Valjevo Balaton

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
sibalic
Posts: 2
Joined: 12 May 2013, 14:20

Valjevo Balaton

Post by sibalic »

-Od Valjeva do Balatonsemeša sam prešao nešto preko 470 kilometara i vozio 4 dana.
-Spavao sam u Novom Sadu,Kolutu,Pečuju,Balatonsemešu.U NS sam spavao kod Bekija i ostao jedan dan na druženju.Jedno od najboljih gostovanja.Kod Koluta sam spavao iza nekog žbunja pored puta.Nisam razapeo šator i komarci su me razvalili.Nije im dosta da ujedaju nego ulaze u nos ili u usi.Ja onda umotam glavu u majcu da se zaštitim,ali nemam vazduha.Onda izbacim samo nosinu napolje i komarci opet u nos.I tu se setim neke pesme koju klinci pevaju ovih dana:"Ovo će biti duga noć predosećam."U Pečuju sam znao za jadac pa sam razapeo šator u nekom zanemarenom delu grada,ali poceo je da duva vetar i komarci nisu imali nikakve sanse.Šator je taj vetar izdrzao na nogama,ali jedva.U Balatonsemešu sam spavao u kucici na autobuskom stajalištu.
-Prešao sam Frusku Goru i ovako i onako vise puta i uvek sam kontao da je to nekakav midžit od planine.Kada sam prilazio vidim da je dugacka kao venac Valjevskih planina.Pričam o tome sa Bekijem I on mi kaze stih:”Fruška Gora niska,a dugačka,kraj Dunava lezi kao mačka.”.Kad smo već kod mačaka i Fruške Gore, nije mi mačiji kašalj da se biciklom prevalim na drugu stranu.U Mohaču skela.Za biciklu i mene 500 forinti.1evro oko 300 forinti.Na izlasku iz Pečuja mi se pokvarila bicikla.Onda (sam nekako uspeo da nadjem neke ljude koji znaju Engleski,Madjare na privremenom radu u Kanadi,koji su objasnili čovi koji vozi bicikl i hoće da pomogne,ali ne konta šta mi treba.Čova sada zna šta mi treba,ali ne zna servis.Onda pita bicikliste,oni nas upućuju u)servis u trznom centru Arkad.Tu uspevaju da mi saniraju bajs.Radi neki čovek iz Osjeka.Malo se porazgovarasmo. Kaze da tako raspadnutu kasetu nije video.Do Balatona sam imao jedan gumi defekt i vetar u lice.Kada sam stigao okrenem se niz vetar i na ravnom me vetar gura 12-13 na sat bez okretanja pedala.
-Po neka baka zna Nemacki,sa Engleskim i jezikom znakova i simbola ide tesko.
-Kupovao sam u Lidlu.
-Dobro sam prošao.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Valjevo Balaton

Post by LongDistance »

The Mocni Lidl! 8)
Post Reply