Vase voznje?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

zasto da ne, samo da dogovorimo termin i stazu :) na razlicitim smo krajevima Srbije
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Gruja »

Zanimljivo zvuči ta zahtevna deonica, tu još nisam bio... na nekim delovima. E sad, pošto sam upropastio svoju kondiciju... videćemo kad ću na takvu vožnju da se odlučim.
Barda, šta misliš, da probamo da nađemo neki termin sada, u toku jeseni?

P.S. Napisao sam u lokaciji odakle sam.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by barda »

Pa možda. Najverovatnije ću propustiti i Goliju (drug se ženi) - a to planiram već dve godine i nikako mi se ne da, pa možda nešto polovinom oktobra ako vreme posluži...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: Vase voznje?

Post by IONE »

http://www.youtube.com/watch?v=V2CasfefrmU
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by bluealek »

barda wrote:Pa možda. Najverovatnije ću propustiti i Goliju (drug se ženi) - a to planiram već dve godine i nikako mi se ne da, pa možda nešto polovinom oktobra ako vreme posluži...
Barda, može da se desi i da Golije ne bude, ili da se termin pomeri prema kraju oktobra. Možda u tom terminu kada je Golija planirana budem prinuđen da organizujem neko dešavanje povodom Krajslerovog novog početka u Srbiji, ali to ću znati uskoro.

No druga stvar koja bi potencijalnim učesnicima mogla da bude interesantna jeste ideja koja se spontano rodila u razgovoru sa Žiletom o Gocinoj planinarskoj turi po Vitoj Bukvi i Vrtačelju 2. oktobra - Žile je predložio da mi bajkeri to napravimo kao ceo vikend sa bazom na Vinatovači i ukrštanjem trase kojom pedaliramo sa Gocinim pešacima u subotu, a meni se čini da bi to bilo super!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by barda »

Na pomeranje termina pomalo i računam - pogotovo što su tada vremenski uslovi bitni i promenljivi - počinje jesen :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by bluealek »

Da... Na žalost sa nadolaskom jeseni smanjuju se i šanse za bajkerske ture van asfalta, jer sve postaje krajnje mazohistički vlažno & blatnjavo :( . Jesenji meteo uslovi su vreme koje pogoduje isključivo kombinacijama jeep + pešačenje, barem kada su odlasci u prirodu u pitanju... Onda pomalo počnem da zavidim drumašima, jer je njima skoro pa svejedno koja je sezona.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Vase voznje?

Post by zotja »

A mozda se pojavi neki Jeep na pedale pa se objedini ta strast za biciklom i terencima po ovom tunjavom vremenu :) .
Strava je to sta vi vozite,svaka vam cast,ja sebe ni u jednoj od takvih tura ne mogu da zamislim.Bravo!Tamo pre jedno 5god kad su me mleli pvt poslovi i kad nisam smeo da se udaljujem od BG-a vise od 70tak km,isao sam na pecanje u Kovilovo,kanal cetvorka ili preko nasipa na Dunav.E ja bi sad tako nesto sa biciklom odvozao.Mislio sam cak danas da krenem ali sam se kolebao zbog vremena.Najveca frka mi zbog kicme da se ne pretovarujem kad je ovako promenljivo vreme i onda bih pored ranca i par stapica morao da nosim nesto za presvuci i plasticnu pelerinu.Ne daj boze jos i neku ribu da uhvatim,onda sam obr'o bostan :) .
Sa kolima znam da je to bilo tu iza coska,Kovilovo i nasip,ali sa bikeom pojma nemam.Zna neko ali bas precizno koliko je to km do nasipa u Kovilovu?Isao bih od Labudovog Brda preko Kosutnjaka,Banovog Brda,Ade,Dorcola,preko PA mosta,Zrenjaninskim putem,Borca i levo skretanje za Kovilovo do Nasipa i mozda koji km uz nasip.Ako puknem ok,imam rezervisan taxi,ali ja nebi da puknem.Zna neko tacnu kilometrazu?Hvala
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by shebez »

Jedan savet, nemoj da vozis zrenjanincem vec cim predjes pancevac idi levo pa na nasip i polako nasipom do kovilova. Lepsa je voznja a i nema guzve.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Vase voznje?

Post by zotja »

Bravo Shebez majstore!!!Zrenjaninac je prometan sacuvaj boze i to bi bilo samo mucenje medju onim silnim automobilima,autobusima i teretnjacima.Ovo je super ideja,krenucu nasipom otpocetka.E jeste zlata vredni.Vi mislite da ja u nekim svojim izjavama preterujem ali nije tako,ja sam ovde bukvalno kao pocetnik.
Samo jedno pitanje ako znate,neko ko je skoro isao,kakav je put nasipom,jel nema puno rupa?Pitam zbog struckanja,kicma i tako to.Hvala jos jednom
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

Evo mi malo vozili juce pre nego sto nas kisa nije razjurila kuci, ovo je slikanu podnozju Radan Planine.

Image

a ovo da vidite koliko sam jak :)

Image
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Gruja »

A gde si tačno vozio, na kom delu planine? Daj još neku sličicu ako si slikao još, da vidimo pejzaže.
Trebalo je iskoristiti subotu, tada je bilo prelepo vreme... ja sam, doduše, lenčario ispred vikendice, pripremajući se za radnu akciju u nedelju.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Nitro No1 »

Gruja wrote:A gde si tačno vozio, na kom delu planine? Daj još neku sličicu ako si slikao još, da vidimo pejzaže.
Trebalo je iskoristiti subotu, tada je bilo prelepo vreme... ja sam, doduše, lenčario ispred vikendice, pripremajući se za radnu akciju u nedelju.
Grugo druze, pa desi ti, nemase te ni ovog vikenda :) kad ces srediti te obaveze maku mu pa da se ko ljudi provozamo :) Ovo je kod mesta zvano Zmijin Kamen, neznam dal si cuo a mislim da jesi, bilo je jako lose vreme, pa samo drug okinuo 3-4 fotke telefonom i to je to, samo smo mi napravili fotke kao ove, nismo mogli da slikamo okolinu, jer ni mi nismo sigurni bili gde ce da nas dovede put kroz livadu kroz koju smo krenuli :) ali imam ja vagon slika, samo ne znam gde da ih postavljam, imam i slike sa prijateljima, pejzaze, prirodu i jako zanimljive detalje nego mi glupo da ovde ovako bez nekog reda lepim slike, mozda nije losa ideja da svako od nas na forumu dobije deo gde moze napraviti album i okaciti svoje slike da ih ne lepimo ko gde stigne.
... vetar u ledja !!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by shebez »

Nitro No1 wrote:Mozda nije losa ideja da svako od nas na forumu dobije deo gde moze napraviti album i okaciti svoje slike da ih ne lepimo ko gde stigne.
Koristi neke od galerija za fotografije npr. fotopic ili picasu
I dodaj svoju galeriju na listu foto galerija svih freebikera.
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=9&t=58
Pozdrav...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vase voznje?

Post by Gruja »

shebez wrote: I dodaj svoju galeriju na listu foto galerija svih freebikera.
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=9&t=58
Pozdrav...
Vidiš ti ovo, znao sam za tu temu, pa sam opet zaboravio da stavim link do moje galerije... evo, odmah ću to da uradim. :)
Post Reply