Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by x3m_optimus »

Odlicno skroz... Svidja mi se. Odlicno Kuso! :D
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by fermax »

Dolazim i ja. Bicu vec na jugu. Kuso, da li treba posebno da se rezervise spavanje, ili cemo grupno?
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Milan »

Grupno.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Imamo jedan mali problem.Luuzzer je odkazao Polaru.To znači da ima jedno slobodno mesto kod Polara.Ukoliko ga ne popuni neće ići ni Polar ni Boško.Fermax da li postoji solucija da Polar dodje sa tobom u slučaju da ne popuni svoj auto i da li ti dolaziš u petak veče na prenoćište u domu?Ljudi malo nas je.Ja sam u nedoumici ako beogradska ekipa odustane da li uopšte da idemo.Javljaj te se ljudi.Biće lepo vreme a tura nije teška,pogotovo drugi dan.
Op,sad pročitah opet Fermaxov post.Izgleda da nema ništa od zajedničkog dolaska.On je već ranije na jugu.
Ah to jedno upražnjeno mesto tako nam nedostaje da bi ekipa bila mala ali odabrana.Ko želi u ekipuuu.?????
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by bluealek »

Pa sad, i nije baš da nije teška. Uz Crnook ima da se ubijete gurajući bicikle poslednjih 300 m uspona uz strminu veću od bilo čega što smo imali na Jadovniku, a kad krenete od Besne kobile ka Jankovom preslopu takođe ima da izgurate dobru strminu ka Hajdučkom krajištu. Čini mi se da i tu ima više od 100 m.

U svakom slučaju, ako ne odete ovog vikenda, ja ću sledećeg po svemu sudeći moći (mada je još uvek neizvesno kakvo će biti vreme sledećeg, a to je za ove visine vrlo bitno).
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by fermax »

Jesen stize, i kisni dani. Ja krecem u petak ujutru rano ka jugu. Bilo bi dobro da ulozimo dodatnu energiju u organizaciju, i ne propustimo ovu turu. Bice lepo vreme... samo jos fali drustvo! Neka se prijave oni koji sigurno dolaze da znamo na cemu smo. Kuso, prebrojavaj ! :D
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by KUSHA »

Što se tiče samog Crnooka na sam vrh guraju samo oni koji u tom trenutku imaju želju mada nikad nisam video smisao guranja do samog vrha i ako sam skoro uvek jedan od njih.Imamo mislim jedan uspon od oko 150m.i dva ,tri od po sto što smatram da to nije veliki problem.U ostalom na Googlu imaju i visinski profil pa neka malo studiraju.
Da prebrojavam!Ima nas sigurnih petoro.Treba lobirati putnike za Polarov auto.
Da li ima Požarevljana koje bi pokupio Polar usput?
Dopustio bih sebi jednu konstataciju.U zadnjih pola godine vidno se preslikava stanje u zemlji i na freebiking.Ljudi su sve više u obavezama,borbi za opstanak i finansijski se teže odlučuju da provedu jedan ili dva dana vozeći bicikl na udaljenim mestima što je i razumno.
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Buca »

Sledeci vikend bih i ja verovatno mogao...
Pa ako bude odlaganja mozda se i prikljucim,bar na jednu turu ove godine da odem sa vama.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Milan »

Još jedno odustajanje iz Niša. Kiki ne ide.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Milan »

Kako su u toku danasnjeg dana odustala jos dvojica ranije prijavljenih, ostadosmo samo Polar, Fermax, Kusa i ja prijavljeni za ovaj vikend. U dogovoru sa Kusom odlucili smo da celu pricu prebacimo za naredni vikend gde bi po najavama bio veci broj vozaca a i time troskove puta spustili na razumnu cifru.
Ako ima neko nesto protiv neka kaze sada ili neka cuti za ceo zivot :wink:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by alazovic »

Ja planiram neku solo vožnju početkom - sredinom oktobra, ali bojim se da vreme počinje da se kvari, od prvog do petog za sada predviđaju kišu :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by bluealek »

Aco, na kom si sajtu našao tu kišu? Mario me opet zove da dođem da mu se pridružim na TransBalkan turi na delu kroz Bugarsku i Makedoniju, ali bojim se da to nisam u stanju finansijski da pokrijem :( Jedino ako bih imao neko društvo, pa da se podeli trošak...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by alazovic »

Jedino na acuweather.com daju prognozu dužu od 7 dana. Evo za Trgovište:
http://www.accuweather.com/en-us/rs/pci ... cast2.aspx
Isto za Bosilegrad: http://www.accuweather.com/en-us/rs/pci ... cast2.aspx
Možda će d' omaše...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by fermax »

Drugari, utorak je, biće lepo vreme za vikend. Ima li neko konkretan predlog treka. Nadam se da ima zainteresovanih za jesenju vožnju.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Besna Kobila Dukat (24-25) septembar

Post by Milan »

Trek je Kusa postavio u prvom postu. Inače cenu u domu na Besnoj Kobili sam uspeo da spustim sa 700 koliko je zvanično na 580 dinara pa mi svako ko dodje gore u petak duguje bocu piva (a Lazović 2). Kako moram da im pustim nešto para na ime rezervacije, dobro bi bilo da se već u četvrtak zna konačan broj korisnika smeštaja. Restoran u domu se renovira tako da ne računamo na hranu. Bilo koje piće služe na terasi.

Iz Nisa za sada Braca i ja.
Post Reply