3K tura (Krusevac - Kraljevo - Kragujevac)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

3K tura (Krusevac - Kraljevo - Kragujevac)

Post by LongDistance »

iliti "Mazohizam zarad komforta?!" tura :)

Ok, jedna od ideja koju sam imao u glavi je da isprobam da li se isplati vuci za sobom prikolicu sa natovarenim

satorom za 4 osobe (u koji bih ususkao moju biciklu da ne kisne) i vrecom za spavanje koja ima u sebi ugradjen

dusek na naduvavanje... Mozda je bolje reci Krevet na naduvavanje jer pojede skoro polovinu raspolozivog prostora u

satoru...

Image


[FAQ]
Q: Zasto ti je ovo sediste ovoliko spusteno?!?!
A: Tako sam navikao. Ne odgovara mi kada je podignuto jer se nekako vise krivim i na taj nacin imam osecaj da vise

spljeskavam odredjeni deo tela :) Osim toga ovo nije bas neka ekstra kvalitetna bicikla tako da ne zelim da dodatno

opterecujem ram izbacenim sedistem...

Q: Cime si ovo fotografisao?! Tetrisom?
A: Fotoaparat koji sam trebao da pozajmim od jednog burazera je par dana ranije zavrsio poliven nekim vinom tako da

sam bio prinudjen da koristim shitty kameru na svom telefonu.

Elem, krenuo sam na put 04.avgusta oko pola pet ujutru. Izasao iz Krusevca, presao Zapadnu Moravu i zaputio se

prema Kraljevu.

Obozavam da vozim u ranim jutarnjim casovima jer je hladnije, a i saobracaj je na minimumu

Image
Image
Image





Dodatnu car ima i voznja po magli

Image
Image
Image
Image
Image
Image


Kvalitet druma je zadovoljavajuci. Ovo je najlosije na sta moze da se naidje.

Image

Do Kraljeva sam vozio starim putem preko Kukljina i Bele Vode, zatim nisam svracao u Trstenik nego preko Grabovca i

Ugljareva produzio dalje.


Stigao u Kraljevo, iskulirao malo u nekoj kafani u centru grada i kontao da li ce neka kisa da pada ili ne

Image


Kazem sebi: "Ma nece kisa" i krenem i posle 100 metara pocne da pada i sta cu sklonim se ispod neke nadstresnice
...gde provedem sledecih 2h!
Image



Stade kisa i ja krenuh dalje, ali opet mi se tu nesto mrstilo nebo, i odlucim da je vreme da potrazim prenociste
Na izlazu iz Kraljeva video da neki chicha prchka nesto po dvoristu i pitao ga da razapnem sator kod njega u

dvoristu...


Image
Image

Image

Image

Poslednji zraci zalazeceg sunca i moja ocajnicka borba da osusim duks i trenerku

Image


Esbit stove, the zakon!
Image
Image
Ja inace imam neku frku od onih plinskih kafokuvacha tako da mi je ovo ekstra


Pogled na ususkanu prikolicu i moje biciklenche
Image
Image

Kraj prvog dana. Smorila me kisa. Smorio me tranzit pored koga sam nocio i umesto da brojim ovce da zaspim morao

sam da brojim slepere koji tutnjali i tresli ceo kraj.

Spakovao se ujutru, i krenuo preko Gruze do Kragujevca.

Buduci da sam nesto slabo vecerao a jos slabije doruckovao poce neka glad da me sustize.
Kad mi je tako neka vrucina i neki napor u pitanju proradi mi masta o nekom hladnom paradajzu i obilju soli

Kao zainat tog dana inspekcija krenula da operise po terenu i u koju god kafanu da sam svratio nigde ne sluze

hranu. Cim tako skenjan krenem prema bicikli da idem dalje, pridje mi gazda i kaze kako ne sme da sluzi hranu jer

"ovi nesto prchkaju"... Uhhhh!

Dodjem do Gruze, mrtav gladan, svratim u neki kafic i cisto iz zezanja pitam jel imaju neku hladnu salatu. Nema.

Ok, dajte onda makar neku kafu...

Videla radnica da sam izmoren, gladan, jadan, bedan, znojav i sazalila se i u jedno tanjirce mi donela malo

paradajza sto spremila sebi za rucak. Znaci kao da mi je zlato servirala ispred mene, tako mi je vredan taj

paradajz bio.

Povratim se tu malo, okrepim, i kao zainat zaboravim da skljocnem :)

Opet nebo mi se tu kao nesto mrsti a jos malo pa ce i da se smrkava, i kazem sebi da je vreme da se callinguje a

day. Svratim do prodavnice da kupim neke namirnice i krenem prema izlazu iz, da kazem grada, sta god da je vec

Gruza.

Po istom fazonu od proslog dana svratim i pitam nekog tipa da prespavam kod njega u dvoristu. On kaze nema

problema, moze kod njega a moze i kod komsije koji trenutno nije tu, a koji je inace i sam neki kamper i kome bi

sigurno bilo drago da ugosti kolegu kampera :)

Postavim sator, i uzmem jos malo da zamezim
Image


Do kraja dana sam se igrao sa unukom (muski rod) od tog tipa. Mali mi doneo sve moguce igre da se igramo :)


Sledeceg jutra krenuo prema Kragujevcu. Posto sam razocaran u kvalitet fotki koje ovo moje cudo pravi nisam nesto

puno ni skljocao. Tek tako po negde malo prirodu.

Svratio do Kragujevca, posedeo par minuta, i krenuo dalje.

Voznje je manje vise bila ok dok nisam dosao do Donje Sobante

Put od Donje Sobante do Gornje Sobante je iskopan i under construction je... Znaci shajze! kako god vec da se

pise... Uzbrdica, guram ovo moje cudo, Sunce przi, nemam snage vise, i onda prodje pored mene neki autobus koji

podigne za sobom ogroman oblak prasine. Zakloni Sunce ali mi zato i zavrne dovod kiseonika u organizam

Image


Konacno izbijem na vrh Gornje Sobante i svratim u neku prodavnicu da zamezim nesto i da povratim dusu malo

Kupio potrebne namirnice i opet svratio da pitam za prenociste. Naravno ljudi odusevljeni primaju me

I tu ja u Gornjoj Sobanti pronalazim utociste mira i odmora.

Brdsko selo, pogled fenomenalan. Prava prirodna hrana, ne prskana, koju ti ljudi gaje u svojoj basti, znaci milina.

Image
Image
Image

Image
Image

Image


Image
Image


E sad problem koji ti ljudi imaju je u letnjem periodu kad je susa. Manjak vode dovodi do toga da voda postaje

dragocena tecnost koja se ne sme rasipati, tako da mi je glupo bilo da trosim njihove rezerve da operam moje

smrdljive carape. Posto sam ionako imao jedne ciste rezervne odlucio malo da eksperimentisem.

Uzeo dve flase
Image

zakacio gumicama 2 antibakterijske maramice
Image

navukao carape
Image

i opet zakacio 2 antibakterijske maramice gumicama
Image

Ostavio tako da se krcka par sati, i mogu da kazem da je postupak veoma efikasno ubio smrdljiv miris



Posto sam presao dobar deo puta a inace se ne trkam ni sa kime pitao sam ako mogu da prenocim jos jednu noc i da

jos malo uzivam u prirodi. Naravno ljudi odusevljeni jer im uvek treba novo drustvo.


I tako, leskario veci deo dana u debelom 'ladu
Image

i uzivao u pogledu
Image

Prenecio, i rano ujutru krenuo prema Jagodini.

Put od Gornje Sobante pa skoro sve do Jagodine je ceo nizbrdica...
Jao ironije zivota. Prelepa nizbrdica, ali posto vucem prikolicu za sobom ne smem mnogo brzo za svaki slucaj, pa

svaki put kad stisnem kocnicu da usporim deo mene place jer kvari taj uzitak spustanja

I tako, klaj klaj prosao i Jagodinu i na izlazu iz Jagodine neocekivano naleti mi neki insekt i ujede me levo od

levog oka. Tu negde izmedju slepocnice i oka...

Fora je u tome sto nisam ni video sta me je ujelo. Samo sam primetio da je nesto naletelo, cepilo me, i onda pocelo

da pece kao da vatra gori... Najveca frka mi je bila da nije neki strsljen. Vec izasao iz Jagodine, nit da se

vracam, nit da produzim... sidjem, nadjem neki kamen i obmotam ga antibakterijskom maramicom. I trljaj, i trljaj, i

trljaj... trljao sam toliko da sam sve kozhu odrao :) :) :)

Na svu srecu izgleda da je bio neki obican insekt posto mi se nije nadulo, ali samo se nadam da nema neki after

ekefat, kao kad me je proslo leto ujela neka konjska muva za ruku pa mi buknulo tek posle 2 3 dana...

Vozim tako dalje, kad opet nalete neki insekt i udari me u grudi i nestade...

Malo posle toga treci insekt me lupio u desni obrac. Tako me je lupio kao da me je neko klikerom gadjao

Popizdevsi vise stavio sam ruku preko lica i vozio kao na iglama zverajuci levo desno da me opet nesto ne cepi

A dza bu drz ne daj i nekako se dovucem do Krusevca


U sustini lepa turica, ali ipak nije ova prikolica za solo voznju.

Ako nekog ne mrzi ima jos par fotki koje nisam postavio a koje se mogu videti direktno u albumu:
http://s1233.photobucket.com/albums/ff3 ... 1QQtppZZ12
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: 3K tura (Krusevac - Kraljevo - Kragujevac)

Post by IRalic »

LongDistance wrote:
[FAQ]
Q: Zasto ti je ovo sediste ovoliko spusteno?!?!
A: Tako sam navikao. Ne odgovara mi kada je podignuto jer se nekako vise krivim i na taj nacin imam osecaj da vise

spljeskavam odredjeni deo tela :) Osim toga ovo nije bas neka ekstra kvalitetna bicikla tako da ne zelim da dodatno

opterecujem ram izbacenim sedistem...


Uh, to ti je najsigurniji nacin da za veoma kratko vreme sebi unistis kolena. A kako znamo, ona se ne mogu zaleciit niti obnoviti, osim ugradjivanjem vestackog ;)
te se ja ne bih sa tim igrao, zarad nekod ne-pljeskanja odredjenih delova tela ;)
A bicikl je mnogo jeftiniji od vestackog kolena, sve i da ga(bicikl) ostetis ;)


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: 3K tura (Krusevac - Kraljevo - Kragujevac)

Post by Бранко »

Браво,
Драго ми је да си успео у својој намери. Свиђа ми се и начин како то схваташ, јер видим да си остављао и времена за уживање на местима која и јесу била за уживање. Игор је у праву: Промени навике везане за висину седишта јер ћеш тако сигурно сачувати лигаменте колена али и снагу, веруј нам. Вероватно знаш како се одређује одговарајућа висина седишта па те нећу смарати.

Мислим да ти предстоји реорганизација и предлажем ти да прво поченеш од приколице-продај је и купи бисаге.Тако ћеш добити на брзини, у снази а о управљивости и лакоћи кретања да не говоримо. Она је вероватно добра за добре путеве,искусне и снажне возаче који имају пуно времена пред собом. Друго - шатор, купи или позајми мањи и ЛАКШИ.
Поззз :D
Post Reply