Oce odgovarati?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
strahinja
Posts: 12
Joined: 12 Jul 2006, 21:23

Oce odgovarati?

Post by strahinja »

Da li ovaj bajs moze da vozi covek visine 196cm?

Velicina rama je 53cm...

http://host.sezampro.yu/freebiking/Razn ... /188_3.jpg
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Re: Oce odgovarati?

Post by mixitron »

strahinja wrote:Da li ovaj bajs moze da vozi covek visine 196cm?
Velicina rama je 53cm...

Elem, idi, vidi bajk, sedi na njega. Deinitivno imaš pravo i na probanje i na krug.

Visina: petu na pedalu, pa kurblu pravo dole. Ispravi nogu. Digni sedište do dupeta. Toliko o visini.
O dužini 1- lakat na vr' sica, vr' prstiju na šipci kormana. 2 - zauzmi položaj u kojem planiraš da voziš bajk i vrti pedale unazad (poželjno da ti neko pridržava bajs a neko drugi gleda gde ti je vertikala iz nosa /al' da ne zna gde treba da bude ako ti nije ortak/. Ako ti je vertikala iz nosa na početku lule, OK.

Lepša verzija: http://www.jimlangley.net , nađi bikefit stranu.
strahinja
Posts: 12
Joined: 12 Jul 2006, 21:23

Post by strahinja »

Pazi, sve je to lepo, ali ja zivim u vojvodini (Tovarisevo, sad se ti pitas koja je to vukojebina???), a tip koji prodaje bajs u Leskovcu, tako da idi vidi varijanta otpada automatski...

Btw, od koje do koje tacke na ramu se meri velicina rama???
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Visina: petu na pedalu, pa kurblu pravo dole.
Ne kurblu pravo dole, nego kurblu paralelno sa seat tube-om ( kako god se to na srpskom zvalo )

Pozdrav
Makarenko
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

strahinja wrote: Btw, od koje do koje tacke na ramu se meri velicina rama???
Au, pa tebi put ima da ubije razliku u ceni... a veličina ti je od centra osovine do mesta gde izlazi šticna. Važno je i to i dužina horizontalne šipke, koja određuje i stabilnost sistema i to hoćeš li tući laktove kolenima.

Mada, za TOLIKI put... preći celu zemlju da pazariš bicikl koji ti možda ne paše... ono, rizikuješ :)
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Post by Whiskeytown »

Ma to sa merenjem sa laktom nema veze, pa ja kad stavim lakat na sic i vrhovi prstiju mi dodiruju tek vrh lule, neam pojma a ram mi bash odgovara. Inace sam krakat i imam duge ruke.
Post Reply