bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by rajko55 »

Pozdrav bajkeri , evo malo utisaka sa današnjeg uspona na Rtanj ,16 išlo severnom stranom a 1 južnom, od Timočke kapije do vidikovca lepo uz malo vetra ali od vidikovca počinje jak vetar a pogotovo posle na izlasku na greben gde je vetar bio ...a ladno u ... Da ne dužim evo i fotki
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 5a92f22c04
pozdrav i neka se pedale okreću i gojzerice šetaju :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by alazovic »

rajko55 wrote:pedale okreću i gojzerice šetaju
I nek se pivo pije :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by barda »

Poslednji vikend u 2011. godini zapečaćen belim pečatom na vrhu Rtnja :D

Poslednji vikend u 2011. godini okupio 17 freebikera (sa gostima) na planinarskoj turi u Srbiji sa samo 13km (od toga na 6km, 1300m konstantnog uspona) začinjenom snegom i vetrom... Bilo nas je čak više i od planinara Železničara (njih 8-9) :wink:

Poslednji vikend u 2011. godini dobro će zapamtiti svi koji su se prvi put popeli na Rtanj - pogotovo Bole koje je sam uspeo da savlada nešto blaži jugoistočni uspon (borio se sam 1 naspram 16 i prvi stigao na vrh!) :P

Neka ove zimske ture postanu tradicija Freebikera bez bicikla :!:

P.S. Slike će biti najverovatnije do kraja ove godine okačene :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by bachaman »

Nakon godinu dana pauze od svih aktivnosti, nisam mogao da odolim Šebezovom poziv i hvala mu na tome!
Baš mi je trebala ovakva hard core akcija, da me vrati u normalu :)
Mnogo mi je drago što se ekipa drži na okupu i nadam se da ćemo nastaviti u 2012.
Ovom prilikom vam želim Srećnu Novu godinu i Božić, pa se vidimo za godinu dana! :)

Pozdrav od vaskrslog Baćamena :)
Mladen_Boljevac
Posts: 5
Joined: 27 Dec 2011, 16:19
Location: Boljevac
Contact:

Rtanj 25. decembar

Post by Mladen_Boljevac »

Ja bio sprecen u nedelju da idem ali kao da vas je Rtanj ocekivao i tog dana bilo oblacno,sada je opet vedro ali neki niski oblaci mu prilaze.Posto mi prozor gleda na Rtanj mocicu da vam javim uvek kakva je situacija.Pozzz
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by shebez »

Da lep izlet, hvala svima koji su dosli bilo je odlicno, ponovicemo.
Ja imam utisak da je taj dan oblak bio samo oko vrha planine a da je okolo bilo delimicno vedro. Cak i sneg koji nas je u dolasku cekao pored puta na Cestobrodici do povratka se otopio, sto govori da je dole koliko toliko bilo u plusu.
Jeste da nas nisu posluzili lepi vidici ali dobro je osetiti planinu i u decembru.
Pozdrav svima
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by bluealek »

Ja na žalost u nedelju nisam bio, ali bacite pogled kako nam je bilo mesec dana ranije - posle reportaže u SAT-u, i na Jeep Club sajtu 8)

http://www.jeep-club.rs/2011/12/kako-smo-gasili-rtanj/
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by barda »

Rtanj zimi Free(bez)biking (13km,1300mu)

Zima, period godine kada freebikeri prelaze u planinare - prave bezbiciklaše :)
Svake zime se okupe negde, druže se, poprave kondiciju i to sada već polako postaje tradicija. Ove godine smo izabrali Rtanj, kao najteži uspon u Srbiji gde za samo 6km treba da savladate 1300m uspona, i još kada to sve začinite snegom - dobijate pravu avanturu! Opkolili smo ga sa obe strane, Boleta smo poslali sa istoka, a nas 16-toro je krenulo severom... Osvojili smo vrh na kome je duvao vetar - kao da smo vozili motor 100km/h oko kapelice :)
Tursko kupatilo i Sokobanja bi prijali posle silaska, ali smo je mi obišli dan pre i uživali u Sokogradu... Sve u svemu lep Sokortanjski vikend bez bicikla!

https://picasaweb.google.com/1044071916 ... 13km1300mu

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by rajko55 »

Pozdrav bajkeri , mi koji smo išli imamo duplo zadovoljstvo , ono prilikom uspona i fenomenalnog prikaza zaleđene kapele na Rtnju i sad ponovo gledajući fotke da se prisećamo i uživamo kao što reče Barda u avanturi :D .
pozdrav i neka se pedale okreću i gojzerice šetaju
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by x3m_optimus »

Au ljudi odlicno vam je bilo! Meni je iskreno zao sto nisam mogao poci, ali nadam se da cemo se vise druziti ove godine! :) Barda, vrhunske su slike, svaka cast! Razboleo sam se kad sam video onako smrznutu kapelicu! Ja sam bio prosle godine na usponu, ali nije bilo ni 'S' od snega u januaru...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by rajko55 »

Pozdrav pa nije valjda da smo samo ja i Barda nosili foto-aparate na Rtanj :wink: ???
ili smo jedini ludi što smo okačili fotke ???
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by shebez »

Nosio sam i ja ali ako mi verujes nisam opalio ni jednu sliku, a koliko znam Milan je ispucao citavih pet.
Niste vi ludi sto ste ih okacili, vec sto ste skidali rukavice da slikate :lol:
Salim se naravno, ne znam ko je jos slikao.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
chamade
Posts: 11
Joined: 14 Jan 2012, 22:09
Location: Smederevo

Re: bajkeri na snežnom Rtnju 25.12.2011 g.

Post by chamade »

Skidao sam i ja rukavice,ali ponekad mi je uspevalo fotkanje i sa rukavicama. Meni je inače ovo bilo prvo penjanje na neku planinu.
Iskoristiću ovaj post da se zahvalim Rajku55 jer je bio moj vodič tog dana. Da ne piskaram dalje...slike neka govore.

Slike su ovde https://picasaweb.google.com/115233208760685671353 pozdrav
Post Reply