Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by bluealek »

barda wrote:Sale, malo proučavam teren i čitam vaše najave...

Za drugi dan i ovaj krug oko Velikog krša - vidim da ste vi Jeepom planirali grebenskim putem da idete selo Gornjane - Borski Stol (Citata: "a grebenski put od Gornjana prema Stolu, na kome sve vreme dok vozite u vidokrugu imate dve impozantne planinske gromade (Stol i Veliki Krš) jedan je od najinspirativnijih ofroud pravaca istočne Srbije.")
Da li je taj put dobar i za bajk?
Da se tim putem popnemo i izađemo do doma i onda Krivelj, mali Krivelj i kontra krug od onog u najavi? (kola svakako ostavljamo kod markacije - skretanje sa asfalta (Vrata))
To ti je Barda odlična ideja. Taj put je savršen za bajs, i svakako je lepše ići njime nego asfaltom. Jedino u samoj završnici uspona na plato Stola, kad već uđete u šumu, nagib se naglo povećava, pa bi tu bilo malo gurke, mada je to parče kratko (maksimum kilometar) i ne može biti razlog za odustajanje.

Inače ću ja verovatno Jeep-erima malo da skratim trasu tog prvog dana, jer je 125 km zaista previše i samo bismo nepotrebno forsirali, a tu se ima gde i zastati, i šta videti. Mislim da ću prosto da izbacim ono prečenje po obroncima Deli Jovana i nakon Stola da zavrnem jednom lepom varijantom između dva vrha Vizka (kota 1016 i 841).
I četvrti dan: da li je moguće bajkom proći od vodopada Sige do vrha Štubeja (makar se malo i guralo), pa dalje se uključiti na trasu u šumu Trest, kako se ne bi vraćali od vodopada do pećine Ceremošnje (tu ste isto planirali da prođete jeep-ovima - Citat "Odatle produžavamo u dolinu rečice Siga, kako bismo obišli istoimeni vodopad, koji će u jeku proleća biti u svom najlepšem izdanju. Nakon posete vodopadu penjemo se na vrh Štubej (940 m), koji mnogi smatraju za najviši vrh Homoljskih planina, iako je niži i od Omana (962 m), Čoka Rakite (944 m) i Crnog vrha (1043 m). Sa Štubeja se spuštamo prema šumi Trest. ")
Da napravimo tu mali krug i ispenjemo Štubej, a vratili bi se preko Ceremošnje? Mislim, nije veliko vraćanje i planirana trasa, ali je možda interesantnije preko Štubeja?
Uz povremenu gurku, izvodljivo je. Najteža je ona prelomnica na Fiku, između 620 i 680 m nadmorske visine, tu će sigurno svi da guraju. I pre i posle toga mislim da postoje uslovi za pedaliranje. I spust putem pored Čučeka (gde isto vredi izaći na vidikovac) je atraktivan, mada je prilično kamenit, tako da će biti dosta truckanja i mestimično možda i tehničkog izazova.
I za kampovanje je isto super ideja, ko želi, naravno može, možemo se dogovoriti i neki roštilj da napravimo jedno veče, pa da bude pravi prvomajski uranak :wink:
Bobi će sigurno kampovati jer namerava da se na Todorovoj reci sva 4 dana bavi ispiranjem zlata, a i među Jeep-erima imam dva prijavljena kampera, ako dobro brojim. One koji su zainteresovani za spavanje u objektu šumarskog fakulteta trebalo bi što je pre moguće da prebrojim, da javim konačno na koliko ležajeva računam. Moraću da vas vodim kao moje ljude, odnosno da platim preko računa kluba, jer kod njih nema keš plaćanja. Ali to već nije vaša briga, to ću da rešim sa knjigovođom kako ćemo tu vašu kintu da uplatimo na račun kluba (Možda čak na istu foru kao i džipadžije, samo umanjeno za stavke koje vi ne plaćate).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by barda »

Evo napravio sam finalnu verziju i okačio u najavu - Sale ti prekontroliši kao supervizor :)

Izgleda da će nam i vreme ići na ruku, a mene piši za spavanje u objektu šumarskog fakulteta
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by Polar »

Sale,ja dolazim najverovatnije sa kumom,pa ubeleži i nas dvojicu za spavanje,što znači da kod mene u kolima ima još jedno slobodno mesto i ko želi neka se javi.
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by Nole »

Пријављујем се за објекат шумарског факултета, пошто ми поручена опрема за камповање неће стићи на време.
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by sel_emil »

Ja ću doći u Majdanpek u petak uveče, tamo ću prespavati i u subotu ujutru sam kod vas u Fat lugu.

