Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by alazovic »

Za one koji brinu šta je sa ekipom na Radanu po ovom kijametu, upravo sam se čuo sa SaletomV:
Bicikliste je zakačila kiša, a Saša je bio u hedonističkoj grupi koja se motorizovana spustila do Đavolje Varoši - oni su extra uživali!

Za subotu nisam pitao, pretpostavljam da im je bilo super po suvom i sunčanom vremenu :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Milan »

Evo par utisaka od mene iz grupe onih koji su prvi danas napustili Radan.
Prvo bih se zahvalio porodici Grujić na prevelikom gostoprimstvu i svemu što su uradili za nas pre našeg dolaska kao i za vreme boravka, kako bi nam bilo što prijatnije. Priprema delova placa, sredjivanje vikendice, roštilj u petak, kotlić u subotu, jagnje na ražnju za nedelju su deo onoga što su nam priredili. Hvala još jednom.
A Radan planina je za mene pravo otkrovenje sa svojom lepotom i dobrim stazama za mtb. Odlično vreme u subotu, dobra ekipa, lepa putanja kojom smo prošli i šta reći drugo. Savršeno.
Pozdrav i da nas vreme posluži za Frušku Goru. Evo i paketa fotografija
http://hotfile.com/dl/117159515/0756b00 ... a.rar.html
Pozdrav.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by bluealek »

Gostoprimstvo koje smo od Grujinih doživeli zaista je nešto do sada nezabeleženo na Freebiking skupovima :o . Svima će nam ostati u najlepšem sećanju i siguran sam da ćemo se još družiti! Radan je zaista sjajan. U subotu smo imali savršen dan - dovoljno topao, šerpa plavo nebo, stazu koja je bila i kondiciono i tehnički zahtevna (1400 m uspona na 44 km dužine, bilo je i guranja na jednom delu), ali i vrlo lepa i raznovrsna. Tog prvog dana Kuša, Željko i Sale (Požarevac) su se odvojili i spustili bajsevima do Đavolje varoši, tako da su oni napravili čak 2000 m uspona i preko 65 km pređenog puta! Radan je zaista otkrovenje - prosto ne zna čovek da li su lepše guste šume ili ono malo pašnjaka. Dopada mi se čak i kako je Đavolja varoš sređena, i to ne samo "kameni đavolčići", već je i sama šuma kroz koju staza ide, sa prastarim, čvornovatim i razgranatim bukvama prelepa. Više detalja uskoro, kad "razvijem" slike 8)
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by asrdjan »

Evo, pre nego što se slegnu utisci, fotke i video snimci...
Samo - Grujićima beskrajno hvala na gostoprimstvu!
Vožnje, oba dana - sjajne.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Gruja »

Hvala na komplimentima, trudili smo se da omogućimo da se prijatno osećate na Radanu.
Moji roditelji su oduševljeni freebikerima i ovo je za njih jedno interesantno iskustvo.
Drago mi je da vam se Radan dopao, a posebno mi je drago to što ste se, i pored lošeg vremena, drugog dana snašli kako da iskoristite slobodno vreme, jedna ekipa džipom do Đavolje Varoši, a druga biciklama do Caričinog grada.
Milane, slike su odlične, hvala što si ih podelio sa nama... moje će verovatno sutra biti online, mada ih ima malo.
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Motic »

Šta reći, nezaboravno.
Gledajući najavu video sam da je Đavolja blizu i pomislio kako bi bila prava šteta ne videti je. Drugog dana kada sam gotovo bio siguran da se neće voziti, imali smo odličnu vožnju.
Radan je definitivno ostavio lepe utiske i uspomene između ostalog i na dva moja pada u dva dana.
Hvala Gruji i njegovoj porodici na gostoprimstvu koje je bilo iznad svih mojih očekivanja.
Željko Žagubica.
http://www.facebook.com/#!/media/set/?s ... 1431617168
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by barda »

I ja bih želeo da se javno zahvalim porodici Grujić i šire (devojkama, komšijama, učesnicima), na odličnoj organizaciji i sjajnom druženju, koje ću staviti u svoj album i kojeg niko neće moći da mi uzme :D

Izvozanih preko 80km, i 2200m uspona, od jarko plavih do dramatičnih oblaka, od sunca do malo kiše, od Sokolovog visa do Caričinog grada, a sve to sa placa koji je na 666m nadmorske visine sa koga se širi pozitivna, ljudska, topla energija! (to je još jedna Radanska "anomalija") :wink:

Dok pravi, fotoalbum, ne izađe (očekujem ga u narednih par dana), kojeg ću podeliti sa vama, pozdrav za preko 30 ljudi koji su se okupili na Radan planini!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Бранко »

Судећи по Милановим фотографијама које сам видео(браво Милане) могу само да жалим што нисам имао прилике да ову туру извезем са вама. Завидим вам. Биће још прилика. Сале,Барда хајмо мало брже са тим фотографијама.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by držnedaj »

Blago vama...verujem da je bilo i lepo i zabavno...a kako bi drugačije.
Nego dajte slike...ima ovde gladnih očiju...
Motic
Freebiker
Posts: 30
Joined: 05 May 2008, 13:16
Location: Žagubica
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Motic »

Nešto malo slika... http://www.facebook.com/#!/media/set/?s ... 1431617168
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by Polar »

Pre svega,moram da istaknem,da je Gruja zajedno sa svojim roditeljima i bratom,u mnogome doprineo da se boravak na Radan planini neće zaboraviti.Ta količina gostoprimstva,predusretljivosti i želji da nam se ugodi je za svaku pohvalu.
Grujići,još jednom Vam hvala.
Sve ostalo će vam reći fotografije.
https://plus.google.com/photos/10525795 ... banner=pwa
Last edited by Polar on 08 Jul 2014, 15:13, edited 1 time in total.
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by asrdjan »

Evo i filmića - http://www.youtube.com/watch?v=U3GN1C9aWD4 .

I nisam mogao da odolim a da ne stavim i priču na oproštaju sa domaćinima, nadam se da niko neće zameriti :D ... Kuša je nekako spontano delegiran da se izbori da divni domaćini pristanu da im se nadoknadi bar deo troškova našeg dvoipodnevnog gošćenja. Evo kako se snašao -
http://www.youtube.com/watch?v=4HHMVRquB9w
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by držnedaj »

Strava..pa to je bila gastronomska tura....živeo Kušin govor.
:arrow:
User avatar
mazi
Posts: 10
Joined: 14 Feb 2011, 12:40
Location: Leskovac

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by mazi »

Jesam bio najćutljiviji, prva tura a još i najmlađi (što mi se nije do sad desilo) ali sam prezadovoljan i drago mi je što sam učestvovao. Da se zahvalim javno Kuši za vožnju do vikendice i nazad, Saši za odličnu vožnju dzipom i celokupnom obilasku Đavolje Varoši pa se nadam da ću na nekoj od narednih tura uspeti da vratim, tj uzvratim istom merom.
Da mi je neko pričao ne bih verovao da i dan danas može da se organizuje ovakva bike tura. Hvala Grujo na smeštaju i na pozivu pre svega (ono kao javno :) ) Nisam popamtio sva imena ali ukratko svaka čast svima pogotovo starijim članovima, prava ste motivacija što se tiče sportskog duha i pedaliranja.

Saša
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Radan - uzduž, popreko i naokolo, 6-8.maj 2011.

Post by barda »

Radan u proleće (80km, 2200 mu)

Radan planina, na jugu Srbije, tik uz granicu sa Kosovom, u poslednje vreme je poznata po priči o antigravitacionoj anomaliji, koja je dobra reklama da privuče turiste. Međutim mi smo se drugim povodom popeli na tačno 666m nadmorske visine kod porodice Grujić iz koje se širi toplo, ljudsko, gostoprimstvo. Sa druge strane planine je Đavolja Varoš, sve ukazuje na neka čudesa, ali najveće čudo ove planine su priroda i ljudi. Bez njih, ne bi bilo ni čudesa, a mi smo došli da to sve istražimo, da uživamo i freebikerski se družimo....

https://picasaweb.google.com/Igor.Bardi ... 0km2200Mu#

Uživajte! :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply