Zavarivanje alu rama?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
Ivan
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 15:06

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by Ivan »

Evo danas je i ova priča dobila srećan kraj. Ram je zavaren u Cubiju na Novom Naselju. Majstoru sam dao 500 novaca za obavljeni posao, nadam se da neću zažaliti :) Sad se bacam u potragu za duuuugačkom šticnom, to bi trebalo da reši problem. Kada malo otopli napolju zafarbaću var da ne štrči ovoliko i to je to :) Krajem sezone se javljam sa utiscima.

Image

Image

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by Gruja »

Ivan wrote:Sad se bacam u potragu za duuuugačkom šticnom, to bi trebalo da reši problem.
Ako ti odgovaraju dimenzije, ja prodajem ovu.
User avatar
Ivan
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 15:06

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by Ivan »

Na zalost treba mi 27.2mm. Ali duzina odgovara, ako nista drugo. Hvala na ponudi u svakom slucaju :)

U Planetbike-u imaju samo Ritchey-jevu od 400mm ali je cena 4 ili 5 hiljada dinara. Ne pada mi na pamet da dam tolike pare... Imaju Zoom od 350mm sto je ista duzina kao ova moja, ako ne nadjem nista drugo ici ce opet takva ali manje izvucena.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by Gruja »

Nezgodna je stvar sa tim šticnama... ja sam ovu kupio za brata, ali sam napravio grešku jer sam permutovao da je prečnik 26.8mm, a ono bilo 28.6mm. I sad mi stoji za ukras... :lol:
Srećno sa potragom!!
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by igor »

king wrote:
Caligvla wrote:Osim u slucaju da imas dozivotnu garanciju na ram -- sto svaki iole ozbiljniji proizvodjac nudi.
1) Ne daju svi ozbiljniji proizvodjaci dozivotnu garanciju (Intense, Santa Cruz daju samo 2 godine, GT daje 5 godina)
Mozda je tih 5 godina bolje nego ona dozivotna, sobzirom da nije razjasnjeno do kraja cijeg zivota je ta garancija. Nesto sam nacuo da se to lifetime warranty odnosi na period dok ne prestane proizvodnja tog odredjenog modela.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by IRalic »

I obicno (cast izuzecima) bilo kakva garancija vazi SAMO za prvog vlasnika. Garancija se ne moze preneti na drugog vlasnika,
tako da obicno vam nista ne znaci ako neko prodaje bajs i kaze da ima sve papire i garanciju jos vazecu ..
Osim naravno ako se u slucaju reklamacije isti taj prvi vlasnik zauzme za vas i to resi kao da je on ustvari jos uvek prvi i jedini vlasnik rama ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Ivan
Posts: 20
Joined: 01 Sep 2006, 15:06

Re: Zavarivanje alu rama?

Post by Ivan »

Epilog:

Ispostavilo se da je zavarivanje aluminijuma prilicno uzaludan pos'o. Ram je izdrzao svega 3-4 meseca ne bas pazljive voznje pre nego sto se pukotina vratila. Od tada je proslo vec godinu dana, nemam nameru ponovo da nosim na varenje a nemam ni novaca za novi ram. Ovakav kakav je moze posluziti za gradsku voznju, ne usudjujem se otici do sume :)
Post Reply