Kučaj 2011 godina?

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by KUSHA »

Sale i ostala družino.Imam jedan predlog.Parkirati kola kod Lisina a zatim kanjonom resave ,koji je fascinirajući do Vinatovače pa preko Klencuša i nazad dolinom Kločanice.Mislim da je ovaj krug što se tiče podloge bolji za ovo doba godine.Za sada ekipa koja dolazi većina nije prošla za razliku od prođlogodišnjeg.Branko je odmah odustao,nije imao dovoljno volje jer je već taj krug vozio a pred postavljam da ima još takvih.
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by držnedaj »

Vou. Mi smo to vozili prošle godine, Polar i ja,u novembru tako da ne bismo sada opet to. Nije da nešto fali krugu ali ovo je već relativno dogovoreno. I mislim da je vreme sasvim dobro za planinu.
Tako da sam ja za Kučaj. P.s. u kanjonu i nema toliko sunca i hladno je. :arrow:
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by Grujic »

Ja bih isao ali nema nikog da ide iz Novog Sada.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by Grujic »

KUSHA wrote:Sale i ostala družino.Imam jedan predlog.Parkirati kola kod Lisina a zatim kanjonom resave ,koji je fascinirajući do Vinatovače pa preko Klencuša i nazad dolinom Kločanice.Mislim da je ovaj krug što se tiče podloge bolji za ovo doba godine.Za sada ekipa koja dolazi većina nije prošla za razliku od prođlogodišnjeg.Branko je odmah odustao,nije imao dovoljno volje jer je već taj krug vozio a pred postavljam da ima još takvih.
Prosle godine smo mi vozili u subotu taj krug sto si opisao a u nedelju ovaj preko Pasuljanskih. U dolini Klocanice je bilo vode na sve strane a Milan i ja smo bili ko prasici. E da, i odvozali smo ga za odprilike 2 sata, tako nesto. Prilicno je kratak. Meni je krug preko Valkalucija bio mnogo lepsi i zanimljiviji a i prilicno suvlji. Da mogu dosao bi i ove godine kao sto sam napisao u prethodnom postu ali iz Novog Sada izgleda da niko ne ide a ja nemam prevoz. Cak sam i mislio da sednem ujutru u bus pa da idem sa nekim od Bg ekipe ali mislim da mi je to preveliko cimanje za samo jedan dan voznje. Inace ko ima vremena i toplu vrecu za spavanje nek ide da kampuje na Vinatovacu i u subotu odvoza taj krug sto je Kusa rekao ili mozda da proba da se popne na Beljanicu, pa onda spust do Resave. A u nedelju naravno da odvoza taj fantasticni krug preko Pasuljanskih livada i Valkalucija.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Ja pak imam jedan drugi predlog - da sa Velike Brezovice krenemo kraćim putem direktno za Valkaluci umesto gore oko Tilve Palčin. Time izbegavamo izlazak na 1100 m i mogući zaostali sneg, vodu i kaljugu, a i nekoliko kilometara skraćujemo maršrutu. Dakle, na taj način tura postaje čist hedonizam 8) .
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

nema problema, dogovorićemo se ... siguran sam da je tvoj predlog racjonalan.
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

kao i prošle godine Jagodinci iznajmjujuju kombi sa prikolicom (i vozača) i čekamo vas na pasuljanama.
neki od nas će možda ići i do resavice kao i prošle godine.
paraćinci verovatno biciklama direktno dolaze...
ćupričani ?.
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

Grujic wrote:
KUSHA wrote:Sale i ostala družino.Imam jedan predlog.Parkirati kola kod Lisina a zatim kanjonom resave ,koji je fascinirajući do Vinatovače pa preko Klencuša i nazad dolinom Kločanice.Mislim da je ovaj krug što se tiče podloge bolji za ovo doba godine.Za sada ekipa koja dolazi većina nije prošla za razliku od prođlogodišnjeg.Branko je odmah odustao,nije imao dovoljno volje jer je već taj krug vozio a pred postavljam da ima još takvih.
Prosle godine smo mi vozili u subotu taj krug sto si opisao a u nedelju ovaj preko Pasuljanskih. U dolini Klocanice je bilo vode na sve strane a Milan i ja smo bili ko prasici. E da, i odvozali smo ga za odprilike 2 sata, tako nesto. Prilicno je kratak. Meni je krug preko Valkalucija bio mnogo lepsi i zanimljiviji a i prilicno suvlji. Da mogu dosao bi i ove godine kao sto sam napisao u prethodnom postu ali iz Novog Sada izgleda da niko ne ide a ja nemam prevoz. Cak sam i mislio da sednem ujutru u bus pa da idem sa nekim od Bg ekipe ali mislim da mi je to preveliko cimanje za samo jedan dan voznje. Inace ko ima vremena i toplu vrecu za spavanje nek ide da kampuje na Vinatovacu i u subotu odvoza taj krug sto je Kusa rekao ili mozda da proba da se popne na Beljanicu, pa onda spust do Resave. A u nedelju naravno da odvoza taj fantasticni krug preko Pasuljanskih livada i Valkalucija.
23 aprila planinari iz jagodine idu na beljanicu pa sam ja već u pregovoru sa nekim drugarima da mi tada izvezemo biciklima do lisina itd... tako da nam ta varijanta baš ne odgovara.
bilo je i ovde 2 predloga o promeni trase, ali nam se učinilo da je ova staza dogovorena i dovoljno ispirativna da se vozi ponovo,..
inače je malo neobično da je neko nije vozio klisuru resave a jeste pasuljane...
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

bluealek wrote:Ja pak imam jedan drugi predlog - da sa Velike Brezovice krenemo kraćim putem direktno za Valkaluci umesto gore oko Tilve Palčin. Time izbegavamo izlazak na 1100 m i mogući zaostali sneg, vodu i kaljugu, a i nekoliko kilometara skraćujemo maršrutu. Dakle, na taj način tura postaje čist hedonizam 8) .

ovaj tvoj predlog dobija na značaju kad se pogleda prognoza
http://www.weather2umbrella.com/sr/vrem ... 36823/0/6h
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Šta u vezi prognoze? Ja vidim da je sve ok...

Ne bih da unosim zbrku, ali čisto da nabacim ideju da ima i drugih zanimljivih krugova koji se mogu odvozati kao prolećna Kučajska uvertira. Na primer:

http://www.stazeibogaze.info/2011/01/03 ... i-javorak/

Ovo bi moglo da se skrati utoliko što se ne bi spuštali na Prskalo, nego na severu završili sa Malom i Velikom Brezovicom, eventualno sa Velike Brezovice otići do Valkalucija i natrag. Ima i drugih zanimljivih varijanti koje bi se mogle voziti od Grze (pre 7-8 godina smo često upravo tamo počinjali bajkersku sezonu).
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

sve je u redu ali vetar moze da usporava, ali i da ubrza naravnno.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by KUSHA »

Ja sam danas pominjao Branku da postoji mogućnost skraćivanja direktno na Valkaluci jer prosle godine tajming je bio diskutabilan .Malo nam je ostavljao vremena za kuliranje.Što se tiče polaska iz Grze i to je odlično.Ne treba preterivati sa velikim krugovima i juriti ceo dan kako bi stigli do mraka na odredište.Za sada brojno stanje kraljevčana je tri dok je Aco još u pregovorima.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Petroslave, da znas da si u pravu za vetar... evo nas na Dupes Coki i vetar duva uraganskom snagom :-(. Tamo na cistini po ovom vetru zaista necemo biti u stanju da pedeliramo. Skracujemo definitivno...
petroslav
Posts: 19
Joined: 26 Feb 2010, 20:40

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by petroslav »

postoji prostor kod Paraćina zvani Zmič. Tu stalno duva.
Tu sam naučio kako se bicikl vozi brzinom ranjenog puža.
sutra će ipak biti bolje vreme.
pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kučaj 2011 godina?

Post by bluealek »

Na žalost odvozaćete ovo po Kučaju ovoga puta bez mene. Danas mi se dok smo bili u Debelom Lugu javio Saša Drakulić, dečko koji do sada još nije vozio sa nama, sa pitanjem da li u nekim kolima ima još neko slobodno mesto i posle malo razmišljanja odlučio sam da mu ustupim sopstveno kod Polara u autu. Nije u pitanju samo umor od čitavog dana hoda, već je mnogo važniji razlog što sam ceo dan kombinovao u glavi kako da za pet radnih dana naredne nedelje završim sve što MORAM da završim pre nego što odem na nedelju dana da zbrinjavam belgijance i kako god da sračunam nedostajao mi je jedan radni dan. Poslednji tekst jednostavno MORAM sutra da napišem i prosledim u dalju proceduru da bih bio siguran da ću već u petak posle podne bti slobodan (u toku naredne nedelje između ostalog treba da se odradi i fotografisanje komponenti za onaj tekst o cikloturizmu, koji je već napisan).

Molio bih da ovo ne shvatite kao ispalu, jer mi se zaista išlo (pogotovo na Kučaj koji je za mene najmoćniji oblik psihoterapije i "punjenja baterija"), ali moram racionalnom da dam primat nad emotivnim. SAT nije firma u kojoj čovek može sebi da dopusti taj luksuz da se ponaša nonšalantno.

U svakom slučaju lepo se provedite i donesite dobre fotke. Lepo, sunčano vreme ćete sigurno imati, a uz malo sreće vetar će barem oslabiti. Iskombinujte delove onog standardnog treka datog u najavi na sajtu i ovog koji sam postovao u ovoj temi koji pravi krug od Grze da biste dobili kraću maršrutu za turu (bitno je samo da nabodete ono skretanje za Valkaluci sa razmeđa Male i Velike Brezovice).
Locked