Imate lepo mesto za kampovanje, na livadi
44°21'58.76"N
21°54'15.39"E

Tu majstor Pera ispira zlato za publiku, uglavnom livada je super za spavanje, ako volite uz šum potoka celu noć da sanjate.

Naravno sve zavisi od vremenske prognoze... :roll:

Emil
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by bluealek »

Lepo bogami, grupa se popunjava 8) . Ako dobro brojim, biće jedno dvadesetak učesnika u organizaciji Jeep Club-a, nekolicina Gocinih pešaka (mada bi i to moglo u poslednji čas da se uveća), desetak fribajkera + još nekoliko naših prijatelja koji još nisu odlučili šta će tamo da rade, ali su odlučili da budu tu :wink: Sveukupno, jedno 40 ljudi... Biće to jedno sjajno druženje 8)
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by sel_emil »

Izgleda da nam se smeška sunce za sledeći vikend :wink:
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by KUSHA »

Ja pokušavam da prikupim ekipu.Za sad nas ima troje.Ostajemo tri dana ,subota,nedelja i ponedeljak.
Last edited by KUSHA on 23 Apr 2012, 19:13, edited 1 time in total.
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by Joka »

I ja sam zainteresovan, ali trenutno samo za 2 dana - subotu i nedelju. Spavanje sa ostatkom šumara u domu. Da li je to izvodljivo?
Da li je još neko od NS ekipe zainteresovan za ovakvu kraću varijantu. Ima još 2 mesta kod mene, ako dobijem na vreme obećani nosač za bajkove.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by bluealek »

Drugari, i Gocina ekipa je narasla na nekih 16-17 ljudi (koji će svi da budu u šumarskim depandansima), a moji iz Jeep Club-a će, na moje iznenađenje, takođe većinom da budu tu smešteni (za hotel u Majdanpeku imam samo četvoro ljudi), tako da moram ponovo sutra da pitam da mi kažu tačan broj ležajeva, i da onda pažljivo prebrojimo ljude. Nije isključeno da smo stigli do limita i da ćemo morati da potražimo dobrovoljce za kampovanje (gde već u ovom trenutku računam na nekih 6-7 ljudi). Javljam čim budem imao tačnu cifru.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by barda »

Evo malo prebrojavanje freebikera:

Novi Sad:
1. Barda - dom
2. Bole - dom
3. Nole - dom
4. Luzzer - ?

5. Sel Emil - ?
- Minanče - ?

6. Joka - dom

Beograd:
7. Polar - dom
8. Polarov kum Bane - dom
9. Bane - ?

Kraljevo:
10. Kusha - ?
11. - ?
12. - ?

mogući:
13. Baćaman
Last edited by barda on 24 Apr 2012, 12:02, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by bluealek »

Koliko od ovog broja je za kampovanje, a koliko za spavanje u sobama nastavne baze šumarskog fakulteta?
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by KUSHA »

Kraljevačka ekipa bi da spava u domu.
Da li neko dolazi u petak veče i da li neko kampuje petak veče?
Da li postoji mogućnost ako se odlučimo da dodjemo u petak veče da spavamo u domu?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by bluealek »

Postoji. Ja ću biti tamo već u petak.
User avatar
Shone
Posts: 15
Joined: 09 Nov 2011, 20:15
Location: Negotin

Re: Istočna Srbija - Homolje sa proleća 2012

Post by Shone »

Odlično je sve ovo. Nadam se da će ekipa iz Negotina da se pridruži u nedelju, i provezemo deo puta zajedno. Mi smo već planirali jednu vikend vožnju i gledaćemo da se uklopimo.
Locked