Serbian 7 summits by bike

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Serbian 7 summits by bike

Post by držnedaj »

Novi nacionalni rekord – sedam vrhova Srbije mauntinbajkom za 6 dana!

http://www.facebook.com/7summitsbybike? ... ke?sk=wall


Lepo je promovisati sport, posebno biciklizam, posebno u Srbiji, posebno na planinama i tako dalje.
Što se toga tiče svaka čast na trudu i zalaganju.

Sa druge strane kakav je to novi nacionalni rekord i u kojoj disciplini. Ne znam da postoji takava discpilina.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by bluealek »

Nikola, ne budi na kraj srca - momcima treba malo lične promocije da navuku mušterije za bajkersku turu po Tibetu na jesen :wink:. Mislim da se oni koji su u stanju da iskeširaju nekoliko hiljada evra za bajkersku turu u Srbiji mogu nabrojati na prste jedne ruke...
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by držnedaj »

Jeste jeste...izvinjavam se....

to je disciplina ala brdo para, fancy pratnja i sponzori i uz bure red bula po vrhovima Srbije. :shock:
Zaboravih i hotele.

Mi smo još daleko da se kvalifikujemo za tu kategoriju...
A naš freebajkerski znoj što je ostao po planinama srbije niko da pohvali....šta ti je sudbina radničke klase...nikad mi nećemo oboriti taj nacionalni rekord...šmrc :roll:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by bluealek »

Mi smo, dragi moj Nikola, samo malo preveliki idealisti, koji su zaista svih ovih godina ove stvari radili zato što vole, ne razmišljajući o parama... Svojevremeno kada sam se istim tim njihovim sponzorima obraćao sa nekim idejama o sponzorisanju naših projekata, samo su me ispod oka pogledali ono u fazonu "ma koji si mi ti bre faktor?". Što jes jes, mi nemamo u ekipi facu poput Jaćima, koji je lepak za sponzore :?

U svakom slučaju, moraćemo malo da redefinišemo naš dogovor sa njima i da se ozbiljnije uključimo u podelu medijskog (i svakog drugog) kolača... Malo je bez veze da likovi koji su pre dva meseca otkrili ono što mi radimo već 15 godina sad po televizijama izigravaju nekakve MTB mesije.
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by Motic »

...teram točak zato što volim i uživam u prirodi i predelima kroz koje prolazim. Drago mi je da imam veće društvo, ali isto tako nemam problem da vozim i sam, što je najčešće i bilo zadnjih godina... Iskreno po malo mi je žao što cela priča nije bila dostupna široj javnosti jer znam dosta ljudi koji bi bili dostojni ovakve ekipe...
U svakom slučaju svaka čast na ideji i njenoj realizaciji, divim se onome što su momci uradili i uživam u fotografijama koje skoro svaki dan iznova gledam, i naravno čekam ih na Beljanici....
... a dok čekam ja po malo i vozim, tu i tamo, tj svuda po malo, koliko mi obaveze dozvoljavaju, ali pre svega zato što mi pruža ono malo što mi u životu mnogo znači...
...i naravno veliki pozdrav za mog prijatelja Vladu !!!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by bluealek »

Željko, nemam ja ništa protiv njih, uostalom obećao sam im i tekst u SAT-u, što je u fazi realizacije. Treba samo svemu dati pravu meru i publicitet i kloniti se aplaudiranja otkrivanju tople vode. S obzirom na to šta smo sve uradili i gde smo bili na biciklima u poslednjih 15 godina, i uporedivši to sa jednom njihovom lepom višednevnom vožnjicom za koju su angažovali profesionalnu ekipu za podršku, snimatelje i fotografe i onda odvalili medijske talambase a propo toga, reklo bi se da imaju malo bolji marketing od nas :wink: . U svakom slučaju, za razliku od nas, oni su to shvatili kao POSAO. Priznajem da nisam imao vremena da pažljivo otpratim njihove TV nastupe pa nemam pojma šta su i kako pričali, ali dali smo im prostor na Freebikingu sa nekim načelnim dogovorom da Freebiking ne zaobiđu u tom svom promovisanju planinskog biciklizma. Koliko se toga drže, recite mi vi koji ste u toku.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by Grujic »

