Warrior trike

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
freevesko
Posts: 56
Joined: 25 May 2009, 02:17

Warrior trike

Post by freevesko »

Posle mnogo godina želje, 5 godina planiranja i primrema, nepuna tri meseca proizvodnje, konačno je gotov !

Image

Pre godinu dana dobio sam u jednoj trange frange transakciji, uputstvo za izradu AZ Warrior trikea. Transakcija je bila bezvezna, ali je zato uputstvo original. nekih 17 dolara.

Image

Osnovu pogona chini Shimano Nexus 8, napred je Santour XTC 48/38/28. Napred su BB5 kočnice a nazad jedma mala poslastica. Ručna kočnica - Pošto mi je trebala leva ručica menjača, desna mi je bila višak, i tako... ručna kočnica

Image


Izuzetno je zgodna kada se ustaje i kada se seda. Cevka na kojoj je nameštena služi kao držač zastavice (na žalost trenutno nemam sliku)
zastavica je napravljena od štapa za pecanje i sigurnosnog prsluka. A može i da se spakuje kada se ne koristi.

Najveći deo proizvodnje je otišao na sistem za upravljanje. Originalno rešenje je značajno promenjeno, tako da na ovoj verziji osovina nije šraf već je integrisana sa ostatkom ramena.

Image

Planirao sam inicijalno da imam jednu ručicu kočnice, ali se ispostavilo da je pravi pakao podesiti ceo sistem.

Image

Na slici se vidi beli U flah, koji je služio kao spojka, sada su ostali samo njegovi ostaci... :D


Tricikl ima dva trkača,

Image

Na slici se vidi zadnji. povratni deo lanca ide ispod njega, kroz baštensko crevo.

Image

Trike ima retrovizore, koji su izuzetno korisni. Sedište je iz Staintrikes, vrlo prihvatljive cene (u poredjenju sa stranim sedištima).

toliko.
ležeči...
Veselin
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Warrior trike

Post by Gruja »

Čestitam, izgleda odlično!
Da napraviš možda neki snimak sa vožnje?
freevesko
Posts: 56
Joined: 25 May 2009, 02:17

Re: Warrior trike

Post by freevesko »

bice i snimak, možda već sledeći vikend.
zaboravio sam da kažem da je sedište fantastično. još mora sve da se malo utegne, ali nema toga što prva rupa na asvaltu neće staviti na svoje mesto.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Warrior trike

Post by IRalic »

s zakasnjenjem (mada, nikad nije kasno ;) ) cestitke! Zaista toliko dugo planiranja i svega, ali na kraju se ipak isplatilo veoma solidnim trajkom :)
Da nam se dugo izlezavas u sreci i zdravlju! ;)

Lezeci pozdrav ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
yawa
Posts: 6
Joined: 08 Jul 2014, 23:24

Re: Warrior trike

Post by yawa »

pozdrav.svidjami se projekat :)
kako si zadovoljan .. kako ide.. i ono naj.. gde si uzeo sediste i koliko para?
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

Re: Warrior trike

Post by stevannikolic77 »

Odlično izgleda, svaka čast. Kako se pokazao u vožnji, izdržljivost, udobnost? Warriora sam sam snimio i jako mi se svideo još pre nekog vremena kada mi se javila ideja za izradu trajka. Kaži mi za te planove jel su ti stigli u papirnom obliku ili u nekom elektronskom? Još jednom svaka čast :D
freevesko
Posts: 56
Joined: 25 May 2009, 02:17

Re: Warrior trike

Post by freevesko »

