Kevlarska traka za gumu

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
aurelije
Posts: 1
Joined: 23 Jul 2006, 23:32

Kevlarska traka za gumu

Post by aurelije »

Gledao sam emisiju o bajsevima i video zanimljive stvari. Npr. kevlarsku traku koja sprečava bušenje gume. Da li toga ima da se kupi kod nas i vredi li čemu?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ja sam kevlarske trake za MTB gume dobio iz Amerike i odkako sam ih stavio na race masinu - zaboravio sam sta znaci busenje. Ove moje su teske svega 50g par.
Image

MTB-VRH brate!!!
ciklopia
Posts: 7
Joined: 17 Jul 2006, 21:43
Location: Pozarevac

Zastita za gumu

Post by ciklopia »

Zastitu ces mosi da dobijes preko mene,nije tako skupa,poseti moj site www.ciklopia.co.yu klikni na KORISMI LINKOVI pa ces videti sa kojim firmama sve radim.Cenovnik dolazi uskoro....
Pozdrav....
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Post by csc-fan »

misaxtr wrote:Ja sam kevlarske trake za MTB gume dobio iz Amerike i odkako sam ih stavio na race masinu - zaboravio sam sta znaci busenje. Ove moje su teske svega 50g par.
Da li mozes da das firmu/model tih traka? Mozda mogu da se nabave preko Interneta? Ja na zalost kada sam stavio u google "kevlar tape tyre" dobio sam prvo neke trake za invalidska kolica. :)

Da li se ta traka lepi na spoljasnju gumu, sa unutrasnje strane? Da li ima problema u tome sto kada lepis, guma je nenaduvana, a posle joj se poveca dimenzija?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Firma se zove "spinskins", model SpinSkins Race
Nista se ne lepi, vec se traka postavlja ispred unutrasnje gume i to je to. Stavlja se talk da se ne vremenom ne zalepi i napumpa se. Dakle prosto ko pasulj, a delotvorno skoro 100%. Jedino ako se potrefi da se guma izbusi skroz sa strane, dakle kod ivice felne, ali meni se to nikada nije desilo.
Weldtite je ranije takodje imao nesto za protektovanje guma, ali nije bio kevlar i mnogo je teze.
Image

MTB-VRH brate!!!
ciklopia
Posts: 7
Joined: 17 Jul 2006, 21:43
Location: Pozarevac

Post by ciklopia »

Slazem sa sa Misom u potpunosti,dok sam vozio sa Panaracer gumama,nisam imao probusenu gumu doooooosta dugo vremena.Sada imam tubeles,tako je nemam.Toplo je preporucujem svakome ko ima losu srecu sa nabadanjima guma
Post Reply