Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram ekipu!

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Blue, tvoje razmisljanje je sasvim ok, u potpunosti se slazem sa tobom. Vrlo verovatno da bih savetovao ljude ovako kako ti savetujes mene ukoliko zelim najbolje za njih, ali, bez ljutnje, ti ne razmisljas kao pobednik, ako me razumes sta hocu da kazem. Ceo zivot pomeram granice sopstvenih sposobnosti, jer treniram 3-4 vrste sportova skoro ceo zivot i takodje se takmicim u njma( biciklizam je bio jedan od njih). Tacno je da neke stvari koje radim mogu biti rizicne po zdravlje, ali s obzirom da sam buduci lekar i sportista, uvek mogu dobro da procenim kada sam preterao. Mazohista? Veruj mi, po nekada i ja to kazem :) Ali nije stvar u uzivanju mucenja sebe, vec u uzivanja nagrade nakon ostvarenog cilja, a ciljevi se nekada tesko ostvaruju..kao ovaj sad. Novac, broj dana, temperatura, kilometri...sve sam proracunao u 'knap' tj.nema mesta za greske. Ali greska ne podrazumeva smrt na ulici :D , nego jednostavno raniji odlazak kuci ili mozda produzenje od par dana. No, da se vratimo na temu. Malopre mi je kolega rekao da na more uvek odlazi putem preko Niksica i kaze da je put dobar, tako da cu razmisliti o promeni tog dela etape. Blue, nemoj se ljutiti za malopredjasnju izjavu, sve se to moze samo ako su pravi ljudi u pitanju :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by bluealek »

U tvojim godinama je potpuno prirodno da se čovek bavi "pomeranjem granica" i savladavanjem izazova, to prija egu. Neke kasnije godine ti donesu opuštenost, razmišljanje između redova, drugačiji odnos i prema sebi i prema okruženju. Pogledaj recimo Rajka - čovek već godinama radi to što ti u suštini želiš da radiš, ali sa određenom dozom mudrosti i iskustva koji su primereni njegovim godinama. Krajnje opušteno, ali ništa manje uspešno 8)
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Hehe..kako bese-kad bi mladost znala, a starost mogla :) Ipak dela vise govore nego reci, tako da cemo videti sta ce biti.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by pedja »

Mare wrote:Blue, tvoje razmisljanje je sasvim ok, u potpunosti se slazem sa tobom. Vrlo verovatno da bih savetovao ljude ovako kako ti savetujes mene ukoliko zelim najbolje za njih, ali, bez ljutnje, ti ne razmisljas kao pobednik, ako me razumes sta hocu da kazem.
Meni se čini da ćeš za jedno deceniju-dve shvatiti da te je to pobedničko razmišljane u stvari učinilo gubitnikom. Pomeranej granica je u radu kada se čovek motiviše da uradi više nego što misli damože. Ali kada se to pretvori na prelazak granica fizičkih mogućnosti, to onda vodi samo u propast.

Ako ne veruješ meni onda malo istraži koliko je vrhunskih sportista pomrlo ili su postali invalidi u jeku mladosti, zato što su se silili da pomeraju granice.
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Smrt nije razlika izmedju pobednika i gubitnika..Ja se iskreno nadam da ce se uskoro javiti neko od ove sorte sto (iz)umire inace nista od moje expedicije :D
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Ako neko od onih koji su izrazili dobru volju ima nameru da podje na ovaj put neka se javi u skorije vreme, jer polako dolazi vreme da se mre :D
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by asrdjan »

Od mene ipak ništa ove godine, umiraću negde u domaćoj radinosti :D . Srećno, ko god pošao!
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Mozda i ja ne odem, jer niko se do sada nije izjasnio da li hoce ili nece da ide, a ja ne bih da idem sam, nije tako interesantno i nije bezbedno uopste :?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by IRalic »

Nije bezbedno ? U kom smislu ?

Sad za dosadu, to zavisi od coveka, neko bez drustva ne moze, a pak neko se oseca mnogo slobodnije kada je sam,
nema cekanja na onog drugog ako se tempo ne poklapa, sve sam odlucujes kad kod i gde god ti volja .. moze to da bude i veoma zanimljivo ;)


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

To za dosadu i moze da prodje, ali bezbodnost je problem, jer..Spavanje - u satoru. Ne znam da li je gore da zaspim u prirodi, pa da ne znam ni sta me je pojelo :D ili blizu grada gde necu znati ko me je izbo. Kupovina i duge aktivnosti koje zahtevaju da ostavim opremu ispred (a cuo sam da u Italiji ima lopova koliko hoces). U slucaju da mi se nesto desi..strana zemlja, sam, planina npr...dobitna kombinacija da se ne vratim. I da - kad imas ekipu nikada ne upadas u frku kao sto je to slucaj kad si single. To su ukratko glavni razlozi.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by LongDistance »

To za single verziju sto kaze IRalic je veoma tacno. Imam iskustva sa solo backpackingom. Dodjem do raskrsnice, i da li cu da skrenem levo ili cu da skrenem desno, ili cu da sednem i da ispusim pljugu i da iskuliram malo je neprocenjiv osecaj slobode.

Sa druge strane u potpunosti te razumem, i ja ne bih imao petlje (bar trenutno) da se zaputim na toliku avanturu sam.

Mozda da probas da "prepakujes" svoj plan i mozda ti se neko javi. Pogledao sam opet tvoju mapu, i nekako mi ne deluje realno da prodjes to sve za dvadesetak dana. Gledajuci kako su se ova dva ortaka cimala do mora za 12 dana onda mi se cini da tvoj put moze da izbije i na mesec i 10 dana. NE mislim po sistemu da si ti sad neko ko ne bi imao snage za tako nesto, da me ne shvatis pogresno, nego eto namesti se da pljusti neka kisa 3 dana za redom i eto to su 3 dana gubitka.

E sad, meni nije tih 40 dana problem, ali mi je problem sto bi trebalo da pripremim pravo malo bogatsvo za tu avanturu... Puste pare su skoro uvek najveci problem i najpoznatiji party breaker...
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by zare81 »

Mare, ne brini za samoću i kuntanje. Životinje ti neće ništa (a osim mečke nemaš čega da se plašiš). Što se ljudi tiče, njih u šumi nema (ako tamo šatoruješ).
Samo ti pedalaj i ne brini.
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Zare, sad si me utesio sa ovim meckama :D Long, veruj mi da ovaj broj dana mogu da prekratim barem za trecinu kada bih hteo,a pritom trenutno nisam u nekoj zavidnoj formi. Ne mislim da sam ja neki Betmen, nego jednostavno je to tako sa ljudima koji se ceo zivot bave sportom - mogu da podnesu velike napore. Nije to samo moje misljenje, vec sam ja zaista radio takve stvari - npr.5 dana, 500 km, a u okviru tih etapa su planinski vrhovi(1200-1600m)-i nije bilo narocito tesko, a u ovoj putesestviji nema ni jednog planinskog vrha. Long, ti si bese rekao da mozes oko 70km dnevno da pedalas?
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by LongDistance »

Ahaaa :) 70km :) Mada stvar je u tome sto nisam ni probao vise od toga 8)
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Eeee..to je :) Kad predjes 300 km za jedan dan videces da nista nije nemoguce i posle nekog vremena ce ti 100 km biti nista. Steta sto nemas vise iskustva, inace bi sada eto isli zajedno po Italiji. Pare nisu problem za ovako nesto..kad ja to osmislim onda moze i za 0 da se ide, ne znam kako, ali moze :D :D
Post Reply