Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram ekipu!

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram ekipu!

Post by Mare »

Pozdrav svima. Cesto posecujem ovaj sajt, ali ovo je prvi put da ostavljam neki pisani trag :). Dakle, 2000 km, 5 zemalja(Srbija, Crna Gora, Italija, Slovenija, Hrvatska i na kraju opet Srbija i krug se zatvara), 2-3 nedelje, dva tocka, jake noge, malo novca.. Pravim ekipu od cetvoro ljudi, pa ako ima zainteresovanih sa ovog sajta ili znate nekog ko bi se rado upustio u ovu avanturu neka se javi da procaskamo, da se dogovorimo sta i kako. Smatram da bi bilo mnogo interesantnije, bezbednije i lakse ako bi isla jedna takva ekipa umesto da idem sam. Za sada sam samo napravio plan u grubim crtama, a za detalje bih se dogovorio sa ostatkom ekipe i to bi radili onako, sto se kaze, iz gusta :). Nadam se da ce se neko javiti, do te avanture ima jos par meseci. Moje srce je vec odradilo ovu avanturu, a telu je lako da ga prati ;).
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Gruja »

Pozdrav Mare, dobrodošao na forum.
Zanimljivo je ovo što planiraš. Ja bi voleo da se priključim, ali mislim da ove godine tako nešto ne mogu izvesti... imam druge planove.
Nadam se da će ti se javiti neko i da ćemo ovde na forumu čitati izveštaj i gledati fotografije sa tog putovanja!
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Hvala na dobrodoslici Grujo. Naravno, kada se sve zavrsi,a nadam se da hoce, bice pregrst slika i detaljan izvestaj ;). Takodje pisem jednu knjigu putopisa koja ce sadrzati sve moje putesestvije pocevsi od prve, pa do poslednje pre izdavanja knjige, tako da..tu ce biti sve i o ovoj avanturi.
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Motic »

Pozdrav Mare,
dve godine planiram nešto slično ali što zbog obaveza, što zbog društva još uvek nisam realizovao. Znači zainteresovan sam, ali bitno mi je da za početak znam u kom vremenskom periodu planiraš vožnju i koja je dnevna kilometraža koju planiraš, tj. interesuje me koji je minimalan i maksimalan broj dana u koji bi se uklapali.
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Mhm, vidi ovako..Sto se mene tice dnevno mozemo prelaziti i po 300 km, ali smatram da nema potrebe da jurimo i da tako ne bi bilo mnogo interesantno. Zato, oko 150 km dnevno bi bilo sasvim ok(ne mozemo manje, jer kilometara je mnogo, a danas, realno, svi imamo frku sa vremenom). E sada, mislio sam da to odradimo u avgustu ili septembru i da to traje oko dve nedelje. Preko mora idemo brodom, a zadnji deo puta(od Ljubljane do Beograda) autobusom, tako da ce na kraju ispasti oko 2000 km(zavisi od toga kojim putem cemo ici). Znaci, gruba procena - 2000 km, po 150 km dnevno - 13 do 14 dana i racunaj jos putovanje brodom i busom. Naravno, uvek to mozemo malo da skratimo i malo da produzimo, kako nama odgovara. Para ne treba mnogo. Za bus od Ljubljane potrebno nam je 40 evra, a za brod..pa..cuo sam svasta, od 20 do 50 evra max. Osim toga, novac nam je potreban uglavnom za hranu.i jos po nesto, nisam bas zalazio u detalje zbog manjka vremena za planiranje.
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by asrdjan »

Mare wrote:nisam bas zalazio u detalje zbog manjka vremena za planiranje.
Mare, ajd sad lepo artikuliši svoj san i pretvori ga u plan puta :D , pa da vidimo...
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Lako cu to odraditi, ali ovoliko informacija je, mislim, vec dovoljno da ljudi vide da li im odgovara ili ne. Spremam neke teske ispite kako bih zavrsio godinu u roku, inace ce mi presesti i Italija i sve :D. Ali ok, potrudicu se da u pauzama. ovih dana, zavrsim plan do detalja ;)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by IRalic »

150km svaki dan, sa natovarenim biciklom je prilicno ambiciozno.
Da ne pominjem to da kugla zemaljska nije bas svuda glatka i ravna ;)
Isto sam tako jednom zamislio 150-170, pa mi je preselo ..

Nekako kad god neko poziva na takve znacajnije ture, nekako sve to slovima prezentuje.
Mislim da je daleko bolje, i atraktivnije, zamisljenu trasu prikazati na google maps.
Mislim to je par klikova misem po mapi, a mnogo znaci. A gde google earth ..



Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Mozda si i u pravu Rale. Kada vozim po Srbiji ne nosim mnogo opreme, pa mogu dnevno da prelazim i do 250-300 km kada sam u kondiciji, ali ovo nece trajati par dana, vec oko dve nedelje, a sa sobom cu nositi 4 puta vise opreme. Mislim da ce 100 km biti sasvim ok, u zavisnosti od tezine terena. E sada..100 km znaci vise dana i vise love. Posto sam zavrsio za sada sa nekim ispitima, na miru planiram ovu putesestviju, pa cu ovih dana da vam predstavim plan, jos jednom Rale je u pravu sto se tice mapa, i meni bi se to vise svidelo nego reci. Imam neke nove ideje u glavi, pa cu vrlo verovatno negde da oduzmem od puta, a negde da dodam. I da-vise zemalja ce biti u opticaju - nisam racunao Vatikan I San Marino :D :D. Javljam se sto pre, jer vremena je sve manje, vrlo verovatno da cu resiti da ovo odradim u avgustu, pa se treba dobro spremiti.
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Nesha »

100 km je mnogo realnije. Mislim da ti je tura uglavnom brdovita, a po brdima sa natovarenim biciklima nećete moći brzo. Tim pre što će vas ići više. Grupa se uvek kreće onoliko brzo koliko to može njen najslabiji član. Bolje isplaniraj da ćete prelaziti manje nego što realno možete pa ako ispunite kvotu super, a ako ne, imaš backup plan ;)
Prošle godine sam hteo da napravim sličnu turu, ali sam se ipak odlučio za naš deo Jadranske obale, pre svega zbog nedostatka vremena. Mislim da je 14 dana malo za Italiju. Takođe obratite pažnju da Italija uopšte nije jeftina zemlja. Ne bi bilo loše da na karticu ostaviš nešto više nego što je potrebno (onako za ne daj bože ;) )
U svakom slučaju veooooma zavidim svima koji će ići. Voleo bih da je drugačija situacija i da ja mogu da budem deo ekipe na ovom putovanju. Ovako mogu samo da vam držim palčeve i da čekam slike kada se budete vratili :)
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Naravno, sve sto si rekao je tacno. Sto se tice 100 km na dan, mislim da je realno i da ce se plan B primenjivati samo ako se nesto iznenadno i jako lose desi. Rezervna kinta je uvek tu, obavezno. Trenutno dobro proucavam udaljenosti izmedju gradova u Italiji da bih znao sta i kako, a voznja se zavrsava u Ljubljani (uglavnom zbog manjka vremena i para). Odatle vozom ili autobusom nazad. Ma, ako ostatak ekipe bude imao volje, odlucnosti, pa i sposobnosti koliko ja sada imam onda ne sumnjam u uspeh. Jedino mi je krivo sto ovaj put planinski vrh nije konacni cilj, ali dobro..takav je plan.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by rajko55 »

Pozdrav evo malo i mene da se uključim u diskusiju, prvo trajekt Bar-Bari košta 62 eura a bajk ide gratis,hrana ako se kupuje u super (hiper) marketu košta dnevno 6-7 eura plus piće , meni su troškovi bili oko 8 eura ako odbijem trajekte iz troškova,i jedan savet obavezno u subotu kupuj hranu za nedelju jer nedeljom sem ponekog marketa (koji su skuplji) i to u većem gradu ne radi ništa,a i po Italiji po malim mestima je sijesta od 13-17 h i tada radi poneki super-market i kafana.
.Malo pomoći slobodno na expreso-kafu i čašu vode u manjim kafićima ili benz. pumpama i kreće se od 60-90 centi ali je glavnom 70-80 centi.
Inače prošao sam zapadnom Italijom (mislim da je to tvoja trasa) , samo u kontra smeru 2008g. pa ako te nešto zanima možeš slobodno da pitaš i mejlom.
inače tura za Barselonuu prošle godine prosek 125km , a ove Južna Italija-Sicilija-Krf-Grčka prosek 144 km tako da je individualna stvar sa prosekom pređenih kilometara.
pozdrav i neka se pedale okreću
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Pozdrav care. Racunao sam da nece biti vise od 50 evrica, ali i 62 cu preziveti nekako ;). Smatram da je 8 evrica na dan za hranu i pice sasvim ok. Ma da, 100 km je nista. Ok, zavisi od terena. Ali za 5 sati voznje to se moze preci. Planiram da tih 5 sati voznje bude rano ujutru, cim svane, pa do nekih 10 sati maximum. A reci mi, sto se tice terena kroz Italiju(tamo gde si ti vozio), kakav je?
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by rajko55 »

Pozdrav , glavni usponi će ti biti Bari-Napulj i Livorno-Firenca-Bolonja kad budeš prelazio Apenine ali i ostalo uz more je i šareno ali i ono koliko uspona toliko i pada sa druge strane :) .Predpostavljam da ćeš ići tim pravcem Bari-Napulj-Rim-Livorno-Piza-Firenca-Bolonja-Venecija-Trst-Ljubljana 1485 km mada će biti više :D
Image
pozdrav i
neka se pedale okreću
User avatar
Mare
Posts: 23
Joined: 06 Mar 2011, 01:58
Location: Beograd

Re: Preko 2000 km, 5 zemalja, na dva tocka... - formiram eki

Post by Mare »

Upravo o ovom putu sam razmisljao juce :D. Realno, trebalo bi ici uz more sto vise, smatram da ce dozivljaj biti mnogo bolji. Samo, sta mislis da li je bolje i krace ako odmah od Groseta skrenem desno ka Veneciji? Znaci od Bari - Ljubljana 1500 km..plus oko 500 km pre toga..20 dana ako hocemo da idemo opusteno po 100 km na dan. Ja cu i moci toliko vremena da izdvojim, ali videcu sta kazu ljudi..Hvala Rajce, dao si mi par znacajnih informacija ;)
Post Reply