Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by KUSHA »

Što se tiče Stolova Sale nebismo se penjali od manastira Žiče već krenemo putem za Goč pa uz reku Meljanicu.Tu je najlakči uspon.Sa stolova se ne spuštamo u Kamenicu već izlazimo mnogo visočije i bliže goču. Što se tiče uslova puta tu su odlični .Da ne bude da svako navodi na svoju vodenicu(mislim na blizinu) mislim da je Grza sa tunelom naj neutralnija.Ja sam za i ako sam polovinu treka i tunel već vozio.Za one koji nisu to je pravi doživljaj.Ps..obavezno poneti neoprenske čarape.Ha ha ha :)Evo i trek za prvi dan Stolovihttp://duborezac.webnode.com/novosti/
Baltoje
Posts: 7
Joined: 05 May 2011, 21:56

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Baltoje »

Ajde ljudi,radujem se kao malo dete a ne znam cemu...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Drugari, ja ću ipak ovog vikenda da odem sa Dragoljubom, njegovom devojkom i Borisom da prođemo trasu od oko 200 km po istočnoj Srbiji kojom bi trebalo da ide tura po prerastima od 1. do 3. jula i da po potrebi odradim na njoj neke korekcije (Miroč, severni obronci Deli Jovana, oko Majdanpeka, štrafta kroz srce Homolja ka Samaru, tu će biti najneizvesnije oko ušća Perasti u Tisnicu). Vreme će verovatno biti promenjivo, sa povremenom kišom, no mi ćemo ipak da nosimo šatore, pa kako nam se zalomi.

Dakle šta god da odlučite, želim vam lep provod!
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Polar »

Ovo je druga uzastopna,u napred planirana tura,koja se otkazuje.Prelazi u naviku.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by bluealek »

Polar wrote:Ovo je druga uzastopna,u napred planirana tura,koja se otkazuje.Prelazi u naviku.
Nažalost... To samo dokazuje da je bajkerske ture vrlo nezahvalno planirati previše unapred, jer mogućnost njihovog izvođenja zavisi od previše faktora. Evo, ovamo bismo verovatno otišli, da vreme nije tako nestabilno i da to nije tako daleko, pa je opravdan strah da se pređe toliki put (što nije ni mala količina para) za nešto što je diskutabilno koliko bi se moglo nazvati užitkom?

Postoje dakle objektivne okolnosti koje nas često ometaju (pre svega vremenske prilike), a postoje i subjektivne - lepo je kad postoji mogućnost da se puno unapred nešto isplanira, ali ne valja ni kad se previše unapred planira. Naime, koliko nas, u ovom sumanutom današnjem tempu života, može uopšte da planira toliko unapred, i da bude siguran da mu neće iskrsnuti neka prioritetnija obaveza? Ovo je aktivnost koja je svima nama hobi, pasija, ili kako bi to oni sa manje razumevanja nazvali - zabava. Od ovoga niko od nas u poslednjih 13 godina nije zaradio žute banke. I logično je da bilo šta što ima rang obaveze, bilo da je u pitanju poslovna ili porodična, nešto od čega se živi, dobija prioritet kada iskrsne.

Nisam nimalo srećan što je tako, ali je tako. Nekako mi se čini da smo mnogo više pedalirali u godinama kada nismo pravili godišnje planove, kada smo se dogovarali danas za sutra, kad se ispostavi da nam je iskrslo malo slobodnog vremena, pogledamo u nebo, a ono lepo za vožnju. Jeste da je onda bio uspeh da nas se sakupi više od 5-6, ali nije bitno. Ponekad je čak lakše koordinisati ljude kad ih je manje. Pogledajte recimo Rajka i njegov pristup pedaliranju - on je čovek non stop na biciklu. Kad pronađe nekoga da mu pravi društvo, pedalira u društvu; u ostalim situacijama (a takvih je, čini mi se, mnogo više), pedalira sam. Pedaliranje je prevashodno individualna aktivnost, i što se mi više trudili da je proglasimo za masovnu, to ćemo manje pedalirati.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by pedja »

Шта да вам кажем, пребаците се на теренце.. тад вам невреме неће сметати :)
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by luuzzzeer »

Drustvo bice jos prilike za zajednicko pedaliranje. To sto ovaj put nije uspelo ne znaci da nikada vise nece ;)
Ja cu sutra ujutru oko 7 casova krenuti za Frusku Goru, na Popovici sam oko 9. Planiram da vozim stazom srednjeg pesackog maratona (oko 50 km). Ako bi neko da se pridruzi ili ima neki bolji predlog za voznju i trazi drustvo tu sam :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by barda »

Polar wrote:Ovo je druga uzastopna,u napred planirana tura,koja se otkazuje.Prelazi u naviku.
Polar, glavu gore, biće lepih vikenada, sada malo ja tebe da tešim :wink:

Možeš da se pridružiš luzzer, ali ponesite kabanice i čizme, kiša vam ne gine :mrgreen:

Sale je lepo analizirao, sa dugogodišnjim iskustvom organizacije, tok izrade izleta, a i nije teško posle par izleta shvatiti da vreme daje poslednje odobrenje da li se kreće ili ne (i to dva, tri dana pre puta). Ko je jako zagrejan, i spreman na sve, i da se vozi po mogućoj ili sigurnoj kiši, uvek može da krene, ali se na Radan planini videlo da je takvih malo i da je većina pogrešila što nije išla sa nama do Caričinog grada...

Ja, lično, sam za sigurniju i suvlju varijantu uvek, ali ako smo već na licu mesta - treba rizikovati :wink:

Što se tiče najava unapred, meni se sviđa taj godišnji (okvirni) plan i mislim da treba da postojim, da ljudi bar imaju viziju gde bi se išlo, šta da odaberu, koliko toliko planiraju i raduju se izletu, uvrste ga u to-do listu, ali uvek crvenim slovima treba da piše da se do dva, tri dana pred put neće znati polazak...

Evo ja već od objavljivanja planiram Pelister i Čvrsnicu, kao što sam prošle godine planirao Solunsku glavu i Zelengoru sa Maglićem - i ispostavilo se da su to bila dva najlepša izleta na kojima sam bio :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by Polar »

Ne odustajemo.U toku su dogovori.Neko će već to staviti uskoro u najavu.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Pešter, Jadovnik - 27. maj 2011. do 29. maj 2011.

Post by alazovic »

Pala je odluka, evo najave za vožnju ćirinom trasom po Samanjcu:
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=3&t=2188

Ovde više ne moramo da pišemo :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply