Performancebike.com?

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Ivan
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 15:06

Performancebike.com?

Post by Ivan »

Da li je neko uspesno porucivao sa doticnog sajta? Pise da salju kod nas i sve ali meni odbija vec 2 razlicite kartice...
Ako neko zna za sajt sa kog sigurno salju molim da to podeli samnom :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

www.chainreactioncycles.com

Locirani u Velikoj Britaniji,salju kod nas,samo je pitanje na koji nacin i koliko to kosta.
Jedan mali paketic salju Kraljevskom Postom sto je relativno jeftino,
a vece pakete,ili vise artikala salju iskljucivo DHLom sto je poprilicno skupo.

Primaju VISA Clasic karticu bez vecih problema (meni jestu)
Onaj ko otvara racun kod njih mora da je vlasnik kartice,
a ako je prva porudzbina "gift" tj. ide na drugu adresu a ne na onu na koju se vodi kartica,
obradjivanje porudzbine moze da potraje,dok se ne proveri kartica,
da ne bi bilo ono - "pozajmio" neko karticu pa sam sebi poklonio ;-)

E sad, to sto vece pakete salju samo preskupim DHLom,
i jos moras da platis carinu i porez i troskove uvoza/carinjenja DHLu
to zahvali aktualnoj vladi srbije,koja je nesposobna da se sa EU sporazume oko takvih nekih stvari,
odnosno nece,jer carina puni budzet,a DHL i raznorazni spediteri i carinsko/trgovinski spekulanti se bogate,i svima lepo,osim nama obicnim smrtnicima ..
Naravno da ja robu nisam slao ovde,nisam lud da platim carinu republici,a oni u Vojvodinu nista od tih para da ne vrate! Image
Nego sam si poslao u zamlju EU,transport kurirom je bio za dzabe (ako pazaris vise od 100 funti)


Inace americki Performance Cycles koliko sam cuo od lokalaca nije najomiljenija prodavnica,a kazu i da su im i cene prilicno visoke.
Inace u zadnje vreme fino se isplati kupovati u usa,zbog slabog dolara,
ali racunicu ume da pokvari transport,i u nasem slucaju povelika carina i opet porez.
Tako da je pitanje koliko ima smisla upustati se u takvu neku trgovinu.
Jedino ako je artikal koji hoces nemoguce naci ovde ..
Sto s eodbijanja kartica tice,proveri sa bankom,da li su ti svi transferi dozvoljeni.
A takodje je moguce i da amerikanci ne dozvoljavaju da platis karticom iz ostatka sveta,
zbog prevara,a i zbog povoljnije cene u dolarima (lokalni dileri koji naplacuju u eu kesu onda propadnu)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Ivan
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 15:06

Post by Ivan »

Hvala za link.

Razlog sto sam uopste uzeo u razmatranje Performance je sto sam jedino tamo nasao ono sto mi tacno odgovara: vrlo jeftine majice koje se meni svidjaju... Cak i kada platim postarinu (30-ak$, ili nesto manje) isplati se vec na dva uzeta komada. Jos ako bih uzeo rukavice ili tako nesto sitno racunica postaje daleko jasnija.

Samo da je jos razresiti pitanje placanja :?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ako se isplati,onda ok ..

Nego,pitanje je koliko je zahvalno kupovati majce,i odecu/obucu generalno na nevidjeno,
odnosno neprobano.
Sta ako ti ne bude odgovarala velicina,kroj,ili nesto drugo ?
Ustvari ima i tu resenja,das u oglas i prodas ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply