Od Beograda do Tare preko Ravne Gore

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Od Beograda do Tare preko Ravne Gore

Post by Gosha »

Prosli vikend bio sam sa prijateljima na jos uvek sneznoj Tari. Jeep klub Srbija bio je domacin Jeep klubu Belgija. Zbog obaveza, nas par je prisustvovalo samo pocetku petodnevnog druzenja clanova dva kluba, koje na Tari traje i u ovim momentima, Sale Veljkovic je jos tamo :-).

Kliknite na link ukoliko zelite da saznate vise, pogledate slike i mali video, naravno sve propraceno opisnim tekstom :-)

http://www.klubputnika.com/profiles/blo ... tare-preko

P.S. Inace, u jednom momentu smo se [subota predvece] spustajuci se sa Divcibara, mimoisli sa Ralicem, tesko je neprepoznati ga :wink:
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Od Beograda do Tare preko Ravne Gore

Post by barda »

Da prepišem komentar:

Super tura! Lep spoj prirode i istorije! A tek što su kockice sjajne.... :) Mada tebi i ne treba vitlo!
I za kraj, kao po običaju, SJAJNO!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Od Beograda do Tare preko Ravne Gore

Post by shebez »

Extra Muzika... :D
Odlican klip i samo da je vreme bilo malo suncanije i vedrije.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Od Beograda do Tare preko Ravne Gore

Post by Gosha »

Barda, iz sada vec kakvog takvog iskustva shvatio sam da su gume broj jedan, tj dzabe ti sve ostalo, snaga motora, diferencijali, reduktor, klirens,..., ako gume nisu odgovarajuce. Pre ce proci neki obican SUV sa 50:50% pogonom bez icega drugog, ako ima dobre gume, nego Rubicon, Land Rover, Lard Cruiser,..., ako ima civilne gume :).

Sto se tice vitla, zaista je rizik bilo gde kretati sam ako ga nemas, ili si daleko od traktora :lol:. Medjutim mozes se uvek voziti sa jos nekim ko te moze povuci, najbolje jos 3-4 vozila, a pozeljno je da bar jedno ima vitlo.

Shebez, muziku sam mogao sam da biram [malo sam skrenuo sa standardnih gitarskih zvukova :D], a vremenske prilike su iznad nasih moci :D. Srecom od ponedeljka do cetvrtka Sale i Belgijanci su imali sunce :D.
Post Reply