Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by asrdjan »

I bolje što je propao za tu starudiju :D . Uzmi novog Capriolo Monitora sa alu ramom za te pare i polako ga dograđuj ...
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by Blaza »

s obzirom da si srednje visine, to bi bio ram 18-19 incha, proizvodjac recimo ktm, scott, giant, a moze i capriolo guster varijante (lizard, komodo, monitor, agama...), ne losije. Menjaci ne losije od deore ili sram x5 varijante, kocnice disk ako moze hidraulika, pa makar i najlosija (avid3 juicy) pozeljno hayes, magura, avid5 i vise, ako ne v-brake deore jer je jeftinije. Obruci, rigida, bontager, alex rims su ok. Viljuska suntour XCM i nista ispod toga, moze jace kao R.S dart, manitou scareb napr. O FOX viljusci razmisljas, kad ti bude dosadno i pozelis da se izivljavas. Pedale welgo su ok, inace sad su u modi kombinovane sa SPD mogucnostima, mada i to dize cenu za oko 40e. Lanac deore klase ili sram. Gume, poluslik za asfalt recimo kenda-khan, rubena-shield kao dobro ekonomsko resenje, a mozes i schwable, continental, michelin koje dizu cenu za par tisuca rsd.
Ako je pretenciozno i reklamirajuce suvise, izvinjavam ali sam takav otisak stekao nakon 3 godine intenzivnog unapredjivanja mog bacikla
pozz
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

Ufff....hvala ali mislim da ja nemam para za to planinarenje.Mislim,nude meni bajk koji je sumnivog porekla ali necu BRE!!!
Hocu da kupim nesto sto je cisto i sto cu moci da vozim a da me niko ne cuma...Znaci u potrzi sam i dalje i neznam zasto se tripujem da cu za recimo 150 eura pre naci dobar polovan nego nov bajk.
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

Blaza wrote:s obzirom da si srednje visine, to bi bio ram 18-19 incha, proizvodjac recimo ktm, scott, giant, a moze i capriolo guster varijante (lizard, komodo, monitor, agama...), ne losije. Menjaci ne losije od deore ili sram x5 varijante, kocnice disk ako moze hidraulika, pa makar i najlosija (avid3 juicy) pozeljno hayes, magura, avid5 i vise, ako ne v-brake deore jer je jeftinije. Obruci, rigida, bontager, alex rims su ok. Viljuska suntour XCM i nista ispod toga, moze jace kao R.S dart, manitou scareb napr. O FOX viljusci razmisljas, kad ti bude dosadno i pozelis da se izivljavas. Pedale welgo su ok, inace sad su u modi kombinovane sa SPD mogucnostima, mada i to dize cenu za oko 40e. Lanac deore klase ili sram. Gume, poluslik za asfalt recimo kenda-khan, rubena-shield kao dobro ekonomsko resenje, a mozes i schwable, continental, michelin koje dizu cenu za par tisuca rsd.
Ako je pretenciozno i reklamirajuce suvise, izvinjavam ali sam takav otisak stekao nakon 3 godine intenzivnog unapredjivanja mog bacikla
pozz
A svo ovo gore navedeno debelo prelazi moj budzet.Znaci na pocetku mi je bitno da kupim,ajd da kazem bilo sta,samo da je solidan ram...Kasnije vremenom jedno po jedno cu menjati,kako se nadje para...
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

gotovo.Kupio Polar Storm EX 40... :D
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by Blaza »

Odlichno
A sad i napisi sta si dobio od komponenata sa bajsom, i za koju cenu
pozz
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

Vidi,sve na njemu je standardna oprema za bajseve tog cenovnog ranga.Slikacu sutra pa cu da okacim.Prednji menjac je shimano SH-C051 31.8 DUAL,zadnji(beda) shimano Tourey SH-TX30 ARDTX30D,srednji pogon no name,vila sr suntour(verovatno najjeftinija),gume kenda,kocnice v-brake-PROMAX,Na menjacima pise samo shimano i V-brake(nesto kao Altus samo stariji model pa neznam kako se zove).Uglavnom menjac i kocnica su integrisani u jedno.To je uglavnom to.Ostalo cete videti na slici.E cenu necu reci dok ne date neku procenu koliko bi to kostalo.Pa ako vidim da sam se zahebo u placanju da vam i ne pricam. :oops:
[img][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/2007/img0068vk.th.jpg[/img][/img]
[img][IMG]http://img17.imageshack.us/img17/556/img0071xy.th.jpg[/img][/img]
[img][IMG]http://img841.imageshack.us/img841/9103/img00720.th.jpg[/img][/img]
User avatar
Blaza
Freebiker
Posts: 98
Joined: 04 Jun 2009, 19:40
Location: Beograd

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by Blaza »

Hmm
ajd da kazem da sam u svojo kombinaciji prosao relativno ok. Naravno vise nemam taj bicikl, al ajd da predocim kako sam prosao. 2008 sam uzeo 18 inch bicikl: ram scott liteflite stage 5, vila suntour MG, kocnice v-brake shimano, pogon sutour enegized, menjaci prednji lx deore, zadnji xt deore, tockovi ambrosio-keba, zadnja kaseta deore, lanac deore, korman scape, lula scott, rucice menjaca deore, gume kenda klasa (ili tako nesto), pedale obicne. Elem taj bajs sam platio 210e, i kad sam se raspitao to je bila ta cena ni malo ni puno. Elem sto se tice tvog bicikla, korektni su delovi, samo mi se nikako nesvidja zadnja suspenzija. to je nesto od cega treba bezati, kvari se zesce.
Ako sam ti nesto pojasnio super, ako ne, izvini.
pozz
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

Placen je 75 evrica :)
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by pedala »

milan019 wrote:Placen je 75 evrica :)
Izvini a gde su ti diskovi?
Vlada

born for trike
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

pa???Nema,tako sam ga kupio..Jel se na njega fabricki montiraju diskovi?
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by pedala »

Pa zato je "plaćen 75 eurica"
Kako nema, a jel ima nosače, one dve rupice na prednjoj i zadnjoj viljušci?
Vlada

born for trike
milan019
Posts: 12
Joined: 26 Nov 2010, 22:38

Re: Ljudi pomagajte oko novog bajsa....

Post by milan019 »

ima nosace ali pogledaj na polarovom sajtu,taj bajs se prodaje bez diskova.Uostalom,bolje i bez disk kocnica nego sa po meni izuzetno losim disk kocnicama (sa sajlom) koje se inace i ugradjuju na bicikle tog cenovnog ranga... Opet ja cenim da nisam lose prosao
Post Reply