trajk je fenomenalno udoban. Često mi se dešava na Kritičnoj da mi se drugari žale kako su se umorili, kako ih bole ruke, noge. a toga na trajku nema (osim nogu). Naravno Stainovo sedište je u tome u ogromnoj meri zaslužno.
Što se vožnje tiče, sve je drugačije. Uspon manje je naporan nego na biciklu, ali po cenu brzine (koja je u tom slučaju drastično sporija). Nema šprinta, barem ne onog klasičnog kada ustaneš i pustiš da ti težina tela pomaže. Svaki okret je iz snage, što može da rezultuje sporijom vožnjom (čak i ako imaš više kondicije od bicikliste). Naravno sve je stvar vežbe.
U gradu, manje možeš da se provlačiš, što može da bude problem, ali uz pametnu rutu, i strateško korišćenje trotoara, to ne mora da bude mana (opet si mnogo brži od saobraćaja).
Bezbednost: problem je recimo kada presecaš malu uličicu a na samom ćošku je parkiran auto. Praktično dok ga ne obidješ ne vidiš da li ima nekoga u poprečnoj ulici. Ovo znači da u takvim situacijama uvek moraš da staneš (nema proletanja, čak i kada imaš prednost).
Problem su i poprečno parkirani automobili koji izlaze u nazad (nema šanse da te vide). Ali ako pratiš šta se dešava, usporiš, zastaneš, sačekaš i prodješ bez ikakvog problema.
Obilaženje i mimoilaženje od strane automobila, opet ako si strpljiv, pa se skloniš gde imaš mesta nema nikakvog problema, sa druge strane pošto su u potpunom čudu kakvo čudo vide, daju sebi malo više vremena da te osmotre, pa prolaze sporije, a sa druge strane imaju utisak da zauzimaš celu traku, tako da i kada obilaze obilaze prelaskom potpuno u susednu traku.

za sve koji su zaineresovani da vide i probaju trajk, često se motam po Kritičnoj masi, biciklijadama i sličnim grupnim vožnjama po Beogradu. pozvani ste, dodjite da se družimo (svake poslednje subote u mesecu, u 17h na Trgu Republike u Bgd).
hattrick1980
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2020, 12:56

Re: Warrior trike

Post by hattrick1980 »

freevesko wrote:Posle mnogo godina želje, 5 godina planiranja i primrema, nepuna tri meseca proizvodnje, konačno je gotov !

Image

Pre godinu dana dobio sam u jednoj trange frange transakciji, uputstvo za izradu AZ Warrior trikea. Transakcija je bila bezvezna, ali je zato uputstvo original. nekih 17 dolara.

Image

Osnovu pogona chini Shimano Nexus 8, napred je Santour XTC 48/38/28. Napred su BB5 kočnice a nazad jedma mala poslastica. Ručna kočnica - Pošto mi je trebala leva ručica menjača, desna mi je bila višak, i tako... ručna kočnica

Image


Izuzetno je zgodna kada se ustaje i kada se seda. Cevka na kojoj je nameštena služi kao držač zastavice (na žalost trenutno nemam sliku)
zastavica je napravljena od štapa za pecanje i sigurnosnog prsluka. A može i da se spakuje kada se ne koristi.

Najveći deo proizvodnje je otišao na sistem za upravljanje. Originalno rešenje je značajno promenjeno, tako da na ovoj verziji osovina nije šraf već je integrisana sa ostatkom ramena.

Image

Planirao sam inicijalno da imam jednu ručicu kočnice, ali se ispostavilo da je pravi pakao podesiti ceo sistem.

Image

Na slici se vidi beli U flah, koji je služio kao spojka, sada su ostali samo njegovi ostaci... :D


Tricikl ima dva trkača,

Image

Na slici se vidi zadnji. povratni deo lanca ide ispod njega, kroz baštensko crevo.

Image

Trike ima retrovizore, koji su izuzetno korisni. Sedište je iz Staintrikes, vrlo prihvatljive cene (u poredjenju sa stranim sedištima).

toliko.
ležeči...
Veselin
Koliko te koštao projekat, okvirno? Gdje si nabavio nacrt?
hattrick1980
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2020, 12:56

Re: Warrior trike

Post by hattrick1980 »

Veliki pozdrav za sve! Vidim da ovaj forum nije baš aktivan unazad nekoliko godina, ali ja bih ipak da pokušam da potražim pomoć. Kupio sam projekat za Warrior trike i našao majstora koji to zna sve dobro da zavari. A mislim da mu je to i jedna vrsta izazova. Ono što bi mi trebalo kao pomoć jeste, gdje da nađem najbolje dijelove potrebme za recumbent trike., npr. točkovi?
hattrick1980
Posts: 3
Joined: 15 Oct 2020, 12:56

Re: Warrior trike

Post by hattrick1980 »

Treba mi pomoć. Trenutno sam u fazi sastavlhanja warriora, 20". Koje kočnice mi preporučujete, prednje. Stražnje sam uzeo nekenhidrauličn3.
Post Reply