Ugradnja lampe 'kineza' u vrat amortizera za 10 min.

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Ugradnja lampe 'kineza' u vrat amortizera za 10 min.

Post by mixitron »

Moj stari amort je u luku imao prigodnu rupu u koju je, uz malo tehnike, mogla da se ušrafi popularna kineska lampica.

Moj novi amort to nema, a meni odgovara da na biciklu u svako doba čuči nešto jeftino što proizvodi svetlo, o čemu ne moram da razmišljam kad ostavim bicikl 'van vizuelnog dometa'.

Listajući Rose-ov katalog, video sam neka simpatična rešenja (za blatobrane) i palo mi je na pamet da ih kopiram.


Materijal:

Jedan čep iz vinske flaše.
Jedan šraf, jedna matica, platnice... po potrebi.
Malo trake za volan.
Bilo koji lepak sintelan klase.
Bušilica, šrafciger, bonsek/nerasklimane vinogradarske makaze/usijana žica/sve što seče deblju plastiku

Image

Obradite postolje lampice i probušite rupu kroz njega (prečnik srazmeran šrafu), otprilike kao što se nazire na slici. Meni je obrada lampe zaostala iz prethodnog perioda pa sam radio s onim što imam.

Dotičnom bušilicom (ili šrafcigerom) napravite dovoljno mesta u čepu za šraf. Nije loše da to uradite burgijom malo tanjom od šrafa ;)

Napunite rupu lepkom. Malo je dovoljno.

Nabacite sve to jedno na drugo kao što se vidi na slici. Pazite na ugao amortizera i odgovarajući ugao između 'montirača' i same lampe.

U vrat amortizera s donje strane prvo ubacite parče trake za volan. Nije loše da na njoj još ima njenog lepka.
Onda u to uglavite naš sistem s lampom, pazeći da traka ne pobegne.
Po potrebi dotegnite šraf i korigujte položaj lampe.

Image

Voila 8)


To se sigurno može uraditi lepše, bolje i elegantnije, ali ne i jeftinije :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

cool :)

negooo,sta se desava sa svetlom kada amort "legne" do kraja,odnoso bottom-uje ?

Mozda kod tebe nista ne udara u lampu,jer je "arch" kod manutou-a pozadi i zakrivljen,ali kod standardnog bi luuk zveknuo u lampu kada se viljuska sabije,bar u takvu,u takvom polozaju :)

Ali,malo drugaciji sistem montiranja,i eto svetla u visini krune,ili pak iznad nje :)

Korisna ideja,nema sta :)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa k'o što rekoh, uz malo više šrafova i malo 1,5mm Al lima može čudo da se napravi, a ovo je instant varijanta. :)

E vidiš, što sad pomenu sabijanje... uspeo sam večeras da odvalim lampu na prvom skoku, mada mi se čini da je problem bio u kineskom lepku i inerciji. Odvalila se lampa od svog postolja. Ništa strašno, srediće ga lepak. Mislim da je luk nije dokačio, ali proveriću još.

E, da - gde po gradu mogu da nabavim malo tog alu lima? Od toga može 300 pametnih stvari da se napravi.

EDIT: Ipak ga kači :( Dakle, uračunati i al lim u kalkulaciju, ili s neoštećenom lampom ubušiti rupu na zadnjem kraju nosača pa lampu okrenuti nagore.
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Evo jedne ideje kao pomocj.
Ima nosach za blatobran koji ide u tu rupu od amortizera. Ima shinu na koju se kachi blatob. Pa ako vecj imash crafting-skill very high, probaj i sa tim mislim da cje malo olakshati posao.

P.S. Koja je to berba bila? :-))

Pozdrav.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ko zna, neko anonimno vino za sporedne goste :)

Znam da ima takvih nosača (od njih sam i maznuo ideju) ali cilj je bio uraditi to za dž, od drangulija koje se vuku po fiokama.

Majstorisanje - da mi vidiš zidnu policu za komp, svi se prvo stresu kad je vide prvi put, a onda kažu da mnogo štedi prostor - i koju nedelju kasnije se iznenade jer to još nije palo :D (4 table 10mm šperploče, nekoliko šrafova, 2 zidna L nosača, malo lepka za drvo)

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

dobra fora ranije nisam obratio paznju
Post Reply