Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by alazovic »

Drugari,

Izgleda da je pala odluka o alternativnoj vožnji za nedelju - trasom "ćire" Zaječarskog, pa na severne delove Kučaja.

Opis imate na: http://www.stazeibogaze.info/2011/01/05/zajecarski-cira , a okupljanje je na izletištu Grza.
GPS trek je na http://www.stazeibogaze.info/wp-content ... avorak.gpx

Već je desetak zainteresovanih, pa pourite sa odlučivanjem i pakovanjem u automobile.
Iz Kraljeva idu Kuša, Branko i Baltoja, probaću i ja ako uspem da izrokiram subotu i nedelju.
Požarevac - Saša sa ekipom
Beograd - Polar...

Navijajmo za lepo vreme!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Mladjan
Posts: 39
Joined: 11 Jul 2010, 18:41
Location: Pozarevac

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Mladjan »

...bice to prava pikanterija... jos ako bude kisice kompletan uzitak :wink: ...iz Pozarevca nas dolazi minimum četvorica sa stoprocentnom sigurnoscu :)
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by sssasa »

...ekipa iz POzarevca dogovorila i dolazi na GRzu u nedelju do 8h ujutru( minimun cetvorica a sutra mozda potvrde jos dvojica). Dobro bi bilo da se svi pojavimo u okvirno vreme do 8:30 da mozemo opusteno da izvezemo krug bez vremenskog tesnaca da bi se kuci vratili u neke normalne sate.
...znaci trebace nam svetla za Tunel :twisted:
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Gruja »

sssasa wrote:...znaci trebace nam svetla za Tunel :twisted:
Ma to samo onima koji hoće da gledaju lepote tunela, inače ne. :lol:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by bluealek »

sssasa wrote:Dobro bi bilo da se svi pojavimo u okvirno vreme do 8:30 da mozemo opusteno da izvezemo krug bez vremenskog tesnaca da bi se kuci vratili u neke normalne sate.
Trasa je zaista laka, nigde nemate neki jači uspon i čak i kilavci poput mene bi je prilično brzo izvezli bez po muke. Ne bih bio iznenađen kada biste postigli ukupni prosek brzine reda 12-13 km/h. Tako da bi lako moglo da se desi da oni brži stignu i malo da prošire krug, na primer tako što ne bi direktno od Javorka krenuli dole ka Grzi, nego preko Velikog Igrišta i Pešterca, pa od početka asfalta koji se spušta ka Grzi (nesuđeni put za Sisevac). Videćete, i ti južniji delovi Kučaja su vrlo zahvalni za pedaliranje 8)
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by luuzzzeer »

Kako god da računam da se ja i Polar pojavimo u nedelju u 8:30 na start vožnje ja bi iz Bečeja trebao krenuti oko 3-4 posle ponoći :)
Odvoziti 50 km bajkom, vratiti se do BG pa odande u Bečej i pojaviti se u ponedeljak ujutru u 7 na posao gde me u 9 čeka jedan ozbiljan sastanak (u među vremenu mi šef isplanirao ponedeljak) nije izvodljiv.

Žao mi je ali moram da odkažem ovo putovanje, ipak ću se opredeliti za Discovery tour na Fruskoj Gori u subotu.

Želim Vam lep provod i divan dan!
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by fermax »

Dolazim i ja. Subotu cu provesti u Kraljevu. Dolazim na odradiste u nedelju u 8:30h. Mozda podju i moji sinovci iz Kraljeva.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by alazovic »

Šta da se radi, šta da se radi???
Ide mi se, a prognoziraju kišu od sutra u 12 pa narednih 24h...
Videću još, ima vremena :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by KUSHA »

Ovi predomišljači su veoma negativni i malo mnogo gledaju prognozu.Start iz Grze je definitivno u 9h.Da se prebrojimo:
Beograd:
-Polar(još jedno upražnjeno mesto)
-Shebez(
-Fermax(dolazi svojim autom)
-
Kraljevo:
-Kuša

-Baltoja
Požarevac
-Sassa
-Željko
-Mladjan
-Još jedan drug
Niš:
-Milan
-Braca
-Nadam se Siniša
-i još jedan četvrti
Leskovac:
-Gruja
-grujina devojka Tanja
-grujin brat
Da li ima još neko zainteresovan iz Beograda da bi krenuo sa Polarom da ne bi dolazio sam?Ima za dvojicu mesta.
U tunelu naj verovatnije gotovo sigurno ima voda tako da se pedalira bosom nogom.Ako neko ima neoprenske čarape koje se mogu kupiti u ribolovačkim prodavnicama dobro bi došle.Ko god ima lampu(svetlo) neka ponese.
Last edited by KUSHA on 28 May 2011, 21:16, edited 4 times in total.
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Motic »

vidim već sam prijavljen, ali čisto reda radi.... idemo.... TU TUUUUUU !!!!!
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by KUSHA »

U prvom dogovoru danas kad sam se čuo sa Sašom iz Požarevca dogovor je sklopljen da vozimo krug koji se razlikuje od kruga koji je Aco postavio i ima ga na staze i bogaze.Ustvari to je pola Grza '-Samanjac a pola Grza-Rtanj.Preuzmite oba treka da imate pa ko voli nek izvoli.http://duborezac.webnode.com/trek/
Last edited by KUSHA on 28 May 2011, 00:25, edited 7 times in total.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Gruja »

Iz Leskovca najverovatnije idemo nas troje, kako si napisao. Možda se pojavi i četvrti, ali videćemo.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by Gruja »

Sada pogledah novi trek, ipak je previše 90km za jedan dan, bar za Tanju. Tako da ćemo mi, ukoliko dođemo, voziti najverovatnije onaj kraći krug.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by alazovic »

Ljudi,

Moj savet vam je da se ne obazirete na ovu Kušinu i Saššinu varijantu, ona je veoma mazohistička po kišnom vremenu, a 90 km je mnogo za grupu od petnaestak biciklista i po suvom! Ako se ipak odlučite za taj krug, ponesite lampe, zanoćićete na spustu do Grze verovatno.
I da vam ne bije kiša direktno na glavu, putevi po Kučaju, a posebno onaj na spustu oko Javorka i dalje kroz šumu do asfalta su katastrofalni kad su vlažni. Dovoljno će da bude problematična i prva najavljena, srednja staza.

A ako vas uhvati kiša, imate najmanji krug od 40 kilometara, bez penjanja na Kučaj. Kad od Samanjca dođete do asfalta, vi nastavite do Čestobrodice i siđite do Grze. Ako budem došao, a put trasom ćire se pokaže iole raskvašen, izabraću ovu najkraću varijantu.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Grza, Samanjac, Kučaj - nedelja 29. maj

Post by KUSHA »

A ako vas uhvati kiša, imate najmanji krug od 40 kilometara, bez penjanja na Kučaj. Kad od Samanjca dođete do asfalta, vi nastavite do Čestobrodice i siđite do Grze. Ako budem došao, a put trasom ćire se pokaže iole raskvašen, izabraću ovu najkraću varijantu.[/color]

Aco za tebe mislim da je najmanje vlažan i najkraći put od kompa do kreveta.
Post Reply