Pelister - 24-26. juni

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Koliko sam ja shvatio krećemo u petak oko 9h iz Novog Sada (da bi bili uveče na Pelisteru), a vraćamo se u nedelju kasno, ili bolje rečeno ponedeljak rano ujutru :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by Бранко »

Куша и ја смо разговарали и некако дошли до закључка да ипак не идемо. Не можемо да попунимо једна кола одавде тако да су све остале варијанте компликованије и скупље. Зато је логично и боље да се БГ/ НС екипе добро упакују у мањи број кола ( остаје 4-оро
заинтересованих). Лепо се проведите и уживајте и у наше име.
Позз :D
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by luuzzzeer »

Pa bogmi opet je krenulo. Ako bi bio pesimista sada bi već počeo da pogađam termin na koji se odlaže ova tura ali ja sam optimista i postaviću pitanja:
- spavacemo u...?
- približna cena spvke?
- za ishranu svako nek brine za sebe ili će biti nešto organizovano?
- približna cena prevoja je?

8)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Cena prevoza iz Novog Sada je 12000din :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by luuzzzeer »

Stvari trenutno stoje grozno. Ima nas četvoro, i imamo na raspolaganju vozilo u koji mogu da stanu troje. Trebalo bi sa dva vozila ići četvoro što verovatno ne dolazi u obzir.
Pošto neću da kvarim tuđi provod i ja ću da otkažem ovu turu. Siguran sam da niko nije računao na ovo da će na kraju preostati samo četvoro koji bi da idu, Barda pogotovo ne verujem da je računao na ovo kada mi je obećao mesto kod njega, za šta se ovom prilikom posebno zahvaljuljem.

Ako se iznenada pojave još dvoje da bi mogli popuniti dva auta po tri člana možete računati na mene. U suprontom želim vam lep provod i očekujemo slike po povratku! :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Pravo da vam kažem, kad vidim do koje mere je opao entuzijazam za ovu turu, ozbiljno se pitam zašto bih forsirao njeno izvođenje? Da bih napisao tekst o tome za SAT? :(

Troškovi jesu realno (pre)veliki i nikome od nas nije stalo da se u njih upusti, pogotovo pred leto kada treba uštekati svaki dinar za neki malo duži put. Ja uz to imam ovih dana i trošak registracije za auto, zatim trošak za novi auspuh i ozbiljno se pitam kako da isplivam iz svega toga. Povrh svega, Mirko me je upregao da rintam danonoćno i jednostavno nisam stigao da zovem naše prijatelje iz Makedonije da dogovorim nešto vezano za smeštaj i tehničku podršku za ovu turu (bio sam na snimanju petak, subotu i nedelju, a malopre sam stigao kući iz firme gde sam danas proveo nekih 10 sati). I još gomilu stvari ne stižem, koje bih morao da stignem. Organizacija ture po prerastima za Jeep Klub, u koju sam puno uložio i koja mi je (sa promotivne tačke gledišta) izuzetno važna, takođe škripi, a to je samo nedelju dana kasnije, i isto zahvata petak. Da ne pominjem još gomilu glupavih administrativnih poslova koje moram da završim do kraja nedelje po raznim šalterima i prosto ne znam kad to da završim, a da stignem da napišem sve što Mirko očekuje da napišem ovih dana.

Deluje da od rastrzanosti obavezama i usled besparice cela ova priča odlazi dođavola, a ja zaista ne znam kako sa time da izađem na kraj... Da bi čovek nešto želeo, on prvo mora da ima vremena da poželi, da o tome mašta.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Ili da nas trojica ipak smognemo vremena i tih 4000 dinara po glavi + koliko nam tamo bude trebalo za 2 prenoćišta, da se potrpamo u jedan auto i odemo do onde? Kao u stara, dobra vremena kada se gotovo po pravilu išlo jednim autom :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Ja sam za!

Imao sam vremena da poželim (još od početka godine), da maštam (već sam se ispeo do vrha preko Google Eartha), i baš bi mi bilo žao da olako pređemo preko ove ture...

Možemo je čak i pomeriti za neki drugi termin, ali ne vidim šta time dobijamo (ako već ljudi nisu zainteresovani, ili finansijski tanki)

Da isprobamo te korenske Freebiking ture? :wink:
Sigurno nam neće niko bežati napred :lol: (kondiciono i načinom vožnje smo tu negde :P )

P.S. Juče su javljali da se kvari vreme za vikend, pa je jedino to možda otežavajuća okolnost...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Sada sam se čuo sa Polarom (koji nije pri internetu) i on je siguran za put, makar i nas trojica išli (naoštrio se baš :D )!

Možemo da krenemo u petak ujutru, kako bi se malo i promuvali po Bitolju, ili oko doma, u subotu uspon i poseta jezerima (makar i zaglavili u noć) i u nedelju vaš spust i povratak nazad (eventualno posetili još nešto uzput?)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Prenosim opcije za prenoćište koje sam dobio od Emilije iz Skoplja:
------------------
Momentalno je dom Kopanki bez vode, tako da mozete da spavate ili u domu kod jezera na vrhu (Golemo Ezero) ili dole u hotelu Molika. Golemo Ezero dom je veoma "basic" , sa grupnim sobama, WC je napolje (ne preporucujem) I imaju malu kuhinju gde nije dozvoljen selfcatering, ili mozemo organizovati I hranu (polupansion je oko 25 eur). Ostale van pansionske usluge (pice) je malo skuplje zato sto racunaju troskove prevoza do gore. Cena za samo spavanje u domu je 7 eur.
U hotelu Molilka mozete da uzmete trokrevetnu sobu za cenu od 20 eur bed&breakfast ili 24 eur polupansion. Cena je po osobi.
Molim vas da me obavestite sto pre ukoliko vam trebaju nase usluge kako bi napravili rezervacije na vreme.
------------------
Ostaje samo da se dogovorimo da li plaćamo prenoćište sa doručkom 20 €, odnosno 24 € (x2) polupansion za Moliku, ili ćemo da pokušamo da se "švercujemo" u NP u nekoj šator varijanti?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by barda »

Nisam očekivao takav izbor :?

U petak veče nam treba prenoćište, i eventualno doručak (npr. Molika 20e), u subotu idemo gore i ko zna kada ćemo se vratiti dole , ako planiramo sve posete (kasno, večeru nam možda neće ni dati), tako da je možda bolje da prespavamo kod jezera za 7 evra (mada treba nositi vreću i nešto hrane) i u nedelju se spustiti do Molike po kola i kući.

A druga varijanta, za 14 evra skuplje da spavamo u Molici i u subotu uveče, što i nije neka razlika kada se bolje pogleda (ima bar vode za kupanje :wink: , ) doručkujemo i idemo kući (polupansion nam nije potreban)

Treća varijanta da ponesemo šatore i kamp tuš pa vidimo šta ispadne i tih 120e damo čuvaru parka :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Trokrevetna soba za dve noći u hotelu Molika je rezervisana, a imamo fore do prijave na recepciji da razmislimo da li želimo prenoćište sa doručkom ili polupansion. Dakle, može se reći da je sve utanačeno. Krećemo u petak rano ujutro, vraćamo se u nedelju kasno uveče (verovatno iza ponoći). Za slučaj da bude nekih predomišljanja u zadnji čas, samo kompletne ekipe već organizovane po automobilima dolaze u obzir, a najbolje će biti da se obratite direktno našoj poznanici Emiliji na ema@macedoniatravel.com ili +389 71 327 075 za rezervaciju soba.

Javljamo kako je bilo kad se vratimo 8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

Evo, modifikovao sam i najavu i dodao trekove koje ćemo u načelu koristiti za našu subotnju vožnju:

http://freebiking.org/2011/01/pelister-baba
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by Gosha »

Svaka cast trojci na istrajnosti. I ako je delovalo da ce ova daleka i skupa tura propasti, ljudi se osipali iz objektivnih razloga, najave vremena nisu skroz idealne,..., ipak ste, mislim, doneli pravu odluku. Lep provod.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pelister - 24-26. juni

Post by bluealek »

To sa vremenom me pomalo brine. Doduše, za razliku od Srbije za Bitolj nisu predviđene padavine sutra posle podne, ali jeste pad temperature za desetak stepeni. Što bi kad izađes na 2600 moglo da bude vrlo frigidno... Nadam se samo da vrh nece biti u oblacima, jer će to da za**re čitav ugođaj. Za nedelju je čistija situacija, ali ako bismo uspon na vrh odlozili za nedelju bojim se da bismo u Beogradu bili tek negde u ponedeljak u podne.
Post Reply