Polar Mirage pro

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Misirac
Posts: 13
Joined: 15 Aug 2008, 08:26

Polar Mirage pro

Post by Misirac »

Pozdrav

Kupio sam novi Polar Mirage pro pa posto sam totalni amater molim iskusnije da mi pomognu oko par detalja:

1. Kakva su iskustva po pitanju ovog bicikla na drumu i van njega?
2. Da li sam pogresio sto sam uzeo velicinu XL (visok sam 180 cm)?
3. Na koju visinu podesiti sediste i volan?
4. Koje rogove mi preporucujete?
5. Koje pedale i spd patike mi preporucujete, a da mogu da se koriste i na drumu i van njega, kao i spd pedale koje bi mogle da se koriste sa obicnim patikama. I da li je neko probao patike Shimano SH-M021?
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Pozdrav,

Ono sto mogu da ti kazem sa 100% sigurnosti - prvo i drugo pitanje se postavlja pre kupovine - a ne posle...

Poslednje pitanje - jednostavno skokni do planetbike-a i trazi takve pedale - imaju - shimano.
Patike - ono sto meni odgovara - tebi mozda nece. Noge su ljudima skroz razlicitog oblika - i zbog toga lepo odes sednes i probas redom - ako ti patika ne odgovara odmah - batali nju i sledecu... to je opste pravilo za patike. Zaboravi na one price "razgazice se" i slicno. (to su rekli pametniji ljudi od mene)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Sto se tice prva dva pitanja Dejv je potpuno u pravu.

Ram tj. velicina rama je bitna stavka koja cini voznju ugodnom.
Nije dobro da ti je ram preveliki ali ni premali. Ukoliko nemas izbora, bolje je manji pa da podignes sic i uzmes duzu lulu
nego da vozis ko razapet. Mada i ovde moze da prodje ona: "Ziv se covek na sve navikne".

Vise o potrebnoj velicini mozes da saznas ovde: http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?t=137
Tu ces naci i deo odgovora na trece pitanje

4. pitanje

Zavisi sta zelis da postignes sa rogovima. Ako hoces da budu fensi uzmi karbonske,
ako ti treba bolja aerodinamika uzmi one nastavke za triatlon.
Kod nas, svaki drugi bicikl ima Richey, tako da bi preporuka isla u tom pravcu.

peto

I tu je Dejv u pravu ako si mislio: dal' su SH-M021 nekog nazuljale?
A ako si mislio na odnos kvalitet/cena ili nesto drugo, onda je to druga prica.
Vozio sam takve oko 2000km i nisu me nazuljale.:mrgreen:
Nikada sa njima nisam pesacio duze od 5 metra ili isao na neki off road(blato, voda, stene i ostale cari pravog mtb-a),
tako da sa te strane nemam iskustva, ali za voznju su ok. Da ne bude zabune, moze da se hoda u njima, ali ja nisam imao potrebu.:wink:
Par puta me uvatila kisa i bile su mi mokre noge.

Sto se pedala tice, PD-M324 ili tako neke koje imaju platformu za obicne patike ali i mehanizam za spd.
Vidjao sam i neke plasticne platforme koje se kopcaju u spd pa na njih moze i obicna patika, ali nemam iskustva sa tim.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Evo da se dopunim sa svojim iskustvom SPD shimano patika.

Vozim ove sa slike od 2003-ce. Jedini problem je koji se pojavio ovaj sa druge slike - a to je da je na njima otislo ono sto pocepam na svakom paru obuce koje mi dodje pod noge - jednostavno to uvek strada kod mene jer tako izuvam patike - bez odvezivanja samo izvlacim noge.
E da - pokidala se i jedna pertla odavno - pa sam prestao da ih koristim nego je ostavio u polu zategnutom stanju - a dodatno dotezanje odradim ovom cicak trakom gore.
Udobnost - samo su me jednom nazuljale. I to kad sam sa sve SPD plocicama dole prepesacio Fruskogorski od 50 km. I taj zulj nije bio strasan kakve sam ranije imao od raznih drugih komada obuce.
Prezivele su svakakvo arcenje - cak sam ih povremeno nosio i kao obicnu obucu kada nesto drugo nisam mogao - toliko su udobne.

Kako se ovde dodaju fajlovi?

Image
Image
Hmmm.... a kako se dodaje ovde fajl?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Misirac
Posts: 13
Joined: 15 Aug 2008, 08:26

Post by Misirac »

Hvala na odgovorima

Sto se velicine rama nisam imao izbor posto je velicina od 22.5 inca jedina koju su imali u radnji u kojoj sam u tom trenutku mogao da ostvarim popust od 30 posto, tako da mi se kupovina isplatila.

Inace kupio sam pedale Shimano PD-M324 pa cu videti

Pozdrav
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ja nekako uvek cenim svoje zdravlje vise od para.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply