Pelister uživo!

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by bluealek »

Rajko, pokušavam da ih sredim, ali svako veče od početka ove nedelje shvatam da mi fali jedno 5-6 sati dnevno da završim sve ono što je prioritetno :( . S jedne strane, morao sam da završim sve svoje materijale za sledeći broj SATa, a s druge imam pune ruke posla oko organizacije http://www.jeep-club.rs/2011/02/prerast ... ne-srbije/, što kreće prekosutra. Kad se nekog posla prihvatiš, nema povlačenja 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by barda »

San o usponu na Pelister (2601m) sanjan je gotovo godinu dana (posle uspona na Solunsku glavu (2540m)). Bio je to san o oblacima, visinama, usponu, pogledima, druženju, postavljanju nekog malog rekorda... Trojica SkyFreeBikera su se uputili u NP Pelister, kako bi ostvarili taj san, i vozili bicikl po oblacima, kroz oblake, u oblacima! Osećaj je zaista sjajan kada oblak puni dolinu, pokriva put, puni šumu, vlaži vam lice, štiti vas od sunca ali i sakriva pogled na okolinu... To malo nije lepo od njega, ali kao da je rekao da se vratimo ponovo, pa će nam pokazati sve! A šta smo tamo ipak videli, možda vam dočaraju bar malo ove fotografije, pa da i vi sanjate isti san i pretvorite ga u stvarnost...

https://picasaweb.google.com/Igor.Bardi ... 32km1200mu

Uživajte! :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by rajko55 »

BRAVO ZA SVU TROJICU FREEBIKING MUSKETARA !!!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by Gruja »

Oduševljen sam, fotografije su odlične! Ipak nije bilo tako loše vreme, imali ste zanimljive prizore za videti... Svaka vam čast što niste odustali od ove vožnje!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by barda »

Hvala, to nije bila vožnja za odustajanje :wink:

Kao što vidiš iz teksta, i ja sam oduševljen prizorima :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pelister uživo!

Post by Polar »

Što vreme više prolazi i što više gledam slike sa oblacima,to više verujem,da ćemo se tamo jednom vratiti po sunčanom vremenu.
dijamantino
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2010, 22:12

Re: Pelister uživo!

Post by dijamantino »

Bravo,majstori.Svaka čast.Verujem da je ovo vrhunski doživljaj za Vas koji ste bili tamo,hvala vam za fotografije koje stre podelili sa nama,pružajući nam delić onog što ste doživeli.Možda će baš te fotografije probuditi želju nekima od nas da i mi odemo tamo i uživamo.Hvala svoj trojici za predivne fotke.
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pelister uživo!

Post by luuzzzeer »

Bravo momci! Slike su fantastične, doživljalj verovatno bio vrhunski. One slike sa ogromnim stenama... Nemam reči... :) Panorame su i pored oblaka fantastične.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by barda »

Luzzzer, tebi još jednom da se izvinimo, nije bilo mesta za četvrtog.... ali smo mislili na tebe :D

Nadam se da će sledeći put biti više mesta, i više kola i više sunca u zemlji čija je zastava jedno veliko sunce 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Pelister uživo!

Post by Бранко »

Bravo, bravo,

Ja i Kuša vam čestitamo. Pominjali smo vas i mislili o Pelisteru dok smo motali ka C.Gori. Dakle bili smo uz vas. Polar je u pravu. Ponoviti i obići Pelister, spustiti se na Prespu, možda odvoziti do Galičice ili samo proći kraj nje na spustu u Ohrid . Vredi pokušati i naći malo više vremena u nekom skorom budućem vremenu za tu turu.
Pozz :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by barda »

Бранко wrote:Bravo, bravo,

Ja i Kuša vam čestitamo. Pominjali smo vas i mislili o Pelisteru dok smo motali ka C.Gori. Dakle bili smo uz vas. Polar je u pravu. Ponoviti i obići Pelister, spustiti se na Prespu, možda odvoziti do Galičice ili samo proći kraj nje na spustu u Ohrid . Vredi pokušati i naći malo više vremena u nekom skorom budućem vremenu za tu turu.
Pozz :D
Hvala, evo ja se prijavljujem za mesto u turi i za usluge korišćenja vozila podrške (koji je u toj zamišljenoj, a sjajnoj turi, neophodno) :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pelister uživo!

Post by luuzzzeer »

barda wrote:Luzzzer, tebi još jednom da se izvinimo, nije bilo mesta za četvrtog.... ali smo mislili na tebe :D

Nadam se da će sledeći put biti više mesta, i više kola i više sunca u zemlji čija je zastava jedno veliko sunce 8)
Ja zaista ne vidim bilo koji razlog za izvinjenje, ovaj put je tako ispalo. Drago mi je da ste bar vi otišli Skyfreebajkisali :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by bluealek »

Evo napokon i foto albuma od mog materijala sa Pelistera:

http://freebiking.org/wpg2?g2_itemId=14721

I da sledeći put tamo krenemo u mnogo većem broju! 8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by barda »

Super dopuna i drugi pogled na uspon (mislim lepše je kada tebe neko slika :wink: )

Ipak si ustao u nedelju u 4h ujutru da slikaš izlazak sunca? 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister uživo!

Post by bluealek »

barda wrote:Ipak si ustao u nedelju u 4h ujutru da slikaš izlazak sunca? 8)
Desilo se nešto potpuno neverovatno - nisam imao nameru, ali sam se spontano probudio baš u tom trenutku! Pa rekoh, kad sam se već probudio, hajde da to uradim :P
Post Reply