Ručke upravljača

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Ručke upravljača

Post by zoro »

Ljudi dajte mi neki dobar savet koje ručke upravljača uzeti.Trenutno imam neke gumenjake i ruke mi se raspadnu polse duže vožnje.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ritchey ima dobre gripove, ima ih u P.bike-u. Ako ti i one budu tvrde u sta ne verujem, kupi rukavice sa gelom ili debljim ojacanjima. Uz dobre gripove, rukavice i amortizer, ne bi trebalo da imas problema, makar na bajsu proveo i vise od 10 sati. Ja tih problema nemam, imam ritchey gripove na 2 bajka i profile design na trecem.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Zbog uzanog volana, imam tvrde ručke, i ruke mi ne otpadaju.

Možda vredi proveriti i kakav ti je položaj ruku u toku vožnji, da li ti je volan dovoljno blizu/daleko.? Menjaš li položaj ruku u toku vožnje? Držiš li se grčevito, kao da će da ti otimaju bajk? Imaš li rogove i koristiš li ih? Koliko god da su ručke dobre, ako nešto od ovoga nije u redu, otpašće ti ruke.
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Takodje, preporucujem Ritchey iz planeta... Uradjeni su od one meke gume, Super lezi ruka na njima... Materijal me podseca na onu gumu od koje se pravi djon na rukometaskim patikama (ona sto se ne kliza)...

Da ne pominjem da se vrlo lako stavljaju posto su rastegljivi... Sto je meni barem vrlo bitno... :o
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Kontam ja da treba da stavim rogove na bajk,ali mislim da mi bilo udobnije da stavim malo kvalitetnije ručke od ovih gumenjaka.Malo mi je problem stici do PLANET-a ,mislim da toga kod nas u Subotici nema.Probacu u KAPRIOLU/CAPRIOLO :) da vidim sta imaju.Za rogove sam pitao ali ću se morati strpiti do sledeće godine,prazan im je lager.

Inače ruke u toku vožnje najčešće držim na mestu gde bi trebali da stoje rogovi pa me verovatno zato i "ubijaju" ruke...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako se stalno oslanjaš na koren šake, možeš 5 dobrih ručki da staviš :(
User avatar
High_Octane
Posts: 25
Joined: 12 Oct 2006, 13:15
Location: Smederevo

Post by High_Octane »

Pogledaj ako igde mozes da narucis Specialized Body Geometry Grips, mislim da ce ti odgovarati. Ne verujem da je bas jeftino ali 100% znam da su udobne, nisu za extemnu voznju vec za XC.Jos jedna stvar, ravan korman nekada ne pogoduje svima, probaj sa krivim, tad ti ne trebaju rogovi ali ce ti ove rucke i volan spasiti ruke. Naravno i amortizer je veoma bitan.
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Ljudi ,hvala na pomoci.Verujem da cu sa rogovima resiti probleme.Ruke stalno drzim na ivici upravljca,pa mi zato i strada koren šake.Viljuška je nova Judy J3 ,tako da nije u tome problem.
Post Reply