hg/ig zadnji/prednji lancanik

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
adminilamzor
Posts: 13
Joined: 17 Sep 2006, 11:53
Location: N.S.

hg/ig zadnji/prednji lancanik

Post by adminilamzor »

Kaseta mi je 9to faz HG a prednji na najvecem lancaniku pise IG chains only a na srednjem i malom od pozadi pise IG/HG chains ..trenutni lanac je HG koji je na izdisaju. E sad meni nije jasnan ovaj prednji najveci lancanik sto pise IG only a na koji pre inace nisam ni prebacivao zato sto zeza .. Sta mi je ciniti nov lanac IG ili HG a prednji lancanik da se sredi/promeni? Koji Sram lanac bi bio kompatabilan sa ovim sto imam i koja je cena? Toliko :wink:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Nadjoh ovo na netu, malo mi je cudno - Shimano IG lanac moze na HG kasetu??? Ali zato naglasava da se izbegavaju HG lanci na IG zupcanicima...
Evo celog texta sa adrese:
http://cycle.shimano-eu.com/publish/con ... chain.html

All current HG cassette cogs are specially profiled to be HG or IG chain compatible.

Any Shimano IG chain will work with any HG cassette. If you use a HG chain with a 7-speed IG cassette (CS-IG50 and CS-IG60) the rear derailleur adjustment becomes more critical.

One significant compatibility issue is always to avoid using a HG chain with an IG-only crank set.
Why? The chain will release from the large (outer) chain rings too easily while in the larger rear cog. It may be possible that the chain drops off the outer ring without shifting the lever, when under full power.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
adminilamzor
Posts: 13
Joined: 17 Sep 2006, 11:53
Location: N.S.

Post by adminilamzor »

hm interesantno. Verovatno su kod ig lancanika zubi plici pa ne moze da radi dobro sa HG lancima ili slicno. Znaci bilo bi dobro da stavim ig lanac ili? Koje su mu uopste mane naspram HG ?
adminilamzor
Posts: 13
Joined: 17 Sep 2006, 11:53
Location: N.S.

Post by adminilamzor »

Nasao sam natpis na srednjem pogonu. U pitanju je fc-mc20 alivio, link:
http://cycle.shimano-eu.com/catalog/cyc ... 9524231919
E sad mi nista nije jasno .. pise : IG chainrings a kod mene je HG kaseta i HG lanac a to nije dobro .. Jel postoji sansa da se skinu ova 3 zupcasta prstena sa srednjeg pogona i stave neki klase deore koji su za HG lance? Pomagajte ..svaki savet dobro dodje!
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Verovatno bi moglo da se promeni, predpostavljam da je kompatibilno, ali evo ti racunice:
Velika sajbna Deore je oko 1600 din.
Srednja sajbna LX je oko 1800 din.
Za malu nemam cifre, verovatno je nesto jeftinija ako je celicna, ako je alu, mislim da je u radnji par hiljada.
Problem je u tome sto ovde nemas veliki izbor sajbni.
Kad to sve saberes - kupi nov recimo Deore pogon ili neki drugi (npr. truvativov) koji je HG, ili dobro ocuvani polovni pogon, recimo LX-XT varijantu.
Image

MTB-VRH brate!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

A sto jednostavno lanac ne zamenis novim IG-om ? :-)
I sve pasuje :)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
adminilamzor
Posts: 13
Joined: 17 Sep 2006, 11:53
Location: N.S.

Post by adminilamzor »

To cu i da uradim najverovatnije samo da pitam koja je oznaka ig lanca (shimano ili sram i oznaka)? mislim sta da trazim kad odem u radnju?
adminilamzor
Posts: 13
Joined: 17 Sep 2006, 11:53
Location: N.S.

Post by adminilamzor »

Sad sam trazio po netu i provalio da ne postoje IG lanci za 9faz samo za 7/8 spd ???? Drugim recima treba da menjam srednji pogon .. zasu
User avatar
High_Octane
Posts: 25
Joined: 12 Oct 2006, 13:15
Location: Smederevo

Post by High_Octane »

Ako imas para, menjaj pogon, ako ne IG lanac i teraj. Nista mu nece faliti, bice kompatibilan sa pogonom, a i sa zadnjim zupcanicima.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

adminilamzor wrote:Sad sam trazio po netu i provalio da ne postoje IG lanci za 9faz samo za 7/8 spd ????

Da,tako je 7/8s

Za 9 speed ide HG lanac,i to ne "obican hg" nego Super Narow HG,ili ti Mega9 kako to naziva Shimano.

Sto se kupovine IG-a tice,samo kazes "zapakujte mi 300 grama IG lanca" ;)

Ima par vrsta,odnosno nivoa kvaliteta.
Najjeftiniji je IG31,pa onda ima valjda IG51 i jos nesto vise,ne pamtim ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply