Priprema za prvu cikloturu - pomoc

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Kuguar
Posts: 5
Joined: 04 Oct 2011, 20:29

Priprema za prvu cikloturu - pomoc

Post by Kuguar »

Pozdrav.
Posto su se losi dani priblizili, i manje ce se voziti, eto vremena za razmisljanje.
Posto me sam Cikloturizam privlaci, nadam se da cu na prolece, sa prijateljima krenuti na prvu visednevnu cikloturu.
Ideja je da se prodje Djerdapskom klisurom, a posle da odemo prema Rtnju. Da napomenem, akcenat je na asfaltu, odnosno, nemamo nameru da idemo off road.
Pitanje, da li postoji asvaltni put ka vrhu Rtnja? Uostalom, evo predlozene rute, pa vas molim za sugestije i predloge. Da li i sta treba videti uz put...

http://ridewithgps.com/routes/755561

Hvala unapred
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Priprema za prvu cikloturu - pomoc

Post by shebez »

Nema asfalta na rtnju, ako se budes penjao idi severnom stranom imas solidnu stazu.
Mogao bi sebi da priustis malo offroad, kad se vec upustas na toliki put. A ono sto mozes da vidis: Smederevska tvrdjava, Viminacijum, Ramska tvrdjava, Srebrno jezero, Golubacka tvrdjava, Lepenski vir, Miroc (Veliki i Mali Štrbac vidikovci nad Kazanom), Diana, Fetislam, Prerasti vratne, Rajacke i Rogljevski pivnice, Felix Romuliana,Lazarev Kanjon i pecina. I jos dosta toga ovo mi je palo na pamet, na to dodaj jos nekoliko manastira i td.
Da li vozis da bi vozio ili da bi video?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Kuguar
Posts: 5
Joined: 04 Oct 2011, 20:29

Re: Priprema za prvu cikloturu - pomoc

Post by Kuguar »

Generalno, ideja je da vidimo, uzivamo, i opustimo mozak od gradske guzve. Kada nam se vozi, odemo na Brevet :)
Ovo je jedna od opcija, Istocna Srbija i Djerdapska klisura, pa se cisto raspitujem kakvi su putevi, i gde i sta zanimljivo ima da se vidi. Jos razmisljamo oko spavanja, i verovatno bi opcija bila kampovi, ili privatni smestaji (koji verovatno nisu skupi u tom delu Srbije). Ova ruta koju sam pravio, prikazuje mi da se penje na Rtanj, ali to ocigledno nije do samog vrha... U svakom slucaju, verujem da ce na prolece biti lep prizor...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Priprema za prvu cikloturu - pomoc

Post by IRalic »

Helou :)

Pokazana ruta je preko sela Rtanj, ne same planine ;) Selo je podno planine, odprilike najvise mesto dokle je dosao asfalt bez mnog muke ;)
Iz sela mozete do vrha stazom, naravno bez bicikla. Ako ostavite prtljag u selu postoji i opcija da bicikle izgurate,
a vise zinesete nego izgurate, na sam vrh, da se slikate ;)

Sa saletom smo jednom pokusavali napad sa jugozapadne visoravni, sto je ako se dobro secam njegovih reci najbolji nacin da se do sto vece pocetne visine dodje bajkom,
ali je prilaz zbog (losih)uslova prilicno potrajao, pa smo odustali da nas ne bi uhvatio mrak.
Dakle najdalje sto ce te stici nekim normalnim putem je nasalje Rtanj.
Taj prilaz preko visoravni je prilicno zeznut i naporan cak i sa mtb-om bez ikakvog prtljaga.

Inace pocetak i zavrsetak trase bih, da se ja pitam, izmenio. Odlazak preko Panceva i skele Stara Palanka-Ram,
a povratak preko Smederevske Palanke i Mladenovca.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply