Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by bluealek »

Drugari, treba mi saputnik za odlazak u Sarajevo od 8. do 10. aprila, po pozivu Mersada Pašića iz MTB.BA koji organizuje skup predstavnika svih MTB bajkerskih sajtova, klubova, organizacija sa prostora ex-YU. Trenutno mi nije tu zvaničan program manifestacije (na poslu sam, a taj mejl mi je u kompu kod kuće), ali suština je u tome da je to događaj koji sponzoriše grad Sarajevo, koji pruža i tehničku podršku (prateće vozilo) na trasama kojima će se ta dva dana voziti po planinama oko Sarajeva. Svi troškovi tamo su plaćeni, što znači hotelski smeštaj, klopa, sa obezbeđenim prostorom za odlaganje bajseva. Jedini trošak koji mi imamo jeste prevoz do Sarajeva.

Ima li ko zainteresovan da krene sa mnom?

U principu pokrivaju troškove za dve osobe, što ne znači da ne može da nas krene i više, s tim što svaki čovek "viška" plaća 45 € za smeštaj i hranu. Do Sarajeva ima 350 km u svakom smeru, tako da računam da bi nas trošak plina, po sadašnjoj ceni, izašao oko 8200 dinara za čitav auto (znači, ako smo dvojica 4100 po osobi). Putarina do granice sa Hrvatskom ne bi trebalo da je više od 300 dinara u jednom smeru, a putarina kroz Hrvatsku do isključenja za Sarajevo ne znam kolika je (ako neko zna, bilo bi dobro da javi). Ako neko ima neki štedljiviji auto kojim predlaže da krenemo, nemam ništa protiv (nema off-roada :wink: ).

Pretpostavljam da je malo komplikovano ekipi sa juga da se organizuje, ali računam na dobru volju beograđana i novosađana 8) . Pa da se pojavimo u Sarajevu u reprezentativnom sastavu ;)
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by Gruja »

bluealek wrote:Pretpostavljam da je malo komplikovano ekipi sa juga da se organizuje, ali računam na dobru volju beograđana i novosađana 8) . Pa da se pojavimo u Sarajevu u reprezentativnom sastavu ;)
Baš tako, trošak bi bio za 50% veći nama sa juga. U svakom slučaju, siguran sam da će se naći kandidati, to je zanimljiv događaj.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by bluealek »

Najkraći put od Beograda do Sarajeva vodi preko Šapca, Loznice i Zvornika i kraći je za oko 50 km od ovog autoputem preko Županje. Ako bismo išli njime, sveli bismo trošak za gorivo na oko 3200 dinara po čoveku (na sporijem putu i potrošnja bi bila diskretno niža, ne samo pređena kilometraža), a izbegli bismo u potpunosti putarinu. Duže bismo se klackali, ali šta da se radi.
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by Buca »

Ja sam zainteresovan,
samo je malo skupo,za smestaj i gorivo skoro 100e...
Kad je zadnji rok za prijavu,da se malo sracunam? :?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by IRalic »

Mmmmm Sarajevo .. cevapi, egipatski sladoled, zeljanica, tulumbe .. mmmmm :mrgreen:

Putarina za HR deonicu Lipovac-Sredanci izadje 21Kn sto dodje oko 300 dinara ?
Inace za preracun putarine u hr i to sve www.hac.hr

POzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by bluealek »

Buca wrote:Ja sam zainteresovan,
samo je malo skupo,za smestaj i gorivo skoro 100e...
Kad je zadnji rok za prijavu,da se malo sracunam? :?
Tek treći mora da plati kotizaciju, dvojica dobijaju aranžman u Sarajevu gratis. A Mersad me je zamolio da mu definitivnu potvrdu pošaljemo najkasnije do četvrtka. Ja sam sutra i prekosutra na snimanju materijala na terenu, ali ću pokušati da čitam poštu i forum u večernjim satima, makar i na mobilnom.
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by Buca »

Ukapirao sam da treci placa kotizaciju,
ali sam mislio da ce se javiti neki freebiker sa "duzim stazom",
pa sam mislio da se tako bira,ali ako se niko ne javi racunaj na mene. :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by bluealek »

Nešto kombinujem sa sopstvenim obavezama i nije mi svejedno što se to dešava upravo onog vikenda kada se meni završava prelom broja u kome ide sledeća reportaža - ako bilo šta bude kasnilo ili škripalo, može lako da se desi na ne budem u mogućnosti da krenem u petak, a mislim da to ne bi trebalo prepuštati slučaju. Ima li neko drugi od "članova uprave" fribajkinga ko bi možda bio voljan na ovo da ide umesto mene? Pre svega mislim na administratore i moderatore foruma, ali ne mora po svaku cenu. Bitno je da tamo bude neko prepoznatljiv sa Freebikinga.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by zotja »

Evo 'ocu ja ako ne moram vozim ta 2 dana bajs,nego sedim na bascarsiji,ozderavam se Banjaluckih cevapa,zeljanica i tulumbi.A prepoznatljiv sam na kilometar,ugojio sam se 11kg i sad imam 121kg.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by pedja »

Steta što nama u CikloN nije stigao poziv. Em smo blizu Sarajeva em bi verovatno rado išli.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by bluealek »

Peđa, ako si raspoložen da odeš u ime Freebikinga (i Ciklona u isto vreme), bio bih ti zahvalan (imaš dva mesta bez plaćanja kotizacije na raspolaganju). Ne bih da ispaljujem ljude, a stvarno ću biti jako tesan s vremenom u narednih par nedelja. Evo i zvaničnog poziva i dopune:

----------------------------
obraćamo Vam se ispred prvog i najvećeg BH biciklističkog portala www.mtb.ba.
Kao što Vam je već poznato, postojimo već nekih 3 godine, a u novu sezonu ulazimo kao registrirano udruženje brdskih biciklista i sa mnogim projektima koji imaju za cilj popularizaciju biciklizma i sporta uopće.

Razlog našeg obraćanja je poziv da nas posjetite u Sarajevu za dane obilježavanja Grada Sarajeva (6.april - Dan oslobođenja Sarajeva od okupatora u Drugom svjetskom ratu). Tim povodom u saradnji sa Gradskom upravom organizujemo dvije promotivne, rekreativne vožnje na dvije lokalne atraktivne destinacije (olimpijska planina Trebević i park prirode - vodopad Skakavac). Vožnja je planirana za vikend dane 9. i 10.4.2011. s tim zadržavamo pravo da je odgodimo za idući vikend (16. i 17.4.2011.) ukoliko vremenske prilike ne budu dozvoljavale vožnju.
Razlog zašto smo odabrali baš vas jeste u tome što nam je primarni cilj promocija Sarajeva i potencijala za brdski biciklizam kroz ciljane internet medije u regionu.

Gosti iz regiona koje pozivamo u Sarajevu će imati obezbjeđen smještaj ugodnom hotelskom smještaju (usluga na bazi noćenje sa doručkom) uz osiguran parking i poseban siguran smještaj bicikala. Osim smještaja i same vožnje (osigurana pratnja terenskim vozilom, ljekar, osvježenje), gostima smo osigurali i stručnog turističkog vodića s kojim ćemo zajedno obići znamenitosti grada, te večer druženja u ugodnoj atmosferi uz jelo, piće i muziku u jednom od najpopularnijih mjesta za izlaske u Sarajevu.

Kako smo jako ograničeni sa budžetom projekta, lista gostiju je također limitirana. Planiramo dolazak 20 gostiju koji bi imali obezbjeđene besplatne spomenute pogodnosti. Međutim, nudimo mogućnost da uz minimalnu participaciju povedete i pratnju. Za sve dogovore na ovu temu nam se slobodno obratite, riješit ćemo jako brzo i efikasno.

Troškove prevoza, tj. dolaska do Sarajeva i ličnoh troškova snose sami gosti.

Obzirom da ciljano zovemo predstavnike biciklističkih medija iz svih zemalja regiona, postoji mogućnost da se međusobno organizirate te dogovorite oko eventualnog zajedničkog prevoza čime bi mogli recurati lične troškove.

U prilogu je okvirna agenda događaja:

Petak, 8.4.2011.
- dolazak u Sarajevo u kasnim poslijepodnevnim satima
- smještaj u hotelima i kratak predah
- zajednički obilazak grada uz turističkog vodiča
- slobodne aktivnosti, druženje

Subota, 9.4.2011.
- doručak u hotelu
- vožnja na Trebević (okupljanje i prolazak sa checkpointa), cjelodnevna rekreativna vožnja, cca. do 40km i 1000m visnskog uspona
- povratak u hotel i odmor
- slobodne aktivnosti
- zajednička večer, druženje uz obezbjeđenu hranu, piće i muziku

Nedelja, 10.4.2011.
- kasno buđenje :), doručak u hotelu
- vožnja do parka prirode i posjeta vodopadu Skakavac (XC) tura, ili opciono posjeta DH stazi Čavljak-barice na kojoj će se voziti utrka “Das ist Valter 3”
- zajednička kafica za kraj druženja i oproštaj od gostiju

Napominjemo još jednom da zadržavamo pravo da do 1.4.2011. korigujemo datum vožnje na način da ga pomjerimo sedam dana unaprijed (sa vikenda 9-10.4.2011. na 16-17.4.2011.)

U cilju što lakše i brže organizacije molimo Vas da nam bar okvirno potvrdite dolazak u što kraćem vremenskom periodu, a najdalje 7 dana od primanja ovog maila.

Ukoliko ne možete doći, molim vas da ovaj poziv proslijedite nekom od kolega iz vašeg medija a da nas o tome blagovremeno obavijestite. U prilogu dostavljamo listu gostiju i medija koje planiramo pozvati. Ukoliko imate prijedloge po ovom pitanju budite slobodni kontaktirati nas.

Link za smještaj koji je osiguran gostima: http://www.motel-sokak.ba/
Posjetili smo i uvjerili se da cak i mnogo bolje nego na slikama.

Kao drugo, jako bitna stvar, projekat čiji učesnici želimo da budete zove se "Enjoy Sarajevo", sponzorisan je od Gradske uprave o čemu su mediji već obaviješteni ( http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/clanak/110227037 )

Dvije vožnje koje planiramo organizovati imat će puni support (pratnju terenskog vozila i ljekara), policijske patrole na dijelu saobraćajnice kojom se bude kretalo, osvježenje i okrijepa na stazi, promo materijal....

Lijep pozdrav i vidimo se u Sarajevu!

Mersad Pašić
ispred organizatora i web portala www.mtb.ba
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by pedja »

Пренећу понуду па ћу ти јавити.
mekee
Posts: 7
Joined: 19 May 2009, 08:57

Re: Skup MTB bajkerskih organizacija u Sarajevu

Post by mekee »

Za sve zainteresirane, stavljena je najava na forum (http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=3&t=2182) za utrku Das ist Valter 3 - 5.6.2011 u Sarajevu i istoj organizaciji ;)

Vidimo se u Sarajevu! ;)
Post Reply