Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by Vlajko »

Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

pitam cisto da znam da se malo pripremim,imam jos 2 drugara koji su spremni na takav poduhvat :)
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by luuzzzeer »

Vlajko wrote:Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

pitam cisto da znam da se malo pripremim,imam jos 2 drugara koji su spremni na takav poduhvat :)
Kada, koliko dana, itd? :) ?
acony
Posts: 5
Joined: 18 May 2011, 18:28

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by acony »

Pozdrav,

Evo ja procitah upravo ovo, registrovah se samo da bih rekao da takodje planiram i da bi ako mi termin odgovra rado se pridruzio grupi.
Ako je moguce da iskombinujemo sto vise off-road-a bilo bi idealno ;D
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by luuzzzeer »

acony wrote:Pozdrav,

Evo ja procitah upravo ovo, registrovah se samo da bih rekao da takodje planiram i da bi ako mi termin odgovra rado se pridruzio grupi.
Ako je moguce da iskombinujemo sto vise off-road-a bilo bi idealno ;D
I ja sam vise za off road variantu nego za drumski put... ;)
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by Vlajko »

U principu odmor mogu dobiti kad hocu,to ne predstavlja problem..samo da se malo kondicija dovede u red i mozemo ici.

Tipujem kraj juna pocetak Jula

ko je ozbiljan neka me kontaktira na pp :D
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
acony
Posts: 5
Joined: 18 May 2011, 18:28

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by acony »

Pozdrav,

Meni je zbog ispita zeznut taj termin premda ne znam jos kakav ce mi biti raspored.
Vise bi mi odgovarao kraj jula, mada znam da je to kasno...

Mozes li da izneses malo vise detalja o ruti, koliko dana planiras da putujes, da li planiras da spavas u motelima ili pod otvorenim nebom itd cisto da vidimo da li se jos neko uklapa.
Meni licno nije problem i da vozim 250-300Km roada po danu, al mislim da je to totalni nonsens za ovu turu i da treba ici polako pa putovati vise dana, tj. takav je moj personalni plan...
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by luuzzzeer »

acony wrote:Pozdrav,

Meni je zbog ispita zeznut taj termin premda ne znam jos kakav ce mi biti raspored.
Vise bi mi odgovarao kraj jula, mada znam da je to kasno...

Mozes li da izneses malo vise detalja o ruti, koliko dana planiras da putujes, da li planiras da spavas u motelima ili pod otvorenim nebom itd cisto da vidimo da li se jos neko uklapa.
Meni licno nije problem i da vozim 250-300Km roada po danu, al mislim da je to totalni nonsens za ovu turu i da treba ici polako pa putovati vise dana, tj. takav je moj personalni plan...
Koliko dana u opste mislite da je za tako nesto dovoljno? :) Ali odgovori na gore postavljena pitanja i mene zanimaju.
acony
Posts: 5
Joined: 18 May 2011, 18:28

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by acony »

@luuzzzeer

Pa pazi pojedini su vozili i do mora za 24h - Boris iz NS-a ako se ne varam, al kao sto rekoh u tome nema neke poente - citaj uzivanja.
Ja mislim da bi trebali da pedalamo min 5 a max 11 dana - opusteno skroz...
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by luuzzzeer »

Posto ja verovatno necu imati toliko dana meni bi odgovaralo da se u roku od 12-14 dana zavrsi sve tuto kompleto.
Nemam iskustva u takvim dugim voznjama, ali volju da ga steknem definitivno imam! :) Ne mogu da procenim sta je realno i sta nije. Znam samo da kondiciju za puno voznje imam i ako se dogovorimo nesto konkretno radicu na tome da ga imam jos vise. Opremu imam tu i tamo, ali to ce biti najmanji problem.
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by Vlajko »

ako imamo sator (ja nemam trenutno ali cu kupiti Mc Kinley oko 5.500din) mozemo da se zabodemo negde usput,odmorimo,pa nastavimo...
ja sam okvirno naveo taj datum,moze kako vecini odgovara naravno... bilo bi dobro izbeci tropske temperature sredinom jula...

mislim da je poenta videti dosta stvari osim pukog jurcanja na more... greota ne svratiti na zlatibor i slicno....

neka bude da cemo termin usaglasiti sa vecinom... jel to ok?
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by Nesha »

Za 5 dana lagane vožnje sigurno stižete do mora. Meni je prošle godine trebalo 7, s tim da sam jedan dan proveo na Durmitoru, a jedan sam obilazio Skadarsko jezero. Ipak ima previše toga da se obiđe, vidi i doživi da bi žurio i svo vreme gledao u prednji točak...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by IRalic »

Pa da, obicno je to u rasponu 7-12 dana, u zavisnosti od trase i usputnih atrakcija :)
Ako planirate natovarene bajseve, i off-road, onda racunajte na ne vise od 70km/dan odprilike. Ako ne i manje ako je teren zahtevniji.

U turoteci na sajtu imate dosta prica o putovanju do mora, pa pogledajte tamo za inspiraciju :)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Vlajko
Posts: 20
Joined: 29 Apr 2011, 19:03
Location: Beograd

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by Vlajko »

Ima li jos zainteresovanih???

pitam kako bi mogli uskoro da preciziramo datum i broj ljudi... :)
Bolje jedno vruce pivo,nego 4 ladna :)
acony
Posts: 5
Joined: 18 May 2011, 18:28

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by acony »

Kao sto rekoh 5 dana je min. po mom misljenju nije problem to izvesti i brze, al nema smisla samo pedalati...
Da se ne zavaravamo 70Km off-road voznje, je mnogo dakle ako pricamo o klasicnom off-roadu na usponima se ide jako sporo plus ako budemo imali teret bice da se gura ohoho :D
ako imamo sator (ja nemam trenutno ali cu kupiti Mc Kinley oko 5.500din) mozemo da se zabodemo negde usput,odmorimo,pa nastavimo...
ja sam okvirno naveo taj datum,moze kako vecini odgovara naravno... bilo bi dobro izbeci tropske temperature sredinom jula...
U zavisnosti za koju se varijantu dogovrimo ja u skaldu sa time ili vozim hardtail ili vozim fulasa, tako da ako idemo na sator varijantu, onda hardtail + bissage a ako cemo neke motele, planinarske domove, privatni smestaj nema potrebe da se tovarim toliko :D
Plus i ja moram da kupim sator...
neka bude da cemo termin usaglasiti sa vecinom... jel to ok?
Sto se datuma tice, pa da kako vecini odgovara...
acony
Posts: 5
Joined: 18 May 2011, 18:28

Re: Planira li neko turu do mora ( CG ) ?

Post by acony »

i..... ?
Post Reply