Sedam vrhova za sest dana, koliki li je bio prethodni nacionalni rekord :D . Ovo sto su oni odvozali ja bi presao za najvise pet dana i to sve sa bisagama i satorom al necu ljudima da kvarim rekord 8)
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by Motic »

Sale, razumemo se u potpunosti... upravo sam i ja to hteo da kažem, ljudi koji su izvezli ove vrhove uradili su nešto što vole (ništa novo što većina od nas ovde nije na ovakav ili onakav način već uradila) ali sa jednom razlikom, neko je stao iza toga i u tome je ključni problem.
Po mom mišljenju, a imajući u vidu da imam i dovoljan staž u javnim finansijama, Turistička organizacija Srbije koja svoje aktivnosti i projekte finansira sredstvima svih građana ove zemlje ne bi trebalo da sa njima raspolaže na selektivan način, i mislim da je trebala da formira jasne kriterijume kako bi omogućila i drugima ulazak u ovu ekipu.
Ja se samo pitam tj pitam selektora ekipe ako je postojao, kako je neko ko je želeo i u krajnjoj liniji mogao da dokaže da je dostojan ove ekipe, mogao u nju da upadne i učestvuje u akciji... no nije ni to ništa novo, barem u ovoj našoj zemlji...
... ali ima i svetlih tačaka...
...postojanje ovakvog portala kao što je Freebiking govori samo za sebe i svaki komentar je suvišan. Freebiking je projekat svetskih razmera i stvarno mi je žao što ljudi koji su plaćeni da rade na promociji ove zemlje (mislim upravo na gore spomenutu TOS) ne vide da to što oni sada otkrivaju postoji godinama u ovoj zemlji i to na jenom zavidnom nivou...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by bluealek »

Motic wrote: ...postojanje ovakvog portala kao što je Freebiking govori samo za sebe i svaki komentar je suvišan. Freebiking je projekat svetskih razmera i stvarno mi je žao što ljudi koji su plaćeni da rade na promociji ove zemlje (mislim upravo na gore spomenutu TOS) ne vide da to što oni sada otkrivaju postoji godinama u ovoj zemlji i to na jenom zavidnom nivou...
TOS-u sam se informacijom o postojanju Freebikinga i nekim predlozima kako da nas podrže i promovišu više puta obraćao, ali sam nailazio na zid ćutanja - ni odgovora me nisu udostojili. Moguće da se nisam obratio pravoj osobi. U svakom slučaju, možda ne bi bilo loše da se i ti (ili neko drugi ko ima kontakte sa TOS-om) istom obratite upravo sa nekim ovakvim komentarom. Što im se više vas obrati, to će im biti jasnije da je u pitanju jedan vitalan pokret čije postojanje ne mogu da ignorišu.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by arxmilan »

E stvarno ovo nije uredu, a kad sam sisao sa guarane :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Serbian 7 summits by bike

Post by sssasa »

...kad ces vise odrasti mali veseljache...kaze se u jednom crtanom filmu!
Veliki koji raspolazu finansijama i drze moc u ovoj drzavi nisu prepoznali da mogu da se ugrade u ovoj prici i da iz toga oberu kajmak.
Medjutim meni je cak sta vise drago Zbog toga. Kad bude (nedaj boze) uletela neka zverka sa kintom sa talambasima i mlatio na sva zvona o ovoj prici tu ce sve izgubiti draz. Prijateljstva i drugarstva koja su ovde stvorena su prava a ne na bazi magle i medija. Ovo je nesto nase iskreno,pravo bez trunke duplih namera,grupa dobrih ljudi koja deli istu ljubav prema prirodi i biciklizmu...boje je da tako ostane pa makar u mediskom zapecku a ko hoce da se reklamira taj vec i nije iz nase price
Post Reply