Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by bachaman »

baboja wrote:
bachaman wrote:Ima li još zainteresovanih za ovu turu?
Neko iz NS-a, BG-a i okoline, pa da se organizujemo oko prevoza.
Sličnu turu smo vozili u avgustu 2009. i beše fantastično (a kako bi drugačije bilo na Staroj :D ).
Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Satima smo gurali bajkove, izgubili baš dosta vremena i nismo mogli da uživamo u prelepom spustu do Babinog zuba jer nas je uhvatio mrak.
Ako postoji mogućnost, bilo bi dobro da se proveri prohodnost tog puta.

Takođe, termin se možda poklapa sa Bardinom tradicionalnom turom po FG, pa da skrenem pažnju i na taj detalj.
Ja bih isao iz Bijeljine preko Beograda ako bih nasao jos 2 ili tri saputnika... pa ako si zaintersovan ti bi mogao biti prvi saputnik, samo da nadjemo jos jednog ili dvojicu...
Zainteresovan!
Javljam ti se na PP, da se čujemo i dogovorimo.
Ja sam inače u okolini Sremske Mitrovice, tako da sam ti usput ako ideš autoputem ZG-Beograd, što je i najlogijčnije.
Jedino što sam u petak na poslu do 16:30, tako da na vožnju planiranu u petak ne bih mogao da stignem.
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Pošto sam danas imao jedan telefonski razgovor, da malo pojasnim moje ideje oko preostalih dana.

Šipka i ja smo dogovorili one dve vožnje u Dojkincima u petak i subotu i krug oko Zavojskog jezera u ponedeljak, da bi završili ono što nismo stigli za Prvi maj i Uskrs i time zaokružili Staru planinu.
Na Kopren idemo uz Dojkinačku reku da bismo videli Koprenski i vodopad Tri kladenca (izvor Dojkinačke reke). Svratili bi do izvora Dabidžonog potoka. Ponor za subotu je zgodan jer je kratak (25 km), pa taman ima vremena da se popodne prebacimo u Topli Do.
U ponedeljak, oko Zavojskog jezera krećemo od Mrtvačkog mosta, uz Visočicu do brane, pa do mosta na kraju jezera, gde prelazimo na drugu stranu i vraćamo se na branu. Put ne ide sve vreme uz samo jezero.

Za onog ko nema slobodan petak najbolje bi bilo da u subotu obiđe Toplodolske vodopade ili jednostavno lagano dođe u Topli Do od Temske biciklom, pošto je kanjon Temštice vrlo interesantan (18 km, manastir, dva vodopada desno od puta, HE Temac, sedimentne stene duž celog kanjona).

Što se tiče Toplodolskih vodopada odlično je opisano na http://www.stazeibogaze.info/?p=1199. Mi smo išli 3.maja biciklama ono što je po ovom putopisu terenskim vozilom (čak biciklom može i malo dalje da se ide od ''parkinga''). S tim što smo redosled malo promenili. Otišli smo da Čunguljskog skoka, u povratku išli uz Krmoljski i Kurtoljski potok, a potom na Donji Piljski (upozorenje dol se zove Piljski, a ne Lisevski, greška je na karti Geo zavoda). Od Donjeg Piljskog Šipka i ja smo išli uz potok do Gornjeg (i nazad niz potok po bicikle), a Gagi i Djoksa putem biciklama. Pored toga što smo imali uzbudljivo probijanje uz strminu gde nema staze stigli smo u Topli Do pre njih. U subotu svakako ne treba ići na Gornji Piljski (osim ko želi avanturu uz potok), jer u nedelju prolazimom pored njega.

Razgovara sam sa čovekom koji se prošle godine spuštao od Midžora prema Vražjoj glavi i dalje u Dojkince. On kaže da je staza na grebenu pročišćena i jedini nezgodno deo je od Krvavih Bara (gde silazimo sa puta za Dojkince) do Vražje glave. Tu je po njemu staza urasla, mada su mi meštani tvrdili da izlaze vozilima na Vražju glavu (ali oni verovatno misle na podnožje V. glave, tj pomenuto odvajanje). Mi u nedelju idemo od Toplog Dola do Vražje glave pa u Dojkince i utvrdićemo tačan trek i stanje staze.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

bachaman wrote:
baboja wrote:
bachaman wrote:Ima li još zainteresovanih za ovu turu?
Neko iz NS-a, BG-a i okoline, pa da se organizujemo oko prevoza.
Sličnu turu smo vozili u avgustu 2009. i beše fantastično (a kako bi drugačije bilo na Staroj :D ).
Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Satima smo gurali bajkove, izgubili baš dosta vremena i nismo mogli da uživamo u prelepom spustu do Babinog zuba jer nas je uhvatio mrak.
Ako postoji mogućnost, bilo bi dobro da se proveri prohodnost tog puta.

Takođe, termin se možda poklapa sa Bardinom tradicionalnom turom po FG, pa da skrenem pažnju i na taj detalj.
Ja bih isao iz Bijeljine preko Beograda ako bih nasao jos 2 ili tri saputnika... pa ako si zaintersovan ti bi mogao biti prvi saputnik, samo da nadjemo jos jednog ili dvojicu...
Zainteresovan!
Javljam ti se na PP, da se čujemo i dogovorimo.
Ja sam inače u okolini Sremske Mitrovice, tako da sam ti usput ako ideš autoputem ZG-Beograd, što je i najlogijčnije.
Jedino što sam u petak na poslu do 16:30, tako da na vožnju planiranu u petak ne bih mogao da stignem.
Naravno da idem autoputem svakako prolazim pored tebe :D ...samo bi bilo dobro ako ikako mozes i taj petak da uvrstis u neradni dan jer kad prelazimo toliki put (Bijeljina-Topli Dol-Bijeljina 900Km ) da se navozamo kao ljudi, ja sam planirao da krenem u cetvrtak vece 18h posle posla a povratak u ponedeljak ujutro...u svskom slucaju cemo napraviti neki kompromis... :P
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by bluealek »

bachaman wrote: Moram da napomenem da je grebenski put od Vražje glave do Midžora bio prekriven visokom klekom i nije bio u voznom stanju.
Kao što i na Google-u možete videti, granični put u Bugarskoj (većim delom takoreći po samoj graničnoj liniji, odnosno vrhu grebena) je u neuporedivo boljem stanju od našeg, tako da verujem da je vrlo provozan sve vreme. Sad sve zavisi da li ste spremni za izazivanje pograničnog incidenta ;)
Takođe, termin se možda poklapa sa Bardinom tradicionalnom turom po FG, pa da skrenem pažnju i na taj detalj.
Poklapa se i sa mojim boravkom na Staroj, doduše u 4x4 varijanti (za sada ne mogu da otkrivam više detalja).
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Zbog kiša, nisam išao juče od Toplog dola do Vražje glave.
Ali, pri obilasku Toplodolski vodopada u subotu, upoznao sam čoveka koji je prošle nedelje išao motorom od Toplog dola do Vražje glave. Kaže da je deonica od Krvavih bara do Vražje glave malo urasla, ali po njemu ništa strašno - nije imao potrebe da silazi sa motora.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

Jos samo 7 dana do polaska.... :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

Ima li zvanicna lista prijavljenih koji idu na Staru planinu ...jos cetiri dana do polaska a niko se ne oglasava :?: :?: :?:
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Polasci:
- petak 08,00 od planinarskog doma u Dojkincima;
- subota 08,00 od prodavnice u centru Dojkinca;
- nedelja 07,00 od mosta u centru Toplog Dola;
- ponedeljak 07,00 iz Toplog Dola, da bi u 08,00 pošli na vožnju. Ceo krug, sa svraćanjem na plažu, je 42 km.

Put od Niša do Dojkinca traje nepuna dva i po sata, tako da preporučujem svima da dođu još u četvrtak popodne. Ja ću čekati u Nišu ekipu iz Bijeljine, tek predveče, kod ELP-ove pumpe na auto-putu ( od naplatne rampe Nais se prate putokazi za Pirot, Sofija i kad Niš ostane sa desne strane tu je pumpa ). Ko hoće da nam se pridruži neka mi se javi (066/000-361 i 066/8715-333).

Inače, u Pirotu se renovira most na koji upućuju GPS uređaji, pa je najbolje i ne ulaziti u centar Pirota, nego posle prvog tunela iza Bele Palanke, gde je inače skretanje za Temsku i Kalnu (tu skreće i onaj ko ide direktno za Topli Do u subotu), odmah na triangli se okrenuti nazad i pratiti putokaz Pirot industrijska zona ( tako nekako piše ). Time se ne prelazi Nišava i dolazi se u Pirot pored Tigra. Posle mlekarske škole prvo skretanje levo je za Zavojsko jezero, a drugo za Dojkince. Meštane treba pitati koji je put za Visok.

Ja ću u četvrtak spavati u šatoru kod Planinarskog doma ( bivša karaula, na kraju sela, sa leve strane ), u petak ću uzeti sobu u Dojkincima, a za Topli Do ću videti (najbolje mesto za šator je dvorište karaule - na ulazu u selo, levo).
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by baboja »

pozz Gorane ,mi planiramo iz Bijeljine krenuti oko 15h ako uspijemo i ranije javicemo i do Nisa nam treba cirka 4-5h voznje znaci tamo bi stigli oko 19h znaci ti bi nas sacekao pa da zajedno krenemo dalje... :arrow:
User avatar
angor
Freebiker
Posts: 64
Joined: 18 Apr 2011, 20:10

Re: Midžor od Toplog Dola, 16.jun 2013.

Post by angor »

Zasad potvrđeni dolasci:

četvrtak, Dojkinci:

1. kola - Neša, Šipka, Đoksa;
2. kola - Bijeljina;
3. kola - Fića, Gagi, ja.

subota, Topli Do:

1. kola - Nona iz Leskovac + 1 Vlasotince;
2. kola - Miloš Đoković + 2;
3. kola - Miloš Micić + 1.
Post Reply