Kad slomite sedište...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Kad slomite sedište...

Post by mixitron »

I tako, dok smo taljigali nasipom, pričam ja Draganu kako mi je proteklih dana bicikl proizvodio neobičnu buku nalik na škripanje i puckanje visokoopterećenog metala. Uz malo eksperimentisanja sam otkrio da to škripi sedište :shock: , pa sam se latio ulja, nakapao koju kap na sve interesantne tačke šticne i sedišta, i problem je nestao.

Već se izvlačimo iz terena, kreće ljuti downhill niz nasip, obrušim se niz put, pa se ispnem uz drugi, pa vratim dupe na sedište, i KRC, učini mi se da mi je jedna strana sedišta potonula.
WTF?!
Koči, proviri dole... i imam šta da vidim - pukla mi jedna šina na mestu gde izlazi iz šticne.

Pa, ništa. Regulisao sam to tako što sam gurnuo sedište malo napred, da pukotina uđe za 1+ cm u onu 'stegu' koja drži šine, i to funkcioniše do daljnjeg. E sad, pitanje glasi, da li se isplati zavarivanje tog čuda (deluje mi AL-asto), ili da teram tako kako jeste, ili da planiram novo sedište u skorije vreme?

I, još jednom, moja iskrena preporuka za venerabike i velo plush sedišta.
:evil:
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ako bas ne mozes da se rastavis od tog puknutog, vare ljudi sve i svasta, pa i to nije neka nauka zavariti.
Ali, najbolje je da kupis novo.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply