Duga putovanja biciklom

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
ACA I BICIKLA
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2010, 17:02

Duga putovanja biciklom

Post by ACA I BICIKLA »

Planiram voznju biciklom od Zeneve do Srbije ili druga ruta Beograd-Solun za leto ili umesto Soluna SV Stefan....Trazim par drugara koji su zainteresovani i ozbiljni u ovom poduhvati i zbog nemogucnosti licnog dogovora mozete mekontaktirati na msn a.lezic91@hotmail.com HVALA U NAPRED I POZDRAV
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Duga putovanja biciklom

Post by shebez »

Aco, prati forum i vrebaj priliku, kad dodje sezona svi negde voze pa ces vec nekog naci i dogovriti se.
A ti do tada mozes da podelis sa nama neke tvoje voznje cisto da te ljudi upoznaju. I napisi nesto vise o toj voznji koju planiras, podeli sa nama ovde javno, pa ce se neko lakse upecati kad im objasnis gde cete sve proci i sta cete sve videti.

Ja takodje hocu za prolece neku duzu voznju ali se lomom izmedju ideja, kuda, kojim putem. A do proleca ima dosta tako da imem celu zimu da slusam predloge i da vidim sta je najpametnije.

Pozdrav.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ACA I BICIKLA
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2010, 17:02

Re: Duga putovanja biciklom

Post by ACA I BICIKLA »

hvala brate na podrsci i kasnije cu objasniti kad sta kako gde da jos malo odradim mapu i plan...HVALA SVIMA I POZZZZ :D :D :D
ACA I BICIKLA
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2010, 17:02

Re: Duga putovanja biciklom

Post by ACA I BICIKLA »

inace da se predstavim veliki sam avanturista i zaljubljenik u biciklizam to jest duge voznje biciklama i uopsteno sto se tice bajsa...vozio sam par etapa ili tura POzarevac -Kladovo Pozarevac -tara..zeneva-lyon zeneva-cirih.sada se trenutno ili bolje receno zivim u zenevi pa posto mi puno nedostaje moj narod zelim da bar za leto se sprijateljim sa nekim i vozimo neku turu do Grcke najradije solun ako neko im bolji predlog nek iznese voznja oko 500......600km spavanje u auto kampu ili u polju :) razgledanje zanimljivosti druzenje neki provod i AVANTURA :D :D :D Ozbiljan sam u ovom poduhvatu i voleo bih da se postuje dogovor....Inace ovo je moje prvo uclanjenje na ovom forumu i nadam se da cu skupiti par drugara za ovaj poduhvat ..Hvala svima......unapred i puno srece u pedaliranju :D :D
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Duga putovanja biciklom

Post by alazovic »

Aco, dobrodošao na ovaj forum...

Jedna mala napomena, ne moraš istu poruku o planiranju vožnje u 2011. godini da kopiraš u u nekoliko tema. Dovoljna je ova jedna u najavama.

Pozdrav,
L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
ACA I BICIKLA
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2010, 17:02

Re: Duga putovanja biciklom

Post by ACA I BICIKLA »

hvala na dobrodoslici i punooo pozdravaaa....VIDIMO SE NA VOZNJI NADAM SEEE :D :D :D :D
ACA I BICIKLA
Posts: 6
Joined: 31 Oct 2010, 17:02

Re: Duga putovanja biciklom

Post by ACA I BICIKLA »

detaljnije cu za jedno nedelju dve o planu puta i ostali ali ne toliko precizno u slucaju da imam drustvo da se svi dogovorimo....isto vazi dali crna gora ili solun kako se dogovorimo...Spavanje u satorima u polje ili auto kamp..... hrana po prodavnicama ili nekim jeftinim restorancicima i ono sto ponesemo od kuce...Novac nesto sitno ko kako ima--bitno da ne oskudeva ni o cemu u sluucaju zasto je drustvo tu da se ispomazemo i delimo...bitno je da se lepo provedemo voznja laganica i opusteno avanturisticki...OPET SVE DETALJNIJE ZAVISI OD DRUSTVA KO KAKO PRISTANE I KO IMA BOLJE IDEJE POZZZ I HVALAA :D :D IDKRENO SE NADAM CA SE JAVITI NEKO I KRENUTI U AVANTURU :D :D :D
goldenboy
Posts: 2
Joined: 30 Jun 2011, 11:43

Re: Duga putovanja biciklom

Post by goldenboy »

I Aco brate !!! Sta bi od tvoga putovanja ??? Izvini sto pitam ali nov sam ovde a vidim da si trebao to da realizujes na proljece ove godine...
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Duga putovanja biciklom

Post by LongDistance »

'Ladno se osecam kao u onoj reklami kada je crna ovca nasla srodne duse, to jest druge crne ovce :)

Kome god od ortaka da sam spomenuo ideju za voznje na duze staze skoro svako mi je rekao da sam budala :)

Tako da sam krenuo da vozim sam i da se pripremam za neke duze "staze"

Vozio sam Krusevac - Nis i Krusevac - Kursumlija

E sad, kao i gospodin Aca i ja isto trazim ludake poput sebe koji bi mi pravili drustvo da vozimo malo po Srbiji i da spavamo u nekim najshitty hostelima ili kamp ili sta vec...

Bavim se "biciklarenjem" :) rekreativno, to jest vozim iz uzivanja prosecno oko 15km/h i ne trkam se ni sa kime, tako da ako ima zainteresovanih neka se jave. Znam da kao i za sve ostale stvari u zivotu kinta je uvek problem, tako da ne bih voleo da neko stekne utisak da treba da pripremi neko malo bogatstvo za ovaj poduhvat. Eto dovoljno je da obidjemo 3 grada medjusobne udaljenosti od po nekih 70km (prosek rastojanja izmedju gradova u srbiji) i platimo 3 hostela po hiljadarku i eto iskustva za buduce narastaje :)
zare81
Posts: 59
Joined: 16 Jul 2010, 18:06

Re: Duga putovanja biciklom

Post by zare81 »

LongDistance wrote:platimo 3 hostela po hiljadarku
Ako već hoćeš da plaćaš smeštaj, svuda (u svakom gradu u Srbiji) možeš isti naći privatno, kod pristojnih domaćina za manje od 1000 RSD. Biće čistije, komfornije i mirnije od nekog tamo hostela.
Srećno sa "biciklarenjem"! :D
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Duga putovanja biciklom

Post by LongDistance »

zare81 wrote:
LongDistance wrote:platimo 3 hostela po hiljadarku
Ako već hoćeš da plaćaš smeštaj, svuda (u svakom gradu u Srbiji) možeš isti naći privatno, kod pristojnih domaćina za manje od 1000 RSD. Biće čistije, komfornije i mirnije od nekog tamo hostela.
Srećno sa "biciklarenjem"! :D
Ma meni je ideja da prodjem sto jeftinije, nego na koju foru da nadjem ja jednog takvog dobrog domacina koji ce da mi ponudi smestaj po nekoj niskoj ceni? Jel ima na ovom forumu neki odeljak gde se okupljaju ljudi koji nude smestaj? U slucaju da nema mozda bi bilo cool napraviti tako nesto. Neki kao mini couch surfing na ovom forumu samo za osobe koje nude smestaj biciklistima
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Duga putovanja biciklom

Post by IRalic »

LongDistance wrote: Ma meni je ideja da prodjem sto jeftinije, nego na koju foru da nadjem ja jednog takvog dobrog domacina koji ce da mi ponudi smestaj po nekoj niskoj ceni? Jel ima na ovom forumu neki odeljak gde se okupljaju ljudi koji nude smestaj?

A zasto bi forum nekome nudio besplatnu reklamu ?

Koristi Google. Google je tvoj prijatelj. Dovoljno je upisati naziv mesta koje te interesuje i dodati rec "smestaj" i uz malo klikanja dobices sve sto ti treba.



Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Duga putovanja biciklom

Post by LongDistance »

Ma ja sam vise mislio da to bude po principu preporuke. Recimo: "Moj ortak John Doe (u narodu poznat kao Pera Peric) je cool tip i prima umorne bicikliste na smestaj besplatno jer eto voli da pomogne sirotom u nevolji" :)

U sustini znam da postoji bas namenski sajt za to gde ljudi mogu da ostave svoje podatke ako iznajmljuju krevet ili sobu (Ne couch surfing gde spavas free, nego neki drugi gde placas neku sitnu kitnu domacinu), nego kao sto rekoh vise sam mislio da ide po principu preporuke drugih biciklista.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Duga putovanja biciklom

Post by shebez »

Warmshowers je isto kao couchsurfing samo sto sluzi za biciklste.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply