Pocetnik

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Nihonjin
Posts: 8
Joined: 26 Jan 2011, 00:03

Pocetnik

Post by Nihonjin »

Prvo izvinjavam se sto nemam nasa jedinstvena slova, ali imam nesto problem sa tastaturom...

Elem, danas sam naisao na ovaj forum. Ucim danima i pred neko ludilo, naidjem na ovo.

Danima smisljam kako bi bilo lepo otici na Frusku Goru, vozom, ili kolima, i stalno mislim kako se necu snaci, ne znam kuda bih isao i slicno.

Elem... Imam neki svoj bicikl, doduse star oko 15 godina, ali ipak moj. Vozim ga retko, ali sad sam dobio jako veliku zelju. PA me zanima koju biste turu preporucili pocetniku, pre nego sto krene putem koji vodi na Frusku Goru [voleo bih da mi kazete kako bih iz Beograda mogao da se zaputim tamo? -Mozda starim putem kroz Batajnicu, pored Novih Banovaca?]

Stoga, sta biste meni kao totalnom amateru preporucili.

Sto se tice moje kondicije, hm, trenutno je na nuli, ali inace treniram aikido i volim fizicke aktivnosti.

Nihonjin.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Pocetnik

Post by shebez »

Pozdrav i dobro dosao, kao pocetniku bi ti prvo preporucio da sacekas malo toplije vreme, pa ako te zelja za voznjom do proleca bude drzala na FG mozes sa nama. Barda je domacin, samo prat forum i najave i sve ces naci.
http://freebiking.org/2011/01/vikend-na-fruskoj-gori
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Pocetnik

Post by IRalic »

Helou ;)


Sto se puta do Fruske tice, imas vise opcija. Takodje zavisi gde tacno hoces da dodjes, i sta tamo da radis,
pa cu predpostaviti da bi hteo da se provezes sumskim stazama FG.
U slucaju da ne zelis puno da skreces u sumu, varijante prilaza su uglavnom iste.

Prva i najduza, ali i najopustenija je do Batajnice pa desno uz Dunav.
Banovci,Belegis,Surduk,N.Slankamen,Krcedin,Beska,Cortanovci, pa onda kad izbijes na Banstol mozes pravo na Partizanski put,
pa su ti staze i levo i desno od njega, a mozes i na Banstolu da skrenes desno i spustis se u S.Karlovce pa odande ka Strazilovu.
Druga opcija je pravo ka Indiji pa dalje Maradik,Krusedol pa do manastira Grgeteg, odakle pucaju dve staze, jedna malo desno ispada na Partizanski put tamo gde izlazi staza iz pravca Strazilova,
a levi krak ide direkt na Cot, malo nize tornja izlazi na greben.

Treca opcija je da se preko Surcina zapuca ka Rumi, pa od Rume moze direkt glavnim putem na Irig i Venac,
ili malo zapadnija varijanta, i dosta mirnija, iz Rume ka Pavlovcima, ale ne skreces prema njima nego samo pravi na Vrdnik,
a iz Vrdnika asfaltom na Partizanski put, ili levo i desno po sumama i gorama.

Treba imati u vidu da do Indjije mozes da skratis Beovozom, sto ti stedi 40-45km. Biciklu u voz moze, i uglavnom se ne placa.

Ako te interesuju voznje po samoj sumi, uveri se prvo u ispravnost svog bicikla, posto kazes da je 15 godina star ;)
Staze po Fruskoj su uglavnom veoma strme, pa ti trebaju jake i 100% ispravne kocnice kako ne bi ugrozio sebe, a ni druge,
posto biva tamo dosta biciklista, kao i pesaka na stazama.
Takodje je i bidno da je prenos odgovarajuci i da sve brzine rade, jer uz tu strminu treba malo i okretati pedale, a ne samo gurati ;)

Inace Fruska je super :) ali nije savrsena, te ima dva glavna obelezja, blato i komarce, u zavisnosti od doba godine.
Sve negde do oko 1. Maja dok komaraca nema, Fruska je milina za voznju, pa makar i na nekim mestima bilo blato do kolena.
Kad krenu komarci, voznja moze da postane veoma neugodna. Problem se uglavnom pojavljuje na usponu,
i kada je suma najgusca,
kada se kreces malom brzinom i komarcima ne mozes da pobegnes sav takav znojav i mirisljav ;)
Sredstva protiv komaraca ne pomazu uvek ;)
Obicno to nije varijanta tu i tamo po neki komarac, nego te obavije roj krvopija i nemas gde da pobegnes,
osim da se okrenes i vratis nizbrdo odakle si dosao. Dakle upozoren si ;)
Zbog toga su vecina planina u centralnoj i istocnoj srbiji prava milina za voznju, jer ovih napasti uglavnom nikad nema.


Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pocetnik

Post by barda »

IRalic wrote:Helou ;)
Inace Fruska je super :) ali nije savrsena, te ima dva glavna obelezja, blato i komarce, u zavisnosti od doba godine.
Sve negde do oko 1. Maja dok komaraca nema, Fruska je milina za voznju, pa makar i na nekim mestima bilo blato do kolena.
Kad krenu komarci, voznja moze da postane veoma neugodna. Problem se uglavnom pojavljuje na usponu,
i kada je suma najgusca,
kada se kreces malom brzinom i komarcima ne mozes da pobegnes sav takav znojav i mirisljav ;)
Sredstva protiv komaraca ne pomazu uvek ;)
Obicno to nije varijanta tu i tamo po neki komarac, nego te obavije roj krvopija i nemas gde da pobegnes,
osim da se okrenes i vratis nizbrdo odakle si dosao. Dakle upozoren si ;)
Zbog toga su vecina planina u centralnoj i istocnoj srbiji prava milina za voznju, jer ovih napasti uglavnom nikad nema.
Pozdrav :)
Ovo sa komarcima je tačno!

Ako prebaciš uzbrdo 10km/h zastaju za tobom - za sve ispod si gotov :D

Daju podstreh bržoj vožnji - i to može biti zanimljivo :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Pocetnik

Post by alexapi32 »

Zato u julu/avgustu pravac Stara planina, da vidite sta je planina i uspon. Nema toga na 'gori. Usput prolazite kroz prava etnicka sela sa kucama od blata. Da ne spominjem uspon na Midzor, krov Srbije (2168m). Pogled je neverovatan na vrhu, nigde cistiji vazduh necete naci u Srbiji :).
Post Reply