem da se diskusija ovde nastavi sa isključivim akcentom na kvalitetne polovne bajseve i gdje i na koji nacin ih kupiti u Beogradu.

Pozdrav i živi bili!
neon
Posts: 4
Joined: 17 Apr 2008, 15:12

Post by neon »

Ok.

Nastavljam svoj ekspoze na ovu temu.

Na drugom forumu na koji sam slučajno nabasao našao sam jedan interesantan link pa da ga podijelim sa bajkerima koji ovde navraćaju. Riječ je izgleda o sajtu na kome je moguće naće polovne bajseve i dijelove odnosno gdje se ljudi oglašavaju.

E sada ja sam za opciju Bubanj potok pa iz prve ruke od ovih što stižu preko grane pa ako neko ima neku priču koju je skopio a da je vezana za kupovinu bajseva neka slobodno napiše na ovom thread-u, mislim da ne bi samo ja bio zahvan.

Do tada možete da pogledate na sledećim linkovima polovanjake
http://www.freebiking.org/oglasi
http://www.cikloberza.com
http://www.ciklonaut.com/Oglasi/TrangeFrange.htm

p.s. Ništa ne rekamiram da ne bude zabune jer do svih informacija došao sam zahvaljujući nainteligentnijem biću 21 vijeka ... google-u naravno :-)
neon
Posts: 4
Joined: 17 Apr 2008, 15:12

Post by neon »

Image

Jedan od modela iz liste mojih zelja.
neon
Posts: 4
Joined: 17 Apr 2008, 15:12

Post by neon »

Image

Drugi na listi želja.

Nažalost cijene su ogoromne čak i u Detschland :-).
User avatar
Aki
Posts: 7
Joined: 14 Apr 2008, 13:00

Post by Aki »

Evo ovako...
Ja sam uzeo preko ciklonauta, i mogu reci da sam prezadovoljan...!
Ponuda je jako velika i sto je najbitnije ima i slika uz oglas, te je 'direktno' moguce videti bajs.
Naime, uzeo sam polovnog MISTRAL-a Team Racing, full XT i ne mogu da kazem da je polovan :P Tako da ako ste zainteresovani, obavezno posetite stranicu.
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Re: Bubanj potok

Post by Biodiesel »

neon wrote:Interesuje me da li je neko pokušavao ili je eventualno kupio biciklo prema kuloarskim pričama od preprodavaca bajseva.

Takođe ako je gore navedeno tačno kojeg kvaliteta su bajsevi, koje cijene su u pitanju, kojim danom i u koliko sati se treba pojaviti na navedenoj lokaciji da bi mogao da se kupi ok biciklo?

Recimo mene konkretno interesuju proizvodjaci GT i Focus pa bih želio da znam kolika je vjerovatnoća pronalska tih tipova bajseva?

Molim vas da ne spajate ovu temu sa nekom postojecom ili slične manevre jer očekujem da se diskusija ovde nastavi sa isključivim akcentom na kvalitetne polovne bajseve i gdje i na koji nacin ih kupiti u Beogradu.

Pozdrav i živi bili!
Što se tiče Bubanj potoka to otprilike ide ovako.....Ustaneš jako rano (04:30 ili 05:00) vikendom. Dok se razbudiš i stigneš tamo kolima već je oko 06:00 do 06:30. Oko 07:00 se skupljaju prodavci i otkrivaju svoje blago....Cene nekih drumaša koje sam ja gledao sa Sora opremom se kreću od 120 eura (za bajs u prilično lepom stanju). Dalje...nebo je granica... Ako ideš prvi put idi sam kolima da ako nešto pazariš lepo to i prevezeš....Naravno da sam ja bio i video lepe stvari...ali mi je u jednom trenutku zastala knedla u grlu....Neko bre za ovim kuka, te sam se vratio praznih šaka... :( Šta da radim JBG...
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Re: Bubanj potok

Post by Dragan K. »

Ako ideš prvi put idi sam kolima da ako nešto pazariš lepo to i prevezeš....Naravno da sam ja bio i video lepe stvari...ali mi je u jednom trenutku zastala knedla u grlu....Neko bre za ovim kuka, te sam se vratio praznih šaka... Sad Šta da radim JBG...
Kuka, ali neki Nemac, Holandjanin ili Italijan. Neka kukaju, ko ih hebe... :D
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Isto tako kaze i neki Rumu na primer - ko jebe Srbina - neka kuka za biciklom...
Ako ti je takav stav - ti zasluzujes da ostanes bez tvog bicikla/tricikla cega god...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Dejv wrote:Isto tako kaze i neki Rumu na primer - ko jebe Srbina - neka kuka za biciklom...
Ako ti je takav stav - ti zasluzujes da ostanes bez tvog bicikla/tricikla cega god...
E hteo sam to da kažem ali sam se ugrizao za tastaturu...Ko nije shvatio do sad nikad neće...
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

Nadao sam se da ce se u mom postu prepoznati sarkazam zbog smajlija na kraju.
Poznato je da tek kada si sarkastican, tvoj sagovornik alarmira svoj mentalni sklop i da sve od sebe.
Vidim da iznosite cinjenice, a nakon toga svoje misljenje.
I onda, kada dodje sarkastican komentar,iznosi se jos cinjenica, definisu stavovi, izjasnjava se bez ustezanja.
Drago mi je da sta tako moralni. Da li ste...? :D
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Imam ja još jednu činjenicu i jedan stav da iznesem......

JAOJ ŠTO JA VOLEM MOJU BICIGLU... :D :D :D :P
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Dragan K. Procitah opet tvoj post i sa smajlijem - opet mi ne govori da je sarkastican.

A da li sam moralan kao sto kazem - dovoljno je da ti kazem da sam kupio sve novo u planetbike - komplet Deore LX, nov scott ram itd.... ulozio sam u bicikl do pre nego sto sam ga ostavio u Beogradu jedno skoro pa 2000eur... ono sto nije bilo u PlanetBike-u sam narucivao iz nemachke, v.britanije (svojom karticom).
Sve to upravo iz stava - ako kupim kraden bicikl - pospesavam to trziste. Dokle god ljudi hoce da kupuju kradeno - neko ce imati interesa i da krade. Ja nisam mojim bojkotom mnogo uticao - ali neka - jedan covek po jedan i ucinicemo nesto. To je prica koju svima pricam.
Druga stvar sto ljudi ne znaju je npr kupe oni tako neku zver lx/xt za 400eur... I sjebe im se zadnji menjac pa u servis... i kad im serviser kaze - e mora da se menja - a menjac kosta 50+eur onda se ljudi hvataju za glavu, pa ide onda ono - a jel moze tu neki drugi, obicni - NE MOZE!
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Ma dajte bre ljudi...nemojte širiti rasprave...Mi koji kupujemo novo ili stvarno polovno (šticna, lula, korman) ćemo to nastaviti da radimo, a oni koji to ne čine se neće promeniti zbog naših postova. Meni je jasno potpuno da neko toliko voli da ima dobar bajs da prenebregne čak i činjenicu da je kraden. Nema narod para za novo, a hoće kvalitet. Kad skoči standard (ako ikad) prestaće i kupovina kradenog jer zašto bi iko kupio kraden bajs sa nekom opremom ako ima za novi sa istom tom opremom (sem ako je cicija ubi bože). Ja sam kupio polovan bajs (ali stvarno polovan 90-to godište) pa polako...šamaraljke, obručevi, menjači....i sad sam prezadovoljan. Okreću se na ulici za njim. Ko zna kako, nije mu potrebno mnogo. Bajs ima 9,7 kg ide kao strela, pravi punokrvni trkač. A izašao me oko 200 eura sa svim novim delovima. To koliko sam ja moralan znam ja...i mogu ja ovde da kuckam 100 dana i ništa od ovoga što pišem ne mora biti istina. Tvoje je da veruješ ili ne. Sad sklapam potpuno nov iz delova koje ću kupovati što preko neta, što u Planet i Capriolu....men' dobro :)
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Pa i kradeni su u 99.99% slucajeva stvarno polovni. Samo ih ne prodaje "prvi vlasnik"... tj bolje receno ne prodaje ih "vlasnik"... nego neko ko se dokopao tog bicikla...

E pa mene sada nema narednih nedelju dana... u zdravlje!
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

Dejv wrote:Dragan K. Procitah opet tvoj post i sa smajlijem - opet mi ne govori da je sarkastican.
Vidi dečko, ne želim da sa tobom diskutujem o tome sta je , a sta nije... Imaš pravo na svoje mišljenje, i to poštujem.
Mišljenje možeš da izneseš, ali da kritikuješ nekoga koga ne poznaješ, to ne možeš!
Ako ti je takav stav - ti zasluzujes da ostanes bez tvog bicikla/tricikla cega god..
Moj moto je da ne treba da kupuješ nešto , što ne možeš u slučaju gubitka, istog dana da kupiš ponovo.
Post Reply