Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by bluealek »

S obzirom da je interesovanje za turu veliko i da se svi pitaju gde je zvanična najava, evo za početak neke okvirne skice, a preciznu najavu u odgovarajućoj formi ću postaviti na sajt do kraja nedelje.

Plan za bajkerski deo ekipe je sledeći:

Okupljanje je u subotu 25. septembra najkasnije do 11 h na Vlasinskom jezeru, kod hotela (odnosno na mestu gde se budu ostavljala kola, još ćemo precizirati).Oni koji dolaze iz veće daljine možda je bolje da pristignu u petak uveče i da prespavaju bilo u kampu ili u hotelu.

U subotu pedaliramo na relaciji Vlasinsko jezero - vrh Besne Kobile - planinarski dom Kriva Feja. Noćenje u domu, ili u šatorima u blizini doma (po želji). Za one koji žele da ponesu šator to će moći da se uradi jednim od dva vozila Auto Bilda koja će se kretati istom trasom za potrebe snimanja reportaže (ja ću i u subotu i u nedelju biti na biciklu, ali imamo ljude koji će vrteti volan).

U nedelju nas čeka dosta duži grebenski put po Dukat planini, uz spuštanje do Bosilegrada na kraju. Kilometraža jeste poprilična (74 km), ali s obzirom da je većim delom nizbrdo, mislim da je realno i ne preterano teško.

Nakon završetka vožnje naša dva vozila će moći da prevezu do 8 vozača od Bosilegrada do Vlasine po kola, što se nadam da će biti dovoljno.

Cene i raspoloživost smeštaja u domu Kriva Feja i na Vlasini ću znati uskoro (dom je nedavno renoviran, sobe su vrlo konformne, prema onome što mi je rekao Milan Drakulić).

Što se mojih ličnih mogućnosti za transport bajkera iz Beograda tiče, u ovom trenutku još uvek ne mogu da procenim da li ću moći još nekoga da povezem sa sobom, jer nosače za ta vozila kojima će se ići nemam (mada bi jedno trebalo da bude pikap, ali još uvek nemam definitivnu potvrdu), a nejasna je situacija i oko toga koliko će prostora trebati ljudima iz ekipe Auto Bilda koji budu išli. Drugi problem oko transporta sa mnom je što ćemo mi verovatno krenuti iz Beograda još u četvrtak uveče, kako bismo u petak natenane snimili kadrove "4x4 vodiča" za deonicu između Predejana i Vlasine.

Eto pa vi razmišljajte da li vidite sebe u toj priči, a ja ću skockati precizne parametre sa cenama smeštaja i mapom i uskoro to okačiti u obliku najave.
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by sssasa »

...mislimo intenzivno o tome :) tacnije odmah idem do ostatka ekipe pozarevljana koja bi potencionalno mogla prisustvovati da pregovore i dogovore. :roll: def potvrdjujem svoje prisustvo kad obezbedim prevoz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by bluealek »

Evo zvanične najave na Stazama i Bogazama (da je ne štrikam dvaput):

http://www.stazeibogaze.info/2010/09/16 ... ila-dukat/

Izvol'te, krećemo sa pripremama, imamo još nedelju dana fore da sve utanačimo... Sutra ću da vam javim cenu prenoćišta u domu, nisam stigao danas u radno vreme da zovem (treba sve dogovoriti unapred, slično kao i za dom na Babinom Zubu).
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by rajko55 »

Sale nazovi sekretara pl.drustva iz Vranja tad je 500din. prenociste inace ce ti dom naplatiti hotelski smestaj , ja sam nazalost izgubio broj tel. a mozes dogovoriti sa njim i veceru (gulas ili pasulj) po 150-200din a i dorucak po pristojnoj ceni.
pozdrav i neka se pedale okrecu
User avatar
fermax
Posts: 43
Joined: 13 Sep 2010, 19:03
Location: Beograd

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by fermax »

Ja sam zainteresovan za turu. Ako se neke kockice sklope, krenuo bih u subotu ranije ujutru iz Beograda. Možda bude neko mesto kod mene!
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by arxmilan »

u ako bude mesta za mene ja bi voleo da vam se pridruzim na tom snimanju jos u cetvrtak.
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by lesandro »

Dolazim i ja sa Bokijem i Ninjom. Najverovatnije u petak vece. Interesuje me da li u blizini te raskrsnice na kojoj se skupljamo ima neko zgodno mesto za sator ili ima kakav motel?
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by Milan »

Najverovatnije ce i ekipa iz Nisa da pristigne u petak. Na jezeru postoji kamp, okolo je i previse mesta za sator, tu su i dva hotela i puno soba u privatnom smestaju. Bicemo u kontaktu da isplaniramo neko resenje.
User avatar
Бранко
Freebiker
Posts: 63
Joined: 17 May 2010, 09:25

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by Бранко »

Хоћемо ли имати среће са времном? Без кише би било добро,са сунцем савршено али прогнозе (http://www.weather2umbrella.com/sr/vrem ... /meteogram) за викенд a нарочито за недељу нам бар за сада,нису наклоњене (прогноза је за Врање као најближем већем граду Б.К)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by bluealek »

Wetter online za sada ne predviđa bilo kakvu promenu vremena (http://www.wetteronline.de/Serbien/Vranje.htm). Naravno da nećemo ići po nekom teškom kijametu (ili barem nećemo pedalirati). Ali još uvek imamo razloga za optimizam :)

Mislim da će biti najbolje da se svako sam pozabavi rezervacijama mesta u planinarskom domu (barem ko ne želi da spava u šatoru), jer s obzirom da je stvar organizovana slično kao i dom na Babinom Zubu (mora da se zove firma "skijališta Vranje", ne može na licu mesta da se uzme soba), nema šanse da do polaska papirološki sredimo grupnu rezeraciju. Ja još ne znam ni za koliko ljudi koji idu u organizaciji moje redakcije treba da rezervišem sobe, i vrlo je verovatno da će sve biti poznato tek u poslednji čas. Ja lično ću spavati u šatoru, ali ima nas svilenih kojima je neophodna soba.

Skijališta Vranje možete kontaktirati na telefon 017 404260, Miljana
držnedaj
Freebiker
Posts: 74
Joined: 20 Jul 2009, 23:37

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by držnedaj »

Vrlo rado bih vam se pridružio, čak šta više bio sam ubeđen u to, makar spavao i u šatoru, ali obaveze me obavezeaše i za gušu stezaže. Srećno s vremenom i planinom.
pauza
Freebiker
Posts: 20
Joined: 18 Mar 2007, 12:38

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by pauza »

Sale, kakve su šanse da moj treking sa karbonskom viljuškom bez suspenzija savlada taj teren a da ostane u komadu?

Sneža
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by Gruja »

Jedan u klin:
Subota
Nedelja

Drugi u ploču:
Subota
Nedelja


Ko će ga znati kakvo će biti gore vreme!!?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by bluealek »

pauza wrote:Sale, kakve su šanse da moj treking sa karbonskom viljuškom bez suspenzija savlada taj teren a da ostane u komadu?

Sneža
Hm... Šta da ti kažem... Teren svakako nije ekstremniji od onog na Tari po kome si već vozila, prilično je prohodno i dobro utabano. S obzirom da tamo šaljem i Daciu Duster za koju distributeri ne bi voleli da se ošteti ni sa strane ni odozdo, vrlo je verovatno da bi i tvoj karbonac sve lepo podneo. Olakšavajuća okolnost je to što ćemo u pratnji imati dva terenca, tako da je uvek moguće prizvati (radio stanicom, telefonom, kako god) nekog od njih u pomoć da te pokupe, ako zaključiš da ti je malo heavy.

Ja definitivno krećem dan ranije (petak ranom zorom) da za časopis snimim i deonicu od Predejana do Vlasine, ali drugi naš auto (Mahindra, još nisam siguran da li pickup ili Goa) krenuće u petak kasno popodne ili uveče, pa bi možda oni mogli da te upakuju (što bi svakako bilo lakše ako bude pickup). Javi se da popričamo o mogućim varijantama.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlasina - Besna Kobila - Dukat (25. i 26. septembar)

Post by bluealek »

Mislim da se vremenske prognoze kreću u smeru da bi eventualna kiša u severnim i zapadnim krajevima zemlje mogla da naiđe tek u nedelju posle podne, a u južnim čak u ponedeljak, ako je uopšte bude. Tako da očekujem da ćemo za Besnu Kobilu imati lepo vreme (mada ne očekujte na tim visinama krajem septembra baš neku vrućinu, čak i po vedrom danu).

Što se prevoza tiče, ja još nemam informaciju kako će izgledati drugi auto koji teram sa ljudima iz redakcije, tako da ne znam da li ću nekome od bajkera iz Beograda moći da ponudim da krene u njemu. Duster kojim ću ja krenuti u petak ujutro nema nosače, tako da će svi bicikli morati u gepek. Video sam kod distributera da na novinarskom Dusteru 4x2 imaju krovne nosače pa ću da im predložim da ih prebace na ovaj, ali ne mogu ništa da garantujem.

Znamo li ko sve dolazi? Imamo prijavljenu nišku i požarevačku ekipu, kao i dve beogradske ekipe. Možda bi bilo dobro da se ninja i lessandro, ili fermax, dogovore oko prevoza sa Milanom i Snežom (pauza), ukoliko ja ne uspem njihove bicikle da smestim u neki od službenih auta?

Imamo još danas i sutra sa dogovore i eventualne pretumbacije.
Locked