Brevet 300km - Subota 16. April

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Brevet 300km - Subota 16. April

Post by IRalic »

Najava breveta od 300km – Subota 16. April 2011, sa startom u 8:00 ispred izlaza sa parkinga Ade Ciganlije, u Beogradu.

Sledece subote je sledeci u kalendaru, brevet od 300km.
Trasa ce nas voditi sa starta Rakovickim i Kruznim putem podno Avale, a zatim preko Ralje i Mladonovca
stizemo do Topole, odakle cemo se uputiti ka planini Rudnik, popeti se na prevoj strmim serpentinama,
a zatim se strmoglavo spustiti na Ibarsku magistralu i njome stici do Gornjeg Milanovca, odakle cemo nastaviti dalje ka Cacku, proci kroz njega i uputiti se kroz prelepu Ovcarsko-Kablarsku klisuru i njome stici do Pozege,
odakle skrecemo ka Kosjericu, i preko prevoja Bukovi stizemo do Valjeva. Od Valjeva dolinom Kolubare stici cemo do Lazarevca, odakle cemo pratiti Ibarsku magistralu i u gluvo doba noci stici njome do odvajanja za Veliku Mostanicu, odakle cemo mirnim spustom koji vijuga kroz sumu i dolinu stici do starog Obrenovackog druma kod Ostruznice, koji ce nas odvesti pravo na mesto odakle smo i krenuli, Adu Ciganliju.
Trasa je dugacka 330km, sa dobijenih oko 2500 visinskih metara. Putevi su solidnog kvaliteta, sa nesto losijim deonicama tu i tamo tek da nas podsete da smo u Srbiji ;-)
Deo puteva je zaista miran i sa malo saobracaja, ali nazalost neki prometniji pravci se nisu mogli izbeci, s obzirom na veoma los kvalitet „zaobilaznica” kojima je originalno zamisljena trasa kako bi se izbega vecina magistralnih puteva.
U povratku cemo voziti deo Ibarskom magistralom, ali kako cemo se tamo zadesiti oko ili posle ponoci,
sacekace nas pust i miran put, sa jako malo saobracaja.

Nadajmo se lepom vremenu, i jos lepsoj i uspesno zavrsenoj voznji :-)

Prijave za brevet 300k su otvorene do Cetvrtka 14. Aprila do ponoci.

Za vise informacija, kao i detalje koji su vam potrebni za prijavu, pogledajte zvanicnu stranicu Randonneurs Serbia www.randonneurs-serbia.weebly.com

Vidimo se!

Randonneurs Serbia

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by alazovic »

Ljudi,
Čuvajte se i dobro pazite, šta drugo da vam kažem!

Vaša trasa od Čačka do Požege je jaaaaaaaaakkkkooo problematična sa stanovišta bezbednosti, tu su non stop neki udesi sa fatalnim posledicama!! Put je uzak, a automobili besne neviđeno!

U Međuvršju, na polovini Ovčarskog jezera OTVORITE ČETVORE OČI u neosvetljenom tunelu koji je u obliku krivine od devedesetak stepeni. Veljin novi tunel kod Občarske Banje je lakši jer je relativno prav i dobro osvetljen, a od njega do Požege čeka vas uski put pun krivina, sa par kraćih neosvetljenih tunela i sa ograničenjem brzine od 70-80km/h.

Od Rudnika do Čačka je malko lakše, jer policija taj deo više kontroliše, a ograničenje brzine je 50-60km/h, ali ne opuštajte se...

Ostalo je manje - više bezbednije, sa manjom gustinom saobraćaja.

Ajd, srećno i oči: :shock:

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by IRalic »

Hocemo :)

Nemam nekog preterano iskustva sa tim parcetom, ali jesam letos dva puta prosao autom,
i delovalo mi je sasvim kulturno. U sred letnje sezone. Saobracaja je bilo onako, ali podloga glatka, obelezena i to ..

Prvobitno sam trasu zamislio potpuno drugacije, ali kad se ispostavilo da Velja bas i nema i nije imao glasaca na Suvoboru i oko Valjeva :lol:
odustao sam od te trase i iskombinovao ovu magistralnu, kao neposrednu i direktnu, sa dobrim asfaltom i nemogucnoscu da neko zaluta.

Inace Aco, da li postoji neka trasa Beograd-Kraljevo koju bi preporucio za bicikl ?
Da je asfalt prihvatljivog kvaliteta, a da nije bas magistrala. Preko Kragujevca i Mrcajevaca ?


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by alazovic »

Igore,

Ti znaš moje omiljene varijante - kolima do odredišta finim putem, pa u šumu bajkom po makadamu, lišću, blatu i kamenju 8)
Nisam baš pravi čovek za traženje lepih puteva po Šumadiji kud bi mogao da prođeš.

U poslednje vreme, kad idem autom za BG, obično izaberem rutu preko Mrčajevaca, Knića, Kragujevca, Topole, pa na auto-put... Ti naravno možeš preko Avale, da izbegneš mađistralu.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by Бранко »

Аца је у праву.
На вашој планираној траси, пут од Рудника до Пожеге је практично најкраћа магистрална веза Србије и Црне Горе на којој доминирају шлепери (избегавају путарину) и често се крећу у колонома између којих дивљају нестрпљиви аутомобилисти. Асфални путеви од Чачка према Пожеги уденути између обронака Каблара и Равне Горе су можда захтевнији ,можда чак и мало дужи алу мирни а о лепоти предела да и не говоримо.
Но ако сте трасу већ ипланирали ,можда је касно за преправке. У сваком случају возите обазриво.
Поззз
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by IRalic »

Znam znam ;) na to sam i mislio, kuda kolima ides ;)

Prvobitno je trasa trebalo da od Gornjeg Milanovca ide ka Takovu i kasnije na Suvobor, i sa suvobora ka Divcibarama.
Nazalost na licima mesta sam se uverio da savernom stranom sa Suvobora ne moze kvalitetno da se sidje.
Asfalt je u ocajnom stanju, i sve sto se nize ide to je gori. Veoma zalim zbog toga, jer je put i okolis jako lep.
Za mtb i opusteno voznju svakako je divna opcija, ali za dogadjaj ovakvog tipa ipak ne.
Posle je trebalo skrenuti na zapad i prikljuciti se putu monica-divcibare, ali tek me je tu cekalo iznenadjenje - nasuprot tome kako je taj put izgledao na mapama, sumlje sa google earth-a su se ostvarile, put je makadam. Solidan, ali makadam nije za drumske bicikle.
Dakle ceo taj kraj odpade jer nema puta. Ima opcija (kao) da se od Takova produzi na zapad i ne skrece ka Suvoboru,
i trebalo bi da se izbije juzno od Tometinog Polja, ali je pitanje kakav je put tamo. Da je zahtevan to vidim po profilu visina, zahtevniji od prvobitne varijante, koja je i sama po sebi bila preterana, pa sam i od samog istrazivanaj tog puta odustao.

I onda posto nije bilo izlaza i poteram magistralom ..

Bilo kako bilo sada je kasno za bilo kakve izmene. Videcemo kako to sve izgleda uzivo, pa ako treba za sledecu godinu ce se smisliti kakava bolja trasa.
Ako nista drugo nadam se bice vremena preko leta da se istraze moguce opcije, sve premeri i ucrta .. :)
Prva je godina, pa su eto i to jedne od decijih bolesti koje treba prelezati.
U zemljama gde se ovakvi dogadjaji odrzavaju duze vreme, jednom kada ustale trasu za svaki od breveta, ona se ne menja godinama,
i svima je lakse, i organizatorima, i onima sto voze jer ako su vozili jednom bar odprilike znaju trasu pa nema gubljenja.

U svakom slucaju hvala na komentarima :)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Brevet 300km - Subota 16. April

Post by Buca »

Nije taj deo puta uopste tako los i problematican.
Ja sam letos prosao kad sam isao na more,bez ikakvih problema,i to u spicu sezone.
Normalno,treba biti pazljiv,ali to vazi i za sve ostale puteve.
Post Reply