Jadovnik - kako je bilo?

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by Gosha »

Nemam pojma o čemu pričate, kukate kao babe, ja bio tri puta, po snegu, kiši i suncu, nisam se ni oznojio :lol:

februar http://www.klubputnika.com/profiles/blo ... enica-2011

jun http://www.klubputnika.com/profiles/blo ... ica-pester

avgust https://picasaweb.google.com/1076666233 ... Avgust2011
avgust http://blip.tv/gosha969/sjenica-uvac-av ... 11-5474618

Sada bez šale, svaka čast, vidim da vam nije bilo lako, ali i da je bar deo ekipe uspeo da vidi i meandre Uvca, a Sopotnicu ste svi overili. Ne znam da li ste stigli da uđete u pećinu, mada je pravo uživanje odmor u kampu na jezeru i kupanje u istom.

Ne znam koji vam je to put Srele savetovao, ali možda ima veze sa ovim trekom kojim smo mi prošli u avgustu. Zaista ne mogu da procenim uspone kada imam mnogo konja ispod haube, ali bar je sve ispod točkova bio put, kakav takav, nekada makadam, a nekada samo ugažena trava. Nikakvo grmlje i trnje od 2m nismo pohodili, mada je, a to je Barda lepo primetio, to sastavni deo off-road vožnje terenaca i niko od "pravih" se ne opterećuje time. Kada vidite džip na ulici, bio on Jeep ili nika lošija alternativa :lol: , prvo pogledajte kakve gume ima. Ako su civilne, sve vam je jasno. Ako su (polu)kramponke, onda još pogledajte da li ima stotine horizontalnih štrafti duž karoserije i opet će vam sve biti jasno.

Pozdrav svima uz ponovljeni savet, dođite do Sreleta da više kulirate, a malo se provozate :D. Bolje da ste se popeli na Jankov kamen na susednoj Goliji, pa spust sve do kampa do meandara :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by arxmilan »

Meni se licno nije svideo predeo, ni pogled sa Jadovnika nije bio nesto posebno interesentan. Drugi dan je bio korektan sto se tice uspona sa moje tacke gledista, a prvi dan cu rado zaboraviti kad se setim onog rucka :lol:
Sve u svemu bilo je dobro druzenje, nekad moramo i da omasimo. :mrgreen:

Vidimo se uskoro na nekoj drugoj turi. :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by alazovic »

Gosha wrote:Ne znam koji vam je to put Srele savetovao, ali možda ima veze sa ovim trekom kojim smo mi prošli u avgustu. Zaista ne mogu da procenim uspone kada imam mnogo konja ispod haube, ali bar je sve ispod točkova bio put, kakav takav, nekada makadam, a nekada samo ugažena trava. Nikakvo grmlje i trnje od 2m nismo pohodili
Naravno da niste pohodili kad ste se popeli od Gonja na Katunić, pa od njega na Rnjač. Od njega je sve lagano. Pogledaj naše trekove, mi smo išli mnooogo južnije!
Da si prošao našim trekom, ostao bi da živiš sa sve džipom negde u Koprivni :lol:

Evo, uporedi trekove:
- L.A. - Moji i ostale ekipe koja je išla do pod Starca, pa po trnju kroz Koprivnu
- Branko Krusevac - Sašina grupa koja je klopala i gurala do Rnjača
- Sebe ćeš već da razaznaš.

Drugog dana smo se razdvojili kod Miloševog Dola, Sašina ekipa je išla "auto putem sa 6 traka :)" za Sjenicu...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by Gosha »

alazovic wrote:
Gosha wrote:Ne znam koji vam je to put Srele savetovao, ali možda ima veze sa ovim trekom kojim smo mi prošli u avgustu. Zaista ne mogu da procenim uspone kada imam mnogo konja ispod haube, ali bar je sve ispod točkova bio put, kakav takav, nekada makadam, a nekada samo ugažena trava. Nikakvo grmlje i trnje od 2m nismo pohodili
Naravno da niste pohodili kad ste se popeli od Gonja na Katunić, pa od njega na Rnjač. Od njega je sve lagano. Pogledaj naše trekove, mi smo išli mnooogo južnije!
Da si prošao našim trekom, ostao bi da živiš sa sve džipom negde u Koprivni :lol:
Aco sada znaš zašto kažu: što južnije to tužnije :lol:.

Pogledao sam trekove, jasnija mi je slika, mada, opet, jedno je gledanje GE, a drugo stvarnost. I to ste sada dobrano osetili. Ali mislim da ne grešim kada kažem da se trek treba bazirati na atrakcijama. Šta je vožnja po prirodi, koja je na izgled ista kao bilo gde drugde. Lepo je to,"priroda", "čist vaduh",..., ali ako potegnete toliku kilometražu, daj bre i neke atrakcije koje ćete pamtiti, koje ćete fotkati... Šumu i livadu nećeš pamtiti :D. Trebali ste se koncentrisati na potezu Molitva - Uvac (kamp) - Sopotnica. Ali lako je biti general posle bitke. Doduše ja sam iskreno želeo da vam pomognem mojim iskustvom odande i pre polaska, zato sam vam i kačio albume i video materijal, neke od vas sam i uspeo da navedem na Uvac, mada znam da su svi hteli tamo, ali naprosto ovaj put nisu mogli....

P.S. Nisi ti svestan gde džipovi prolaze, reci mu Sale :lol:. A nikada nisu bili jeftiniji, naravno polovni, mislite (i) o tome :D.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by sssasa »

...ta trasa sa 6 traka je iz milosevog dola vodila na uspon ka Karauli 300m visinskog u 3 km pa mi se cini da i nije bas bila laksa alternativa :mrgreen:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by bluealek »

sssasa wrote:...ta trasa sa 6 traka je iz milosevog dola vodila na uspon ka Karauli 300m visinskog u 3 km pa mi se cini da i nije bas bila laksa alternativa :mrgreen:
Kad malo razmislim, možda si i u pravu :? . Uspon iz Miloševog dola strm, dug, upekla zvezda i nema ni h od hlada. Znoj lipti u potocima. Ja kreten kacigu zaboravio u autu prvog dana, a ćela se usijala, imao sam utisak da se mozak ispod krčka u svom soku :roll: . Kao posledica toga, sinoć mi se pojave prvi simptomi sunčanice, danas ni u firmu nisam otišao. Pre 5 minuta sam tek smogao snage da upalim kompjuter :(
Gosha wrote:P.S. Nisi ti svestan gde džipovi prolaze, reci mu Sale . A nikada nisu bili jeftiniji, naravno polovni, mislite (i) o tome .
Eh Gošo, da sam bio u Jeep-u, ne bih sad non stop povraćao i ne bi mi se vrtelo u glavi čim se uspravim :( . Doduše, možda bi bilo dovoljno da sam imao barem kačket, ako ne i kacigu na glavi :wink:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by Gosha »

Ti povraćaš, Bardi se zamantalo još tamo pa je srušio kolima neku banderu, ako sam dobro shvatio,..., kakav hedonistički vikend :lol:.

Nego da ti sldeći put budeš logistička podrška u Jeep-u, pa i ako se opet zaje*ete za trasu, ti samo reci "ups" i nategni kokakolu iz putnog frižidera :lol:.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by alazovic »

Evo mojih slika, georeferencirao sam ih na brzaka, pa uživajte!

http://picasaweb.google.com/alazovic/Ja ... Avgust2011

Tu su i slike trnja, kamenjara i vododerina
Mrzelo me da pišem ostale komentare, biće valjda do sutra popodne :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by barda »

Gledam baš, prva grupa je sa Krnjeg Bora skrenula sa treka, i zaobišla Tičje polje, i jedan dodatni uspon, ali bi možda izbegli trnje i dobili bi snage i volje u lepoti Tičjeg polja....
Gosha wrote:Ti povraćaš, Bardi se zamantalo još tamo pa je srušio kolima neku banderu, ako sam dobro shvatio,..., kakav hedonistički vikend :lol:.
Nego da ti sldeći put budeš logistička podrška u Jeep-u, pa i ako se opet zaje*ete za trasu, ti samo reci "ups" i nategni kokakolu iz putnog frižidera :lol:.
A baš kada smo putovali tamo, zezeli smo se da ću im naplatiti dodatnu kartu za prtljag (bicikle), i ispostavilo se da sam trebao :mrgreen:

Sledeći put ko bude išao samnom kolima, moraće da plati i osiguranje u visini od polovine cene povratne karte :wink:

Sale, nadam se da ćete proći ta sunčanica i da ćeš i dalje hteti da vrtiš pedale sa nama 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by barda »

Sada je svima jasno zašto se planina zove Jadovnik :lol:

Evo predloga da grupno poručimo ovo za istraživače i štampamo natpis Freebiking

http://www.dealextreme.com/p/uv-protect ... grey-72165

I protiv komaraca, i protiv sunca 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by Polar »

Bilo je lepo.
Bilo bi još lepše da smo manje gurali bicikle sa bisagama,a više ih vozili.
U svakom slučaju vratio sam se sa puno lepih utisaka,dobrog i opuštenog druženja i puno fotografija,sa nadom da će nam na sledećoj vožnji biti još bolje,ako sve ove,do sada,navedene primedbe uzmemo u obzir.

Slike će više da kažu. https://plus.google.com/photos/10525795 ... banner=pwa
Last edited by Polar on 08 Jul 2014, 15:07, edited 1 time in total.
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by Nikola »

Moje slike na http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 039&type=1

Luzeru sam ostao dužan memorijsku karticu.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by barda »

Uvac-Jadovnik (70km, 2600mu)

Pripremajući se za ovu turu i listajući fotomonografije Uvca, Tičjeg Polja, Sopotnice, pomislih iz kućnog troseda kako će ovo biti sjajna tura - prava hedonistička!
Prvi deo je i bio - Uvac - kanjon koji su potopili 80-tih godina i napravili tri jezera, kao da nije smetao beloglavim supovima koji sa litica posmatraju meandre i turiste u čamcima koji pokušavaju da uživaju kao oni...
Drugi deo je bio istraživački i to pod punom ratnom opremom - bisagama. Čekalo nas je neizvesnih 70km puta, Jadovnik, Sopotnica, Rifat, mnogo teških uspona, borbe sa samim sobom, biciklom, teretom, a kako do nagrade nikada nije lako doći, ona je na kraju ipak slatka - a još slađa kada ponovo iz troseda gledam fotografije koje sam napavi i koje samo meni budeo neopisive osećaje...

Možda će te fotografije kod vas izazvati sličan osećaj, ali su to ipak neke tuđe fotografije i prelistaćete ih onako, brzo, uz put, a možda će vas podstaći da krenete tim putem i tek onda dobijaju pravu dimenziju...

https://picasaweb.google.com/1044071916 ... 0km2600mu#

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by pedja »

Vidim, bilo vam je baš veselo :)

Meni baš bilo žao što sam imao druge obaveze pa nisam mogao da se pridružim. Utiliko što su mi te obaveze otkazane u poslednji čas tako da sam su stvari imao slobodan vikend.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Jadovnik - kako je bilo?

Post by bluealek »

Evo foto albuma sa Jadovnika u Freebiking galeriji:

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=15133

Stavio sam svoje fotografije, a u pratećem tekstu nalaze se i linkovi ka vašim fotoalbumima, tako da ljudi mogu da steknu kompletnu sliku kako je bilo. Možda bi eventualno bilo zgodno dodati i neku mapu kretanja obe ekipe tokom oba dana, možda čak dati i trekove. No to može i naknadno.
Post Reply