Nole

Ovde se fribajkeri mogu predstaviti ostalima. Napišite nešto o sebi, a ne zaboravite i poneku sličicu.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Nole

Post by Nole »

После дужег праћења форума решио сам да се представим. Ја сам Новак Добрић из Новог Сада.

Доста касно сам открио бицикло као изванредно средсто за бекство из свакодневнице. Сада имам већ 50 година и тек пре три годие сам први пут сео на бицикло (ако изузмем дечачке дане).
Првих 12 километара сам прешао на једвите јаде марта 2008. уз три заустављања због недостатка снаге и болног жуљања. Међутим као бивши кошаркаш нисам желео да одустанем. Кад год сам имао слободног времена возио сам синов Полар матрикс ЕX-10 и тих 12 км од стана до Футога насипом сам прелазио све лакше и лакше тако да сам после извесног времена могао да возим и цео сат без заустављања. Знам да ће ово за многе бити смешан податак али ја сам у то време са тим резултатом био презадовољан.
Већ у току лета дошао сам на идеју да направим један круг по Војводини као својеврсан тест сопствених способности. Тако да сам у августу превезао туру ; први дан Нови Сад, Оџаци, Сомбор други дан Сомбор, Бајмок, Стара Моравица, Криваја трећи дан Криваја, Стара Моравица, Бајмок, Суботица, Хоргош, Кањижа четврти дан Кањижа, Нови Кнежевац, Чока, Падеј, Кикинда и пети да Кикинда, Ново Милошево, Нови Бечеј, Бачко Градиште, Темерин и Нови Сад.
После тог искуства бицикло је дефинитивно постала моја преокупација, не у техничком смислу јер је на њему све скромно (опрема је Шимано сис) већ искључиво као средство које ће ме одвести на занимљива места на начин да све детаље пута видим много боље него из аутомобила. Остатак лета и јесени сам возио околином Новог Сада не усуђујући се да кренем на Фрушку гору.
Сезону 2010. су сам почео чим је време дозволило и углавном сам се држао равнице. Да не дужим и Фрушка гора је пала два пута у току прошле године. Морам напоменути да ми се пењање уз Венац и до хотела Норцев није посебно допало, међутим, излазак на врх је донео неописиву радост.

За прво упазнавање мислим да је довољно поздрав свима.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Nole

Post by Milan »

Dodrodošao Nole.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Nole

Post by Gruja »

Dobrodosao, bas mi se dopalo tvoje predstavljanje, lepa ti je ta ruta od 5 dana, bravo!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Nole

Post by barda »

Dobrodošao Nole, moja priča i otkrivanje bicikla je došla tako što su mi lopovi ukrali motor, i hvala im za to :D

Tada sam kupio bicikl i zaljubio se u njega :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Nole

Post by alazovic »

Nole,
Želim ti lepih vožnjica u vremenima koji dolaze :)

Nadam se da se ne ljutiš što sam ti udario par entera u poruci, da bude malo čitljivija...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Nole

Post by Nole »

Хвала свима на лепом пријему.

Alazovicu нема љутње.
Post Reply