Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by Gruja »

Zdravo drugari, dugo me nije bilo na forumu i evo prilike da se javim i da prosledim sledeću najavu.

Poštovani ljubitelji prirode,
Centar za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga u okviru evropske manifestacije „Nedelja održive energije“ u nedelju 24.06.2012. organizuje promotivnu rekreativnu biciklističku vožnju obroncima planine Radan pod nazivom „Zeleni točak“ kao jedan od 500 dogadjaja koji se širom Evrope organizuju sa idejom da se promoviše energetska efikasnost i obnovljivi izvori energije (http://www.eusew.eu).
Cilj akcije je promocija biciklizma kao najboljeg vida transporta u borbi protiv protiv globalnog zagrevanja i stila života koji ne zavisi od automobila. Kao svojevrstan nastavak projekta „Razvoj meže pešačkih i biciklističkih staza na Radan planini“ finansiranog od strane ADA, kada je definisano i označeno skoro 260 km staza, ovaj dogadjaj podiže svest o prednostima alternativnog transporta i obnovljivih vidova energije, s ciljem da motiviše lokalno stanovništvo da koriste zdravije vrste prevoza i brinu za svoju životnu sredinu.
Polazak je planiran za 10:00 h sa platoa kod Doma na Radanu, odakle se planira tura preko vodopada Ripivode i Begovića groba do prelepog prevoja Gajtanska vrata (ukupno oko 30km). Postoji mogućnosti odlaska do Sokolovog visa odakle se pruža nezaboravna panorama (eventualno i do Djavolje varoši – ukupno oko 60km, zavisno od grupe). Tura nije takmičarskog, već rekreativnog karaktera. Moguće su izmene ture zavisno od vremenskih uslova.
Očekuje Vas prelepa priroda Radana, lepo druženje i puno pozitivne energije!
Učesnici po završetku ture mogu da ručaju u Domu. Cena ručka – gulaš i salata/pljeskavica i salata iznosi 250 dinara. Molimo vas da nam se javite i potvrdite svoj dolazak kako bi što bolje organizovali ovaj dogadjaj.

Radujemo se Vašem dolasku!


Kontakt - Ružica Šmelcerović
Telefon: 064 189 79 59
e-mail: smelcerovic76 @ gmail.com
E sad, moja ideja je sledeća.... da se mi, freebikeri, okupimo još u petak/subotu kod mene u vikendici, izvozimo u subotu turu koju nismo vozili prošle godine, a u nedelju se priključimo ovoj manifestaciji.
Javljajte se ljudi da vidimo da li se možemo organizovati za ovaj datum, a ako ne, onda možemo neki drugi datum u solo freebiking varijanti.
radan.jpg
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by asrdjan »

Zdravo, druže Grujo. Ja bih opet na Radan :D . Ovog puta imam i auto koji bi mogao da zameni Bardin :D . Barda?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by barda »

Drago mi je da se Radan budi :D

A budi se i Srđan :mrgreen:

Nažalost, nama taj vikend stižu gosti iz Francuske, sledeći mi se brat ženi, a posle toga je Kapa Moračka... baš prebukirano :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by asrdjan »

barda wrote: A budi se i Srđan :mrgreen:
Da sam se probudio ranije, ne bih imao auto :D .
Al je bezveze što ti ne možeš...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by bluealek »

Meni je tog vikenda http://www.jeep-club.rs/2012/05/lazarev-kanjon-2012/ (zakazano još pre Nove godine, kada je sklapan godišnji program). Ali pretpostavljam da na mene više niko ozbiljno i ne računa :(
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by Milan »

Gledaćemo da ispratimo ovu najavu. Tih dana bi trebalo da mi stignu 20 društva pčela al' snaćiće se one i same tog vikenda.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by Gruja »

Svi su dobrodošli kod mene u vikendici. Ja ću gledati da tamo budem već u petak da bi dočekao bilo koga ko se pojavi.
Smestićemo se isto kao prošle godine... šta još da dodam... trek ću ovih dana da iskopam i postavim.
Nije loše da mi se javi ko dolazi, čisto da znam koga da očekujem i da slučajno ne odemo na vožnju bez njega.
0 6 3 - 1 1 1 0 3 3 5
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by Gruja »

Drugari, žao mi je što nisam dovoljno ažuran, ali jedva stigoh da postavim najavu.

http://freebiking.org/2012/06/radan-23-24-jun-2012

Sve stoji kao što sam već rekao, jedino što je moguće da ja neću voziti jer sam povređen...ne mogu da menjam brzine levom rukom ili bar ne mogu lako da ih menjam. Voleo bih da vozim, ali nisam siguran koliko je pametno jer mi je palac leve ruke naprsao.
Javite mi se ukoliko planirate da dođete.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Radan - Zeleni točak - 24.06.2012.

Post by Milan »

Iz Nisa stize nas petorica u subotu.
Pozdrav.
Post Reply