Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by barda »

Ako nemate brod ili čamac, to nije razlog da se ne spustite niz Dunav, i to jednim grebenskim putem, gde ćete uživati u pogledu. Smenjivaće se plodna vojvođanska polja, plavi Dunav, i lagani, vijugav, makadamski i zemljani put. Posle Krčedinske ade, idu Slankamenački vinogradi, a zatim i Stari Slankamen, mesto sa dosta lokacija koje možete obići. Podsetiti se istorije, videtu ušće Tise u Dunav i uživati u samom kraju (početku) Fruške Gore!

https://picasaweb.google.com/Igor.Bardi ... 50km800mu#

Uživajte, a sutra stiže i trek! :wink:

P.S. Za sada evo jedne mape http://www.indjija-tourism.com/code/navigate.php?Id=305
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by rajko55 »

Lepa tura i lepa foto-reportaža !!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by IRalic »

Like! ;)

O nisam video ove novosti oko kojih se potrudila opstina, table znakovi i to. Lepo lepo.
A ono sto zaista fali da bi uzitak nio potpun je bici staza iznad Dunava, od Karlovaca do Slankamena.

Ne znam kuda si tacno prosao, dok ne vidim trek, ali uglavnom grebenom se izgleda moze ici skoro celom duzinom
od Cortanovaca (iznad zeleznickog tunela) i dalje su poljski putevi po samom grebenu.
Licno nisam isao celom duzinom, ali tako izgleda na Google Earth-u.
Prosao sam samo na potezu Krcedin-Slankamen, dolazeci iz pravca Beske na centru u Krcedinu skrenuti levo,
pa asfatlom uz brdo i dalje kroz vikend naselje, i onda nekim sitnim zaraslim poljskim putem sam se sa severne strane
vratio na sam greben kod Slankamenackoih Vinograda, podno vodotornja, pa tamo sa raskrsca je dalje dobar makadam sve do spomenika bici kod Slankamena.
Na istu dzadu se moze skrenuti jos u Beski, putem prema Dunavu, pa onda na grenenu uhvatiti put ka istoku,
nadvoznjakom preko autoputa i kasnije se izbija na ovaj asfalt ka krcedinskim vikendicama.

Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by asrdjan »

IRalic wrote: Ne znam kuda si tacno prosao, dok ne vidim trek, ali uglavnom grebenom se izgleda moze ici skoro celom duzinom
od Cortanovaca (iznad zeleznickog tunela) i dalje su poljski putevi po samom grebenu.
S obzirom da se i od Karlovaca do Čortanovaca može ići pored Dunava i onda kroz šumu, možda je sad prilika da se napravi i jedna takva zajednička freebiking ekspedicija pod radnim nazivom "Wild Srem" :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by barda »

Evo i treka

http://www.stazeibogaze.info/2011/05/02 ... niz-dunav/ :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by IRalic »

asrdjan wrote: S obzirom da se i od Karlovaca do Čortanovaca može ići pored Dunava i onda kroz šumu, možda je sad prilika da se napravi i jedna takva zajednička freebiking ekspedicija pod radnim nazivom "Wild Srem" :D

Mislim da je krajnje vreme :) Ovih dana zbog kisa mozda i nije najzgodnije vreme,
ali racunam bolje nego posle kisa, kad se nakote komarci :D


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom niz Dunav (Beška-Stari Slankamen) (50km, 800mu)

Post by IRalic »

Hej :)


Da dodam na ono sto sam pisao i jednu cinjenicu ;)

Neki dan krenoh iz Novoga Sada, i na onoj krivini na izlaski iz Karlovaca, ne znam sta mi bi, al skrenuh ja levo ka Z.stanici Karlovacki Vinogradi.
Ima tamo onaj drum pored pruge, i ide sve do Cortanovci Dunav stanice (i vikend naselja)
Posle onih nekih objekata na reci(magacini,sljunkare) makadam prestaje i nastavlja se solidan "letnji put"
tu i tamo ima podporu od tucanika, ale ne svuda. Ume malo i da bude grbav, a tu i tamo koja barica.
Standardno FG klizavo blato u njima.
Uglavnom prati on prugu sve vreme, uz 2-3 kratka penjanja na brdasce, ili kroz sumicu,
i izbija pred sam pruzni rpelaz pred stanicom Cortanovci Dunav.
Odatle se dalje pored pruge nastavlja put, i krenog njime da vidim gde ce me odvesti,
al poce malo da se spusta i odjedom debela kaljuga celom sirinom - nisam mogo proci.
Okrenem nazad i spustim se dole do Dunava, pa ka Kozarici. Treba tamo da ima put, ili bar staza
koja prelazi prugu i penje se na brdo iznad zeleznickog tunela.
Kod Kozarice nastavim pravo paralelno sa prugom, al zavrsih u encijem dvoristu.
Vratim se malkice nazad i ti vidim ide put ka pruzi strmo gore, a onda pravo kroz maleni tunel od cigala ispod pruge,
i izadje na drugu stranu.
I uglavnom samo tim putem dalje i kasnije izlazi na jeedan put, ko da je onaj sto sam u pocetku hteo pratiti.
Uglavnom za Cortanovce je tu levo, pa uzbrdo malo, i za cas izbih na neke kuce/vikendice.
U jednom mometu izbijam na solidan makadam, svez. Zavrce on za brdo gore levo, i uputih se njime.
Posle malo vikendica makadam se zavrsava i pocinje losiji letnji put koji podno grebena nastavlja dalje istocno ka Beski.
Dakle to je ona varijanta koja izbija na put od Beske ka Dunavu, i dalje produzuje grebenom, il tik ispod njega ka istoku.
Okrenem tu nazad i vratim se tim makadamom i on vodi direkt u selo, i kada se izadje na asfalt, i jos malo,
moze levo da se skrene ka zeleznickoj stanici Cortanovci, ili desno ka centru Cortanovaca, i dalje asfaltom za Besku, ili gore na Banstol.
Ovaj prolazak je sasvim solidan, daleko od neke kozije stazice kako sam je zamisljao, u nedostaku informacija kako od zivog sveta tako i od mapa.
Cak i natovaren bisagama bicikl uz malo avanture moze proci. Jungle obilaznica pentranja na Banstol, pa spustanja u Cortanovce :mrgreen:

Pa ako neko krene tuda, samo pravo pored pruge, onda preko pruznog rpelaza i dole na Dunav, pa na Kozaricu,
i kad se prodje livada i izvor jos malo dalje se konkretno odvaja put u desno ka gore, mada na prvi pogled izgleda kao put to necije vikendice,
ipak izlazi na taj tunel-prolaz ispod pruge i pored jos jednog izvora vodi ka Cortanovcima, ako se skrene levo kada se naidje na taj drugi put koji ide paralelno sa prugom (sigurno moze sve vreme paralelno sa prugom, bez skretanja i spustanja ka Dunavu)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply