Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Gruja wrote:Da si Živ i zdrav Zotjo! Niti si prvi, niti poslednji koji je pao sa bajsa.
Želim ti brz oporavak pa da nastaviš dalje sa vožnjom.
Grujo izlecila me ova tvoja,sutra sedam na bike,stavljam pojas za kicmu pa dokle stignem.Do nekih novih rupa sa Cateye svetlima poz i ziveli :)
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Izgleda da je rupa trebala biti veca,ne bih sad ponovo toliko dilema imao.Ovome nema kraja od bicikle pa sve do opreme za nju.Sve sto sam danas po prodavnicama pitao sve se kako prodavci kazu "budzi",cajger,svetla,torbice...i sve je to tako normalno da se ljudi cude sto sam ja zblanut.

Imam brzinomer koji sam kupio u Metrou pre 4 god.Meri toliko toga da se sav pogubim kad udjem u njega samo kilometrazu da vidim koju sam napravio.Osam rezima rada.Evo kolko imam bajs i to je posl.sto sam mislio da montiram jer mi se sve na guvernalu stisnulo otkad sam stavio rogove.Volan je ka sredini stravicno debeo i tu se ne da nista postaviti a na krajevima gde je precnik ok su svetla i zvono.Kocnice i menjac su toliko prostora zauzeli da je to strava.

Brzinomer mi nesto demodiran,cuj mene demodiran,nije Cateye,Sigma ili sta je vec moderno,Toshiba.Hteo sam neki veci sa iluminacijom al takav jos kod nas nisu izmislili,ne verovatno.Dodje mi da sednem u autobus,zapalim napolje i sve pokupujem sta mi treba.Uzgred imam pored naseg i drzavljanstvo jedne od zemalja EU pa mogu i na severni pol da stignem.Pricam ortaku iz Shwitze sa kakvim se sve glupostima susrecem posl.par god otkad ne idem napolje a on se samo prevrce i smeje.Ok,patike za mene 13 soma br.50 a takvih za te pare u Nemackoj moz kupis vozic.Ode ja opet van teme...sta sam ja ono 'teo da vas pitaam... :) .

Jes brzinomer.Zivci popustili pa zalutam izlagajuci :) .Hteo sam izmedjuostalog da kupim nov cajger zato sto ovaj ne znam kako da montiram.Magnet je od senzora udaljen skoro 3 cm a ne treba da je vise od 5mm da bi cajger mogao da ocitava.Odem danas u prodavnicu misleci izumeli su neki noviji za ove glomaznije viljuske.Nista onako ih merkam sav trapav,sta cu meni svi isti,i kazem prodavcu koji vi preporucujete?Za ono sto ste rekli predjena kilometraza i brzina ovaj za dve hiljade vam je odlican.Ok skida on njega ja vadim kintu i sreca pa me pita covek,vidi bandoglava faca pa dal ce mu uputstvo biti dovoljno,hocete da vam objasnim kako da ga montirate.Ja,pa sta znam,jel bi trebalo,ono senzor,magnet,cajger i to je to.Dok ja to tako se propitujem covek ga izvadi iz kutije,krene da prica a ono kod sensora i magneta sve isto kao kod ovog mog kuci,sve tako malecno.Pitam jel je ovom magnetu sto se postavlja na zice tocka dovoljno 2,3 cm da ga sensor ocita?Jok,oko 5mm kao i kod ovog mog "demodiranog" .Kaze covek,ma tu samo treba nesto "nabudziti" ,parce plastike koji ce udaljiti senzor od viljuske i sve je to ok.Najbolje oterati majstoru.Huuu...

I eto tako a nisam vam jos pisao koje su price oko svetala i torbica,mis'iiim hemoroide na malom mozgu cu dobijem.Jos doznam danas da je moj cajger neki ultra van serijski jer ima podesavanje ocitavanja velicine tocka od 5 do 30 cola.Kaze prodavac donesite takav jos nisam video,na nasim ima samo od 26 do 28 cola.
Kako ste vi postavili brzinomer, "budzili" isto?Aj hvala puno na nekom odgovoru.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Zotjo prijatelju, a da ti postaviš neku sličicu tog dela gde si montirao senzor i magnet pa da mi lepo vidimo to,
da ne zamišljamo kako si i ne kom mestu ti to zbudžio?
Ondak možda i uspemo da pomognemo.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pa jest,upravu si Grujo,improvizovacu pa cu postavim slike.A ovaj bezicni cajger kakav je on,trebao bi biti precizniji od svakog obzirom da ima wlan vezu.Na oglasu ih nove vidim za 20eu.Te neko koristi?Juce mi prodavac kaze,nemamo ga u radnji al mozemo porucimo,cena prava sitnica 10 soma.Za te pare cu nadjem Kineza da mi trci kraj tocka glumi senzor i rasteruje kucice,model 8+1.E samo to jos da resim na bajsu i vise ga ne pipam sem da podmazujem lanac i pumpam gume.

Nebi ja tako komplikovao da nisam video vas kako u pojedinim temama bas studiozno analizirate svakakve probleme pa onda aj kao i ja nesto iz plicaka da se prikljucim.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Mislim da preciznost nema mnogo veze sa tim da li je žični ili bežični.
Bitno je samo da se signal sigurno pošalje pri svakom obrtaju, što znači
da je potrebno pravilno pozicioniranje magneta i senzora.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Dobro jutro :) .Zaglavili nesto moj podstanar u glavi i ja pa malo aj pred spavanje da vam kazem sta sam resio.Zapalicu napolje u shoping sportske opreme pa ce valjda naleti i neka rasprodaja bici opreme.Racunam da cu se zatvorim na jedno 3,4 glave i super.Dosta je bilo ovih saljivih cena i jednog coeka koji racuna da smo svi punise pa se izuvamo od kupovina namecuci nam standard svojih plateznih kriterijuma i mogucnosti.Ne bi ja sve ovo tako tragicno dozivljavao da do pre 3,4 god nisam vadio pedu iz kola,lunjao okolo i kupovao vrh zezalice i do 4,5X jeftinije.Normalno u pitanju su recimo proslogodisnji modeli,a mene moz misliti sto to tangira.Znate da me sve ovo sada u Srbiji vraca na sredinu i kraj 90tih.Bofl,besparica i naduvane cene.Dosta je.

Eto tako Grujo,nabudzicu ja taj cajger sam da tebe i ostale vise ne davim a ostalo cu odem kod ovog mog ortaka iz Planet bikea,pa kad dodjem od preko on i ja ce se malo igramo.

Pazi kad citam sta sam sve pisao i kad sam se sam sebi smucio,toliko cedjenja,slinavljenja,smaranja i davljenja...fuj,bjak.Povoljan shoping bici opreme,ma daaj, pa ko ce o tome sta propise kad se svi mahom cupaju po net oglasima.Trane frange jel tako Igore :) .

Vracam se ovde kad naidje nesto za koji koristan savet,popravke,preporuke,zamene i tako te zezalice.Vidimo se koleze FreeBikeri.Igore,Shebez,Serijski,Grujo,Pedalo...i svi ostali koje sam ispustio strasni ste.Puno ste mi pomogli.Recite kako bi ste zeleli i oduzicu vam se.Vidimo se,svraticu pomalo.Poz svima
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

a bre zotjo sve neke muke sa tobom :) .. vidi, i ja sam imao problem sa senzorom i magnetom, samo sto se meni pojavio i problem u problemu koji sam kasnije tek provalio i otklonio. Pravo na debeloj viljusci nije mogo da dohvati, pa sam morao da isecem komade unutrasnje gume u malim kockicama otprilike koliko je veliki onaj deo ispod senzora i onda ga sa dve plasticne sajlice one za stezanje zatego. Stavim ja zavrtim tocak nece, a jb mu mamu, opet isecem one zatezace, dodam jos plastike zategnem, zavrtim tocak nece. Vec me izbija na mafiju, da uzmem i sve razbucam :D otkacujem opet i gledam, dal se nisanim nesto zaje80, ali jok. Priblizim ga ja sa onim gumicam na par mm i plasim se da ga ne odalami magnet i da ga razbuca, ali velim ajde to je verovatno zbog blizine. Zategnem opet ono jok, a ispizdim i resim da idem da kupim drugi, ali kad sam skidao vidim da je gore iz glave ispala jedna zicka, joj, sve sam popi3deo, skinem, odsrafim, zaletujem, vratim kako je bilo u prvi montirani polozaj i sad sljaka ... Navatala me je kisa X puta pa malo imam poteskoca da ga zaustavim kad pocne da vrti, prolazno vreme, max speed, averige, trenutnu brzinu, km .. itd, ali kad se zaustacvi lepo sljaka.
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ja sam idiot!!!Mada,to bi mogla biti uvreda za tu vrstu mentalno obolelih lica poredeci se sa mnom.Strasno,eto to sam dosao da vam kazem :( .

Neverovatno,dal je iko jos imao ovakvu opticku iluziju kao i ja.Pajz te sad!Ja sam magnet i senzor gurao non stop u sam vrh tocka smatrajuci da ako ga spustim nize dobijam manji precnik tocka te time veci broj obrtaja,netacnu brzinu i predjenu kilometrazu.Inace u vrhu bandasa je razmak od magneta i senzora 3cm sto je svima poznato i ja sam gurao kojesta da bih senzor priblizio magnetu.Boze ja sam u soku koji sam Retard :) .

Zvao sam ortaka iz Planet Bikea da mu razlozim problem s kojim sam se suocio i on je najmirnijim tonom u dve reci rekao a meni je samo u trenutku bljesnulo.Potpuno je svejedno gde stavis magnet i senzor,gore u sredinu ili dole kraj disca gde je najmanji razmak izmedju zice i viljuske.Zica sa magnetom pored senzora prolazi isto u bilo kojoj poziciji kad ga podesite na 26 ili 28 incha u cajgeru.

Da stvar bude gora,ja i jesam kod proslog bikea spustio magnet nize da bih ga priblizio senzoru ali sam u podesavanjima cajgera stavio vel.tocka 24 inca :) ,jer kao tocak je manji.Zato meni nije bilo jasno kako to dnevno prelazim 80tak km tako 'ladno a brzina velika kao da vozim motor a ne bike.Uzas!

Ne znam dal sam trebao ovo da vam priznam,vec sam vas sigurno u nekoliko navrata doveo u dilemu da sam bolid ali posle ovoga mislim da sam vas konacno uverio,taj sam.Jb.g :( .
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

zotja wrote:... zato meni nije bilo jasno kako to dnevno prelazim 80tak km tako 'ladno a brzina velika kao da vozim motor a ne bike ...
hahaha koji si ti lik :) sve neki cirkusi sa tobom
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pacijent!Normalno na koga cu drugog da mislim nego na sebe.Prosao danas pored rupe u koju sam prosle nedelje uleteo,bruka.Po danu sam u vece uletao i izletao bez problema.Noc,u mestu ukocio,dobio silu za uzlet,poleteo i polomio se ko cupi.Slikacu je jednom i postaviti da vidite vi na sta sam se ja izlomio.Za mene je konjic za njihanje bes mi sve.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Mene niko ne zove na Goliju :( .Sto ja vezbam i padam ovoliko ko lud?
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

ti do mene dodji pa idemo mi na Radan planinu i Djavolju varos ;)
... vetar u ledja !!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by alazovic »

zotja wrote:Mene niko ne zove na Goliju :( .Sto ja vezbam i padam ovoliko ko lud?
A ko da te zove pojedinačno?
Pa svi su pozvani!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ja se samo malo salio Alazo :) ,izvini stvarno ako je moje pitanje izgledalo ozbiljno.
Po onim slikama koje sam otvorio kod Bluealeka ne znam dal bih izdrzao na bicikli duze od 20 min.Za takve puteve,uspone,terene i promenljive vremenske uslove bas treba imati jezivu jaku kondiciju.
Aj'te vi sa polako a ja cu kroz par godina za vama :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ne znam kako sam ispustio Nitro tvoj poziv za Radan planinu i Devil Rosva.Boga mi prijatno sam iznenadjen tvojim pozivom ali poznajuci,po tome kako nam pises,tvoj extreman nacin voznje zesceg ritma mislim da tek nisam dorastao ovakvom izazovu.Cekaj jos malo da se uvezbam pa krecemo u akciju :) .

Negoo...ovaaj,ne smem u "Najavama" da otvorim temu poput one koju je Stanchez otvorio "Krug oko Balkana" pa cu promuvam tu najavu za jednu ozbiljnu turu ovde.
"Krug oko Ade pa do Zemuna na Riblji paprikas i nazad".Eto,trazim ozbiljnu partnerku za ovu voznju punu iskusenja,izazova,lepih gradskih i prirodnih potencijala.Kontakt za dogovor oko ture na pvt-u.Ideeemo cimerke :) .Sponzori?Sta znam,moze restoran Saran ili sl. :) .
Post Reply