Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kragujevac

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kragujevac

Post by LongDistance »

Hmmm broj raspolozivih karaktera za naslov i nije bas narocito veliki...
Ono sto sam ja hteo da napisem je:
[Potrebno misljenje za rutu Krusevac - Kraljevo - Kragujevac - Jagodina - Krusevac eto recimo negde pocetkom Avgusta] :)

Elem, video sam da dosta ljudi ponavlja da treba izbegavati glavne puteve. Razumem i zasto je tako, ali ipak bih zeleo da pitam ako neko ima iskustva sa voznjom izmedju ovih gradova glavnim medjugradskim putevima...

Posto trenutno radim na razvijanju kondicije zeleo bih prvo da odradim jednu turu i obidjem par gradova u komsiluku ali bi mi nekako bolje bilo da vozim dobrim putevima nego po nekim brdima. Do sada sam samo vozio Krusevac - Nis i Krusevac - Kursumlija

By the way, posto je ovo odeljak gde se najavljuju ture i pozivaju zainteresovani, eto sto se mene tice ako neko zeli moze da se pridruzi ali neka ima na umu da je ovo tura za babe. Znaci brzina oko 15kim/h, max 70km dnevno. Sve ukupno 4 5 dana
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by IRalic »

Helou :)


Takodje razumem one koji zagovaraju da se klani glavnih puteva. Jednsotavno oni sporedniji su manje prometni,
sto znaci tisinu i vece uzivanje u voznji i okolini.
Problem nastaje tada kada taj sporedni put postaje ocajnog kvaliteta, sto ume da u prilicnoj meri smanjuje poslednju stavku iz gornje recenice ;)
Jednostavno ako covek vozi drumski bicikl losi putevi mogu biti izuzetno neprijatni, a potencijalno i opasni.

No, sto se konkretne deonice tice imam sveze informacije za veci njen deo.

Krusevac-Kraljevo: Magistrala je glatka, ali kao takva i prometna. Nije to Ibarska, ali opet.
Alternativa je sporedni put. Protekli 600km brevet je isao preko Trstenika ka Kraljevo i u Vitanovcu hvatao put ka Kragujevcu.
Neki njegovi delovi su sveze obnovlejni, pa su prava uzivancija za voznju, jer saobracaja ima jako malo.
No losih delova ima bar 50% i to je onaj stari izraubovani veoma grub asfalt, ti i tamo sa rupama i totalno ispranim mestima.
Ostatak te alternative preko Kukuljina i Medvedje nisam prosao, je to nije bila trasa breveta, ali veratno je u slicnom ili jos gorem stanju(posto od Trstenika je magistrala najkonkretniji put za Krusevac)

Vitanovac-Kraguejvac: generalno dobar put, manje saobracaja nego sto sam ocekivao od jednog tako vaznog pravca.
Vise prometa je tek posle prikljucka pravca iz Mrcajevaca, i pre ulaska u Kragujevac.
Ali put je svuda dobar, i sto je bitno - sirok.

Kragujevac-Jagodina mi je nepoznat pravac.

Jagodina-Cuprija: ako se dobro secam ta deonica nije losa, ili bar ne znacajno losa. Promet samo lokalni.

Cuprija-Pojate: katastrofa. Razvaljeni betonski put, ali prometa jako slabo (ko je jos lud da aka auto tuda, sem takih kao ja sto ne znaju)
Mislim da je put i u nastavku prilicno los, sve do Deligrada (ako te bude zanimao pravac ka Nisu)
Kad smo vec kod Nisa, trasa breveta je isla od Krusevca preko Kaonika i Djunisa do Deligrada, i prvi deo je nov novcijat, a posle ima par losijih deonica slicnih onim izmedju Trstenika i Vitanovca, ali daleko manje.

I tako .. :) nadam se da sam ti bar malo pomogao :)

Sve u svemu navedene, meni poznate trase su sasvim ok za bicikliranje, nema previse saobracaja.
Od Krusevca se lagano penjes sve do pred Kragujevac, sa blagim zaostravanjem pri kraju, a onda spust u Kragujevac.
Od Jagodine ka Krusevcu izmedju Jagodine i Cuprije ima kraci usponcic oko 1km, a kasnije posle Cuprije ume da goredolira

Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by LongDistance »

Faaalaaaa :)

Moja ideja je da ne skrecem kod Vitanovca nego da idem direktno do Kraljeva. E sad, posle toga da se ne bih vracao prema Vitanovcu isao bih preko Mrcajevaca pa da svratim malo na Gruzansko jezero

Osim toga, ne znam koliko je za verovati Google Earthu i njihovim virtualnim brdima, ali mi nekako preko Mrcajevaca put deluje ravnije
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by shebez »

LongDistance wrote:Osim toga, ne znam koliko je za verovati Google Earthu i njihovim virtualnim brdima, ali mi nekako preko Mrcajevaca put deluje ravnije
Na verzijama GE posle 6.0 imas i profil visine za iscrtani trek, i uglavnom korektno prikazuje podatke.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
mazi
Posts: 10
Joined: 14 Feb 2011, 12:40
Location: Leskovac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by mazi »

Mozda bih ja bio zainteresovan, ja sam iz Leskovca. Kako si osmislio nocenja ? Voznja za "babe" je uvek zanimiljivija kad se ide u grupici :)
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by LongDistance »

:) :) :)

Pa nema mnogo izbora. Jedan nacin je da bas budemo prave babe i da trazimo smestaj koji ima krevet i krov nad glavom, ili da budemo babe frajeri i da ponesemo sator. Ja imam neki relativno veliki sator za 4 osobe ali nisam siguran na koji nacin bih ga poneo sa sobom. Bisage mi otpadaju kao varijanta jer mi nekako deluje kao mucenje za bicikl, tako da bi mozda prikolica bila bolje resenje :)

Uglavnom nit imam bisage, nit imam konstrukciju za njih, a sto se prikolice tice imam neku koju je jos moj deda koristio kad kao domacin covek ode na pijac pa kupi dzakce krompira ili kupus za zimu 8) Montira se neki zglob malo ispod sedista. Hmmm morao bih da proverim da li su gume citave...
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by milke »

Prošle sam godine prošao trasu Kraljevo - Kruševac preko Medveđe, a vratio sam se magistralom. Preko Medveđe je definitivno nešto lošiji put, ali ne verujem da bi predstavljalo neki problem za vožnju. Magistralom vozim nešto češće i asfalt je dobar ali nije ni malo prijatno kad automobili projure tik pored tebe brzinom preko 100km/h, kamioni i autobusi na pravim deonicama se zalete i ne žele da gube brzinu iako nemaju dovoljno mesta da te bezbedno mimoiđu, pa onda legnu na sirenu, a ti pomisliš da će te pokupiti pa brzo izađeš na onaj šljunkoviti/travnati deo pored puta spasavajući živu glavu.. Znači sporedni putevi ftw! :D
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by LongDistance »

E super za info preko Medvedje, bas sam se pitao na sta lici taj deo puta.

Elem, tacno znam o cemu pricas kad spominjes te kamiondzije... Prosli petak vracam se za Krusevac Bruskim putem (ok, znam verovatno moja greska), i zamisli molim te nailazi prema meni iz suprotnog pravca beli kombi koji pokriva celu svoju traku, a iza mene nailazi mi nesto i trubi narkomanski... I ja se pribijem tik uz ivicu puta, znaci vozim po onoj beloj liniji, i zamisli osecaj kad pored tebe na par centimetara proleti kamioncina sa jos jednom prikolicom koju vuce iza sebe... Oduzeo sam se!

Stvar je u tome sto taj put je prav kao strela i nikako nije mogao a da me ne primeti jos na kilometar ispred, nego seljak bas kao sto ti kazes, samo malo da je usporio i sacekao par sekundi da prodje kombi, mogao je skroz komforno da prodje... ali majmun hteo je bas da se provuce izmedju mene i kombija...

Zajebana igra ti glavni putevi...
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by Бранко »

Драги наш пријатељу L.distance.
Има многио фрибајкера који су возили дуге туре (Рајкова путавња до Шпаније, по Италили.Швајцарској итд. су најбољи пример). Мислим да путовање Крушевац-Краљево-Крагујевац не треба да те забрињава.Пут од око 150-160 км није ни много ни мапо. Рачунај да ћеш негде преспавати крај пута ако желиш да уживаш у самом путу. Иначе ако будеш водио рачуна о квалиету пута и густини саобраћаја мале су ти шансе да икада нађеш туру која ће те задовољити. Дакле, ако возиш МТБ све једно је да ли возиш по асфалту са рупама или рупама са асфалтом. Седи и вози, сликај и пошаљи слике да уживамо. Ако имаш друштво још боље. Поззз. :D
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by LongDistance »

hehehe "rupe sa asfaltom" :) :) :)

Inace, znas kako kazu, kad je covek newbie bolje da pita iskusnije nego da se mnogo junachi :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by IRalic »

Dr. Branko mudro zbori! :)

Opcija preko Mrcajevaca je jos lepsa, pogotovo zbog Gruzanskog jezera.
Jedino je Ibarska dosta prometna bas na tom delu izmedju Kraljeva i Cacka, a preko Vitanovca je dosta manje prometno.
Sto se brda tice moguce da je preko Mrcajevaca malkice recnije, ne mnogo, ali opet ;) a kvalitet puta je jos bolji nego preko Vitanovca.

Sto se trubaca tice, najgore sto mozes da uradis je upravo to sto si uradio. Ni tamo ni vamo.
Tada ili jasno i nedvosmisleno zauzmes traku, da ni ne pomislja da te pretice, ili se skroz sklonis sa puta i zaustavis da budala prodje.
Licno biram prvu opciju, pogotovo kad se pojavi takav trubac i misli da je put samo njegov. Budala ima raznih ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mazi
Posts: 10
Joined: 14 Feb 2011, 12:40
Location: Leskovac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by mazi »

Interesuje me da li ima neko od Nislija ili uopste ovako da je vozio iz Nisa do Krusevca ili obrnuto ? Tragam za proverenim putem pa da pitam za savete :) Hvala unapred.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by IRalic »

mazi wrote:Interesuje me da li ima neko od Nislija ili uopste ovako da je vozio iz Nisa do Krusevca ili obrnuto ? Tragam za proverenim putem pa da pitam za savete :) Hvala unapred.

Iz Nis nesam, ali put sam proverio ;)
Iz Nis starim putem za Beograd, preko Aleksinca pa u Deligradu levo ka Djunisu i Kaoniku, i tamo desno ka Kursevcu.
Asfalt je ok, ima par ostrijih brda pre Aleksinca se penje na neku cuku iznad Morave bog te pita zasto, i iz Kaonika ima par stotina metara uzbrdice ostrije.
Put preko Tesice i Zitkovca nisam proverio ;) Vozio sam njime davne 2004 ali ne mogu da se setim kakav je tada bio kvalitet asfalta.
Ako budes isao tim putem javi kako izgleda! :)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Potrebno misljenje za turu Krusevac - Kraljevo - Kraguje

Post by LongDistance »

Odradjeno :)

viewtopic.php?f=1&t=2288
Post Reply